Zobacz temat - [R25] Obroty podwyższone i falujące
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Obroty podwyższone i falujące

Micik - Czw Wrz 20, 2012 17:13
Temat postu: [R25] Obroty podwyższone i falujące
Witam!
Wiem, ze na forum był podobny temat, ale on akurat nie jest mi pomocny, wiec zakładam drugi, a wiec mam taki problem, ze jak odpalam silnik, mam obroty w granicach 1900 obrotów, natomiast jeżeli co dodam gazu i obroty wejdą powyżej 4000 to już tak zostają, blokują się. Odblokowują się w momencie wrzucenia pierwszego biegu i spuszczenia sprzęgła. Jestem po wymianie silniczka krokowego, tpsu, uszczelki pod głowicą i pod pokrywą silnika. Świece, cewki i przewody od świec też okej. Na chwile obecną jedyne rozwiązanie jakie mam to na przewodzie łączącym silniczek krokowy z przepustnicą jest ustawiony przepływ powietrza ręcznie, coś podobnego jak w instalacji lpg, wtedy obroty są 1500 i się nie blokują. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Adrian - Czw Wrz 20, 2012 17:19

Resetowałeś ustawienia TPS?
Micik - Czw Wrz 20, 2012 17:38

Nie resetowalem, mozna to zrobic we wlasnym zakresie?
leszczu - Czw Wrz 20, 2012 17:40

Pierwsze co zrób to lekko poluzuje linkę gazu przy przepustnicy, drugie to ustaw fabryczne wartości czujnika TPS.
http://forum.roverki.eu/v...2&highlight=tps

brkzzz - Pią Wrz 21, 2012 22:28

Micik napisał/a:
obroty wejdą powyżej 4000 to już tak zostają, blokują się

To jest przypadłość plastikowych przepustnic, wymień na metalową i powinno pomóc.

kangaroo69 - Pią Wrz 21, 2012 22:33

brkzzz napisał/a:

Micik napisał/a:
obroty wejdą powyżej 4000 to już tak zostają, blokują się

To jest przypadłość plastikowych przepustnic, wymień na metalową i powinno pomóc.

A no właśnie ja też z tym się męczyłem, ale przede wszystkim linka od gazu :!: :smile:

Micik - Sob Wrz 22, 2012 10:43

dzisiaj bede mial mozliwosc resetu TPS, a pozniej najwyzej wymienie ta przepustnice, dam znac co i jak
leszczu - Sob Wrz 22, 2012 10:44

brkzzz napisał/a:
Micik napisał/a:
obroty wejdą powyżej 4000 to już tak zostają, blokują się

To jest przypadłość plastikowych przepustnic, wymień na metalową i powinno pomóc.

Tylko, że w R25 powinna być już seryjnie metalowa.