Zobacz temat - Przerejestrowanie samochodu z dwiema umowami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Przerejestrowanie samochodu z dwiema umowami

marcin8004 - Czw Wrz 20, 2012 19:05
Temat postu: Przerejestrowanie samochodu z dwiema umowami
Witam!

Mam pytanie odnośnie przerejestrowania. Kupiłem auto, które jest zarejestrowane na osobę A. Mam umowę k-s auta między osobą A, a B ze stycznia 2011r, ale osoba B nie przerejestrowała auta. Teraz spisałem umowę między osobą B, a mną z aktualną datą. OC kończy się pod koniec miesiąca, więc założę od nowa OC na siebie. Natomiast jak wygląda sprawa z przerejestrowaniem? Pokazuję umowę między mną, a os. B i drugą umowę miedzy A i B? I nie będę miał problemów z racji tego, że tamta umowa jest ze stycznia 2011r.?

gacek189 - Czw Wrz 20, 2012 19:23

U mnie nie było problemu z takim przerejestrowaniem auta miałem obie umowy i swoją
greg-si - Czw Wrz 20, 2012 20:03

marcin8004, dokładnie, nie ma z tym problemu.
Musisz mieć dwie umowy a w urzędzie postawią pieczątkę na dwóch umowach z nowy numerem rejestracyjnym.

marcin8004 - Czw Wrz 20, 2012 20:11

Rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie.

A jeszcze jedna wątpliwość. Czy jeśli aktualne OC, które jest na właściciela A wygaśnie, to mogę podpisać nowe OC na siebie, ale nie przerejestrować go w urzędzie?
A konkretniej czy mogę jeździć z OC na siebie, ale z dowodem rejestracyjnym na właściciela A i dwiema umowami?

chudson - Sob Wrz 22, 2012 18:06

Nie wiem jak w teori ale w praktyce z umową kupna możesz pójść do ubezpieczalni i poprosić o aneks i przeliczenie składki.

Ważne żeby na OC zgadzał się pojazd i numer rej. Można jeździć z 2 umowami. Teoretycznie na przerejestrowanie masz miesiąc i po tym czasie kontrola policyjna może sięczepiac choć polskie prawo ma luki i kar w taryfikatorze nie przewidziano za nieprzerejestrowanie. Chyba sąd może nałożyć karę.

PTE - Czw Wrz 27, 2012 21:35

Spokojnie możesz zawrzeć umowę ubezpieczenia przed przerejestrowaniem samochodu. Robiłem tak dwukrotnie - raz, gdy czas oczekiwania w internetowej kolejce od rejestracji wynosił ponad miesiąc a ubezpieczenie od handlarza miałem na 30dni, drugi raz, gdy ubezpieczenie wygasało akurat w dniu zakupu :wink: