Zobacz temat - [R 214 r98] Regulacja przednich lamp
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 r98] Regulacja przednich lamp

siejson - Nie Wrz 30, 2012 21:00
Temat postu: [R 214 r98] Regulacja przednich lamp
Witam , chcialem dzisiaj wyregulowac sobie lewa lampe, tzn odblysk,odblasnik nie wiem jak to sie nazywa, wiec krecilem w lampie takim czarnym elemencikiem,ktory jest zespolony z bialym , tzn ten czarny napedza ten bialy bolec,ale niestety nic to nie dalo , w lewej lampie tak jakby ledwo ledwo sie podniosly a krecilem ok 3 kolka w jedna jak i w druga strone, wiec wydaje mi sie ze powinno sie wiecej podniesc, natomiast w drugiej lampie nic nie drgnelo,krecilem i nic , ta regulacja w aucie jest u mnie max w gorze , gdy ja opuszczam jedna lampa niby dziala , a druga nic , czy ktos wie jak rozwiazac ten problem?
robsson78 - Nie Wrz 30, 2012 21:32

Jest jeszcze regulacja od góry chyba na imbus.
kangaroo69 - Nie Wrz 30, 2012 22:02

Kurde będziesz chyba musiał zajrzeć Rozkleić) do lamp w środku bo prawdopodobnie tam mechanizm zeskoczył w tej jednej lampie :/ Jak nie rozwiążesz problemu do jutra do rozbiorę starą lampę i porobie Ci zdjęcia.
siejson - Nie Wrz 30, 2012 22:13

bylbym wdzieczny kolego ;) dzisiaj sie nie biore za to bo w tygodniu musze miec autko do pracy ale zdjecia duzo by mi pomogly takze bede czekkal:) i z gory dziekuje:)
brkzzz - Nie Wrz 30, 2012 22:32

Tak jak robsson78 napisał są 2 regulacje odbłyśnika. Oidp z 1 strony ręcznie na ten imbus, a z 2 jest silniczek elektryczny podpięty pod przełącznik świateł z kabiny (z lewej strony kierownicy).
W sumie tylko ten ostatni służy do samodzielnej regulacji w pionie (zależnie od obciążenia pojazdu), kręcąc samemu przy reflektorze można więcej szkód narobić niż pożytku.

siejson - Nie Wrz 30, 2012 23:05

no wlasnie ja krecilem imbusem i nic nawet nie drgna, a ten przelacznik mam na pozycji zero wiec wyzej sie nie da , a swiatla bija za nisko, przynajmniej jedna lampa
brkzzz - Pon Paź 01, 2012 12:05

"Regulacja zasięgu świateł -
Odległość, na jaką reflektory oświetlają drogę, zmienia się zależnie od ilości pasażerów i bagażu oraz od ich rozmieszczenia w samochodzie.

Pozycja 0:
Kierowca lub kierowca i pasażer (bez
bagażu w bagażniku).

Pozycja 1:
Kierowca i trzech lub czterech pasażerów
(bez bagażu w bagażniku).

Pozycja 2:
Kierowca i trzech lub czterech pasażerów
oraz w pełni obciążony bagażnik.

Pozycja 3:
Kierowca bez pasażerów i w pełni
obciążony bagażnik."

Im bardziej samochód pod wpływem obciążenia będzie przechylony do tyłu, tym światła wyżej świecą, czyli regulujemy je w dół. Czyli przełącznik na 0 to światła najwyżej, powinieneś dać na 3, czyli najniżej.

siejson - Pon Paź 01, 2012 14:49

wszystko rozumiem:) to co opisales kolego, ale ja mam na zero i jak jade sam jedna lampa swieci w dol 2 mietry od auta -tyle oswietla mi lewa lampa , wiec jak przekrece na 3 to bedzie mi swiecilo pol metra od auta wiec cos jest nie tak
brkzzz - Pon Paź 01, 2012 16:31

siejson, tu masz instrukcję z rave'a. Może uda ci się samemu wyregulować :]


kangaroo69 - Pon Paź 01, 2012 20:30

Tak jak na zdjęciu, masz dwa pokrętła, a właściwie trzy możliwości regulacji:
1. Pokrętło główne od regulacjii
2.Pokrętło przy silniczku
3. Sam silniczek
Jeśli to pierwsze nie działa, spróbuj przy ustawionym na zero poziomie lamp, ruszyć tym pokrętłem przy silniczku. Jeśli nic to nie pomorze, pozostaje tylko rozebranie lampy i spróbowanie wyjęcia odbłyśnika, co nie jest łatwe :/ Wszystkie gwinty w pokrętłach od regulacji są plastikowe i jeśli ktoś bardzo się postarał to mógł je przekręcić. Przepraszam za jakość zdjęć, ale to stare lampy :wink:

dajkam2 - Sob Lut 04, 2017 22:31

Witam, odświeżam temat...

Co z regulacją poziomą?? Ponoć się da tylko wygląda bardzo niepozornie...

robsson78 - Nie Lut 05, 2017 12:53

Możesz doprecyzować pytanie ?
dajkam2 - Nie Lut 05, 2017 21:53

chodzi mi o to czy da się wyregulować reflektory w poziomie (lewo - prawo)