Zobacz temat - [R200] Problem z kołami. Potrzebuje porady
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problem z kołami. Potrzebuje porady

dawidek721 - Pon Paź 01, 2012 22:42
Temat postu: [R200] Problem z kołami. Potrzebuje porady
Potrzebuje pomocy/porady. Mam taki problem że z tyłu w samochodzie gdy jadę w min 4 osoby, przy nierównościach obcierają mi opony o ten tzw rant (wykończenie karoserii) ma około 15mm. Felgi 15, 195x50 I nie wiem co zrobić ;/ <koła są równo z zarysem samochodu> Mam takie sprężyny http://allegro.pl/sprezyn...82366.html..... Zastosowałem gumy usztywniające ale mało pomogły więc wyciągnąłem.... Ewidentnie niszczy opony dlatego potrzebuje pomocy...
Wymienić felgi, czy mniejsze opony, czy nadciąć i wygiąć ten rant i zabezpieczyć przed korozją itd..??

Sorki za takie amatorskie zdjęcie ale chwilowo nie mam czym zrobić...

Pływak - Pon Paź 01, 2012 22:54

Najprościej bedzie zmienic felgi na takie o standardowych parametrach te co masz pewnie mają ET35 szukaj takich z ET w okolicach 45 i szerokości max 6,5J
Harry - Pon Paź 01, 2012 23:57

albo zawieszenie już Ci z tyłu siada
chudson - Wto Paź 02, 2012 07:23

A po co zakładałeś sprężyny obniżające ? Może amortyzatory gazowe by teraz pomogły ?
marcin316 - Wto Paź 02, 2012 07:58

Pływak dobrze prawi... Sprawdź ET i szerokość felg, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
dawidek721 - Wto Paź 02, 2012 12:29

Ja kupiłem taki z tymi felgami i tym zawieszeniem...prowadzi się elegancko amortyzatory są dobre itd

Felgi mają ET 35, 7J

Z przodu jest inaczej bo ten rant jest podgięty do góry i nie obciera..Nie wiem czy to Fabrycznie jest czy ktoś to przerobił...

Podrzucę jeszcze fotki jak to wygląda..

ADI-mistrzu - Wto Paź 02, 2012 12:41

Za bardzo koła Ci wystają i przez to ociera, szukaj felg z większym ET.

P.S.
Polecam ranty nadkoli kłaść jednak na ta krawędź karoserii a nie pod nią ponieważ zapobiega to uderzaniu kamyczków w karoserię raz lepiej zapobiega przed dostawaniem się wilgocie.

Ogółem nie będzie tak rdzewiał.

Pływak - Wto Paź 02, 2012 13:06

dawidek721 napisał/a:

Felgi mają ET 35, 7J


No i wszystko się wyjaśniło ten rozmiar sprawia już u wielu problemu z przycieraniem tym bardziej w obniżonym aucie. Możesz próbować zaklepać te ranty w błotnikach jeśli nie chcesz wydawać kasy na nowe felgi jednak nie ma 100% gwarancji, ze da sie je zaklepać tak aby nie tarło.

marcin316 - Wto Paź 02, 2012 13:18

Ja bym mimo wszystko poszukał innych felg. W jednym aucie miałem sklepane ranty i korozja szybko zaczęła się za nie zabierać. W dodatku na większych nierównościach czasem i tak potrafiło przytrzeć. Szerokość 6-6,5" i ET 40-45 powinny rozwiązać problem.
dawidek721 - Wto Paź 02, 2012 13:27

Narazie nie będę nic robił bo na zimę zakładam stalowe...W zimie poszukam innych felg, albo na wiosnę coś wymyślę ... :D


Dziękuje za pomoc :)