Zobacz temat - [R75] Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Centralny zamek

yoyo_85 - Wto Paź 09, 2012 11:20
Temat postu: [R75] Centralny zamek
Witam,

mam mały (dość męczący) problem z centralnym zamkiem. Wiem, że na forum jest dużo tematów na ten temat, ale przeszukując forum nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy.
Może przedstawię jak wygląda sytuacja. Otóż:
1) Otwieranie i zamykanie z pilota działa tylko z bliskich odległości. Bateria została wymieniona, nic to nie dało (ale to jeszcze nie jest problem)
2) Problem jest gdy próbuje otworzyć drzwi. Wiem jak powinna wyglądać prawidłowa praca zamka (1-szy raz otwierają się drzwi kierowcy, 2-gi raz pozostałe drzwi). U mnie rzadko taka sytuacja miała miejsce. Otóż drzwi kierowcy otwierają się najczęściej za 2-gim razem, wraz z tylnymi drzwiami, natomiast drzwi pasażera bardzo różnie. Czasami za drugim (ale bardzo rzadko), czasami za 4-tym, 5-tym, a ostatnio prawie w ogóle się nie otwierają. Trzeba je otwierać ze środka i to nie przyciskiem, a łapiąc za klamkę, gdyż otwieranie ze środka przyciskiem, działa tak samo jak kluczykiem.

Od czego zacząć sprawdzanie? Czy ktoś miał podobny przypadek? Słyszałem, że system otwierania zamka jest pneumatyczny i być może któryś z przewodów jest nieszczelny i dopiero za którymś razem powietrze dochodzi do zamka w drzwiach pasażera?
A może to w ogóle pomyłka. Nie rozkręcałem jeszcze drzwi, bo szczerze mówiąc nie mam za dużo czasu na grzebanie w aucie, więc zanim się zabiorę chciałbym wiedzieć na co powinienem zwrócić uwagę i co sprawdzić. No i przy okazji może udałoby się rozwiązać problem z otwieraniem tylko z małych odległości.

Z góry dzięki za pomoc.

sknerko - Wto Paź 09, 2012 11:37

yoyo_85 napisał/a:
Słyszałem, że system otwierania zamka jest pneumatyczny i być może któryś z przewodów jest nieszczelny i dopiero za którymś razem powietrze dochodzi do zamka w drzwiach pasażera?
Bzdura wierutna zamki sa w pełni elektryczne.

Masz najprawdopodobniej zajechane silniczki w zamkach i trzeba (jak masz szczęście) je wyczyścić i nasmarować albo wymienić jak już są kaput.
No jest jeszcze opcja wymiany całych zamków jak nie masz czasu a masz kasę

haszczyc - Wto Paź 09, 2012 12:10

yoyo_85, zakładasz temat a tematów podobnych masz wiele, poszukaj a na pewno znajdziesz odpowiedź poniżej masz Podobne TEmaty które ci się wyświetlają
apples - Wto Paź 09, 2012 12:51

yoyo_85! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples