Zobacz temat - [R 75] jak polaczyc sie z silnikiem przez INPA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] jak polaczyc sie z silnikiem przez INPA

dawidd - Czw Paź 11, 2012 06:59
Temat postu: [R 75] jak polaczyc sie z silnikiem przez INPA
Witam
Jakiś czas temu kopiłem kabel INPA żeby zobaczyć co w silniku słychać, niestety z ECU w zdane sposób nie mogę sie połączyć. Używałem Programu 5,01 - tu z webasto, LSM i imobilajzerem sie łączył - ECU nie. Miałem tez wersje 3,01 - z niczym mi sie nie łączyło.
Wiem ze wielu osobom udalo sie połączyć przez INPA, wiec nie wiem w czym tkwi problem.
Moje auto to CDT grudzien 2002r
Wybierałem rożne opcje w programie ale głownie E46 i DDE3.0 lub DDE5.0 i nic, błędy i program sie zatrzymywał lub tez pytał czy kontynuować i jak brałem tak to przechodził dalej, ale nie pokazywał żadnych wartości auta

Czy mógłby ktoś powiedzieć jaka wersja programu sie łączy, przez jaki model bmw i którym DDE ?
Kabel chyba jest ok bo z czymś sie tam polaczyl

MaReK - Czw Paź 11, 2012 07:17

Kwestia instalacji oprogramowania.
Poniekąd ten temat był już omawiany tu przy Twoim czynnym udziale w tej dyskusji.

Po poprawnym zainstalowaniu komponentów i odpowiedniej wersji INPA, możesz korzystając z konfiguracji dla BMW E53, połączyć się z silnikiem DDE 4.0 M47. Mnie się udało. Program nie pluł błędami, jak przerwał gdzieś skrypt, to można było odświeżyć i diagnozować dalej.

Należy jednak uważać, bo najprawdopodobniej przez to grzebanie i sprawdzanie różnych wersji udało się spowodować błędy silnika, których INPA nie widział, a T4 odnalazł jako m.in. Eprom Problem. Do momentu skasowania błędów na T4 auto znacznie osłabło, ale nie weszło w znany tryb serwisowy.

Dla pełnej i rzetelnej diagnozy wciąż jednak T4 pozostaje niezastąpione :)
Podłączając się pod np. Boschowskiego KTS'a też nie wszystkie błędy zostają dobrze zinterpretowane.

apples - Czw Paź 11, 2012 08:29

dawidd! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples