Zobacz temat - [R45] pare ogolnych pytan moze ktos cos doradzi.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] pare ogolnych pytan moze ktos cos doradzi.

lukasz17 - Wto Paź 30, 2012 17:14
Temat postu: [R45] pare ogolnych pytan moze ktos cos doradzi.
Witam od 3 miesiecy jezdze r45 2.0 idt i chce go ogarnac do konca zeby wszystko dzialalo itp i dlatego mam pare pytan moze ktos mial podobny problem to pomoze mi rozwiazac go w miare szybko i wlasnymi silami;)
1.Odklejaja mi sie troszke boczki o podsufitka z tylu czym to najlepiej podkleic zeby to wygladalo normalnie?kupilem klej w spreyu to lekko boczki podkleilem ale troszke slaby ten klej.
2.Nie dziala mi dmuchawa na pierwszym stopniu.pamietam ze byl gdzies temat jak to naprawic ale w 400 nie wiem czy w tym jest taka sama.
3.Spalila sie zaroweczka od podswietlania pokretel ta na pokretle od ustawiania gdzie ma wiac dmuchawa i nie wiem jak to porozkrecac zeby dostac sie tam do zaroweczki.
4.Ze stacyjki wypadlo takie kuleczko z dziurka na kluczyk i bez tego ciezej kluczyk wchodzi jka wloze to to jest ok ale przy wyciaganiu kluczyka wypada moze da sie to samo dokupic albo ktos ma moze jakas uszkodzona stacyjke zeby mi to sprzedac?
5.Lewa przednia szyba jak zamykam wychodzi z uszczelki, czy to jest uszkodzony mechanizm?
6.Zmienialem sprzeglo i ze skrzyni byl spuszczany olej i przy wlewaniu z 100-150ml sie rozlalo jaki olej idzie do takiej skrzyni bo chcialbym kupic i dolac tak jak powinno byc.
7.bede zakladal wtryski od SDI, czy podkladki pod wtryski to takie zwykle miedziane jak w grupie vag ida?

Narazie tyle jak coś sobie przypomne to dopiszę. dzięki wielkie z gory za pomoc:) każda podpowiedz bedzie napewno przydatna.

Adrian - Wto Paź 30, 2012 17:45

Ad. 1. Było kilkanaście razy wspominane... Kup Bonaterm i nowy materiał na podsufitkę.
Ad. 2. Magiczne słowo do wpisania w wyszukiwarkę - rezystor :wink: Artykuł o wymianie znajdziesz tu: http://roverki.pl/zrob-to-sam/r400-45.html
Ad. 3. Artykuł o wymianie znajdziesz tu: http://roverki.pl/zrob-to-sam/r400-45.html
Ad. 5. Rozebrać boczek i sprawdzić działanie prowadnic.
Ad. 6. MTF94 lub zamiennik

Na te pytania padły wielokrotnie odpowiedzi. Korzystaj trochę więcej z wyszukiwarki, szczególnie, że na forum od 5 lat jesteś. Wstyd trochę... :razz:

PS. Zmień dane w profilu, bo masz tam jeszcze R420. :wink:

lukasz17 - Wto Paź 30, 2012 22:38

dzieki kolego jak bede mial cieply garaz do dyspozycji to troche podzialam.dane zaraz pozmieniam i bede musial wkoncu pokazac auto;) a powracajac do Ad.6 to jest oznaczenie tego oleju??jak takie oznaczenie podam w sklepie motoryzacyjnym to beda wiedziec o co chodzi?
mirwin - Sro Paź 31, 2012 07:53

Tu poczytaj sobie o oleju
lukasz17 - Sro Paź 31, 2012 09:25

czyli juz wiem bede takiego szukal, a jeszcze pytanie bede mogl dolac te 150ml nowego oleju do tego co jest w skrzyni?
ADI-mistrzu - Sro Paź 31, 2012 10:06

W skrzyni raczej powinien być pełny syntetyk oleju przekładniowego typu 75W90.
lukasz17 - Sro Paź 31, 2012 10:09

czyli lepiej kupic pelny syntetyk??
Adrian - Sro Paź 31, 2012 10:15

ADI-mistrzu - nie mieszaj. :wink:
lukasz17 - kup MTF94 (75w80)

lukasz17 - Sro Paź 31, 2012 10:17

nie chce zeby mi zaraz skrzynie rozdupczylo:P wiec kupuje taki jak powinien byc;)