Zobacz temat - [R214Si 1.4 16v] Wymiana tylnich klockow hamulcowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 1.4 16v] Wymiana tylnich klockow hamulcowych

ola22 - Pią Lis 02, 2012 17:03
Temat postu: [R214Si 1.4 16v] Wymiana tylnich klockow hamulcowych
Witam przymiezam sie do wymiany klockow hamolcowych prosze o instrukcje wymiany pokolei co trzeba robic moga byc tez zdjecia z gory dzieki pozdrawiam
7Tomi - Pią Lis 02, 2012 19:48

I jeszcze przyjechac i wymienic może he? :)

Szukanie nie boli ---> http://forum.roverki.eu/search.php

Remigiusz - Pią Lis 02, 2012 19:53

Jak się chce tobie oglądnąć to tak to mniej więcej wygląda, filmik pokazuje wymianę tarcz i klocków wiec można kilka rzeczy ominąć :wink:

Nie jest to Rover ale zasada taka sama:






ola22 - Pią Lis 02, 2012 20:28
Temat postu: [R214Si 1.4 16v] Wymiana tylnich klockow hamulcowych
chodzi mi o tylnie klocki hamulcowe a nie przednie
kzfr - Pią Lis 02, 2012 20:28

A nie ma on przypadkiem bębnów ?

- ściągasz koło
- ściągasz tzw. DRUM (osłona/bęben) - jeżeli nie chce zejść postukać młotkiem jeżeli dalej nic to dwie śruby chyba ósemki i podobnie jak w przypadku ściągania tarcz przednich = kręcimy aż zejdzie.
- czyścisz bęben - róg od wewnątrz (ja użyłem szlifierki) wydmuchać psiknąć do czyszczenia klocków i tarcz
- sprawdzasz - działanie sprężyn, tłoczka(jeżeli cieknie to wymiana), klocki (jeżeli nie ma to wymiana)
- czyścisz sprężonym powietrzem, psikasz na klocki specyfikiem do czyszczenia klocków i tarcz.
- skręcasz i gotowe.

Wymiana sprężyn tłoczka i klocków znajdziesz po necie = youtube.
Wpisz - Rear Brake Drum albo coś podobnego.

Nie wymieniaj w sobotę po południu bo nie kupisz nic i będzie lipa aż do poniedziałku.

Remigiusz - Pią Lis 02, 2012 21:04

ola22, To masz pokazane tylne :wink: :roll:
Harry - Pią Lis 02, 2012 21:54

jezlei chodzi o tylne klocki to nie wiem jak w Roverze,ale zazwyczaj ltoczej trzeba wciskac i wkrecac- do tego sa specjalne narzedzia
Remigiusz - Sob Lis 03, 2012 00:16

Harry, Tak w Roverku tez tak jest, tylni tłoczek się wkręca i wciska najlepiej łomem :wink:

Przedni wystarczy tylko wciskać :wink:

Gutek-145 - Sob Lis 03, 2012 01:12

Jeżeli chodzi o wymiane tyłu to tłoczek delikatnie wkrecasz i to tez nie na maksa tylko tyle ile zeby wszedł na klocki bo jesli wkrecisz za mocno (za duzo) to bedziesz miał problem z recznym hamulcem ponieważ tłoczek sie sam nie odkreci bo blokuje wystajacy element na klocku , wiem cos na temat bo sam sie z tym meczyłem miesiąc temu tylko ja dodatkowo tarcze wymieniałem wrazie pytan śmiało pisz
kzfr - Czw Lis 08, 2012 13:09

Ja mam pytanie w takim razie ola22 jakie ma hamulce tylne? Ja mam Roverka z 97 i bebny...
brkzzz - Czw Lis 08, 2012 14:26

Tarcze z tyłu były we wszystkich 200 z ABS do połowy '98r., potem bębny z tzw. oszczędności.