Zobacz temat - [ ZT-T ] Gdzie wężyk od szyberdachu ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ ZT-T ] Gdzie wężyk od szyberdachu ?

najnowszy85 - Nie Lis 04, 2012 16:27
Temat postu: [ ZT-T ] Gdzie wężyk od szyberdachu ?
Witam ! Zlokalizowałem miejsce przecieku w moim zt . Wężyk średnicy 10 mm czarny zwisa i jest wilgotny na końcu i wypada przy słupku od strony pasażera . Gdzie on powinien iść ? Proszę o szybką odpowiedź bo autko wyschło i nie chcę suszyć jeszcze raz . Pozdrawiam . Proszę admina o nie zamykanie tematu przed sensowną odpowiedzią .
Punx - Nie Lis 04, 2012 19:19

W moim R75 wypadły w przeciągu 2 tyg oba wężyki najpierw lewy potem prawy, w serwisie zrobili mi przedłużki i wsunęli całość w otwory znajdujące się na przedniej ściance w okolicach miejsca gdzie te wężyki zwisały, bez przedłużek były zbyt krótkie - wsuwały się na ok 2cm. Włóż rękę i na 100% znajdziesz gumowy otwór (widać go nawet jak się odpowiednio poświeci latarką) w który wężyk należy wcisnąć. Nie szukaj niczego na bocznych ściankach, miejsce docelowe wężyków jest z przodu auta - powinny wylewać nadmiar wody na nadkole.
Pieta - Pon Lis 05, 2012 08:54

Obwiń końcówkę wężyka taśmą winylową, wsuń go tam gdzie był i zaciśnij plastikową opaską.
Jeżeli nie chcesz mieć problemów w przyszłości to najlepiej wyjąć te gumowe krućce z grodzi od strony nadkola (trzeba odkręcić nadkole, przynajmniej połowę od strony szyby) i odciąć samą końcówkę krućca. Na końcu ma on przewężenie i wlot w postaci szczeliny. Niestety po jakimś czasie zbiera się tam szlam i wszystko zatyka. Efekt jest taki, że odpływ jest zatkany i woda przelewa się podsufitką.
Ja tak miałem. Ciszyłem się, że odpływy naprawione i wężyki juz nie wypadną ale po roku końcówki zapchały się i woda przelała mi się szyberdachem.

najnowszy85 - Pon Lis 05, 2012 14:11

Właśnie w tym problem że nie mogę znaleźć miejsca gdzie to powinno być podłączone . Może ktoś ma jakieś zdjęcie poglądowe żebym mógł to ogarnąć bo ja tam widzę na środku bezpieczniki i kupę kabli . Proszę o pomoc .
Pieta - Pon Lis 05, 2012 14:37

Nikt tam nie robi zdjęć bo ciężko rękę włożyć a co dopiero zdjęcia robić

Włuż głowę z latarką głęboko pod schowek i spójrz nad skrzynkę bezpieczników w górny narożnik (zaraz przy ścianie bocznej). Wystaje tam ze ściany grodziowej 15mm średnicy gumowa końcówka w który wkłada się wężyk odpływu.
Tutaj masz obszerny artykół o przeciekach w R75 ze zdjęciami z anglika
http://www.75ztcommunity....ubes-t5856.html
http://www.the75andztclub...ad.php?t=118622
obcięcie końcówek
http://www.the75andztclub...ead.php?t=59007

najnowszy85 - Pon Lis 05, 2012 19:30

Pieta , dzięki artykuł świetny , oczywiście klikam " pomógł " dla ciebie . Świetnie że są tacy ludzie na tym forum . Pozdrawiam .
MaReK - Wto Lis 06, 2012 00:32

najnowszy85, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zrobił polską wersję tego tutoriala ;D
najnowszy85 - Wto Lis 06, 2012 18:28

MaReK , zaskoczę Cię ,jestem w trakcie pracy :)
MaReK - Wto Lis 06, 2012 18:36

I to się chwali! Zrób fajnie w DOC'u z fotkami i podeślij do kasjopea albo do mnie na e-mail. Zamieścimy na stronie www z Twoim podpisem ofcoz.