Zobacz temat - [R45] problem z wycieraczkami i nie tylko
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] problem z wycieraczkami i nie tylko

ejacek - Pon Lis 05, 2012 22:08
Temat postu: [R45] problem z wycieraczkami i nie tylko
Witam.

Mam dość nietypowy, jak dla mnie problem. Przy włączeniu wycieraczek na bieg czasowy lub po użyciu spryskiwaczy, losowo otwiera się zamek tylnej klapy, jak bym użył pilota, a kilka razy zdażyło się, że otworzyła się szyba kierowcy. Problem nie występuje przy 2 i 3 biegu wycieraczek. Może przydatną informacją będzie że silniczek wycieraczek zaczyna mieć przestoje ( standardowa przypadłość ).

Jakiś pomysł gdzie leży problem ?

ps: Rover 45 rok. prod. '05 , 2.0 iDT

truten23 - Pon Lis 05, 2012 22:47

Kiedyś czytałem o czymś podobnym na forum i okazało się że fiksował moduł komfortu, ale nie pamiętam dokładnie :neutral:
ejacek - Pon Lis 05, 2012 23:15

o jakiś punkt zaczepienia. Tylko gdzie tego cuda szukać ?
truten23 - Pon Lis 05, 2012 23:22

Wiesz, nie jestem pewien, ale zdaje się że że za konsolą środkową. Jest tam centralka immo i właśnie ten moduł. Ale nic sobie za to uciąć nie dam :wink:
latoking - Pon Lis 05, 2012 23:22

Kolego a świeci Ci się żarówka w bagażniku?
Ja miałem taki sam problem przy włączeniu wycieraczek na I bieg po jakimś czasie otwierał się bagażnik a czasami zsuwała się szyba. Trzeba było zdemontować plastikową osłonę zamka bagażnika i przygiąć ją do kółeczka. Przypuszczam że może i Tobie pomóc

ejacek - Pon Lis 05, 2012 23:33

oświetlenie bagażnika działa prawidłowo. pokombinuję z zamkiem. możesz opisać coś więcej ? osłonę trzeba przygiąć ?
latoking - Pon Lis 05, 2012 23:39

ja tą osłonę plastikową musiałem zdjąć, a później przygiąć taką cienką blaszkę do takiego kółeczka
ejacek - Pon Lis 05, 2012 23:56

ok, dzięki za info, jak zdemontuję osłonę będę wiedział czego szukać :)
truten23 - Sro Lis 07, 2012 10:12

Dzięki temu stycznikowi komp wie, że klapa jest zamknięta. jeśli nie będzie łączył to nie będą migać kierunki przy zamykaniu :wink:
Ale żeby wycieraczki od tego wariowały to nie wiem...

latoking - Sro Lis 07, 2012 10:49

no właśnie mi nie łączył ten stycznik i możesz mi wierzyć lub nie ale po przygięciu tej blaszki światło w bagażniku zaczęło się świecić i w czasie jazdy podczas uruchomienia wycieraczek na bieg I bagażnik już się nie otwiera i szyba też już się nie zsuwa.
Mam na to świadków :grin:

truten23 - Sro Lis 07, 2012 17:22

O światełku w bagażniku nie musisz mnie przekonywać, bo dzięki niemu się ono zapala i gaśnie. Ale o wycieraczkach i szybie jeszcze nie słyszałem :mrgreen:
ejacek - Nie Lis 11, 2012 16:29

Witam. odkręciłem zamek. blaszki były troszę pośniedziałe, czyszczenie, poprawienie styków, dogięcie blaszki. Test "na sucho" - około 5 min właczone wycieraczki na I biegu i chyba jest ok. zobaczymy jak się sprawdzi podczas deszczu. będę informował.
redcloud - Nie Lis 11, 2012 17:16

Ja się może podłącze w kwestii przestojów silniczka wycieraczek. U mnie działa tylko 1 bieg. Czasowy i szybki nie robi. Działa automat po spryskaniu. Ktoś ma jakieś pomysły? WKurza mnie to strasznie.
bizon - Nie Lis 11, 2012 18:01

redcloud, a to tam wina nie bedzie lezec w mfu??
redcloud - Nie Lis 11, 2012 22:22

bizon, mfu=multi function unit? rozwiń skrót :)
bizon - Pon Lis 12, 2012 08:42

redcloud napisał/a:
rozwiń skrót :)

dokladnie. wpiete z tylu skrzynki bezpiecznikow pod kierownica. poszukaj na forum "test mfu". sprawdza Ci wszystkie funkcje

redcloud - Pon Lis 12, 2012 10:09

Oki, znalazlem test. ale wynika z tego, ze mi przetestuje uklad (min wycieraczki) ktory wiem ze nie robi?.

Czy moze byc tak, ze jezeli MFU jest uwalony to wycieraczki nie beda pracowaly poprawnie? i jak teraz zweryfikowac co dziala a nie (wycieczka do elektryka?)


Dobra, "przepikałem" MFU wg instrukcji i tak: nie pipka jak otwieram bagażnik i jak włączam wycieraczki (obojętnie czy pryskam czy I, II, III bieg). Pomysły?

power_grey - Pią Gru 01, 2017 21:23

Mam taki problem w R45 że jak włączam wycieraczki to wyłącza się grzanie tylnej szyby a kiedy pracują wycieraczki to w momencie ruchu wycieraczek mruga włącznik ogrzewania tylnej szyby.Czy ktoś spotkał się z takim problemem albo może ma jakiś pomysł gdzie szukać usterki?Czy może to mieć związek z grzanymi lusterkami?