Zobacz temat - [R623] Zapłon oraz silentblocki drążka reakcyjnego?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R623] Zapłon oraz silentblocki drążka reakcyjnego?

KatoSBE - Sro Lis 07, 2012 23:42
Temat postu: [R623] Zapłon oraz silentblocki drążka reakcyjnego?
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie ustawiania zapłonu. Zakupiłem lampe stroboskopową z regulacją w stopniach i teraz moje pytanie oczywiście błysk lampy ma się zgrać ze znakiem na kole zamachowym. I teraz tak niech ktoś mi powie czy dobrze myślę, lampę mam ustawioną na 0 stopni i błysk lampy ma mi się zgrać tam gdzie na kole są koło siebie takie trzy kreseczki chyba nawet koło nich pisze 15 stopni... a gdy ustawię pokrętło lampy na 15 stopni to błysk lampy ma mi się zgrać z białym znakiem TDC, dobrze myślę? Następne pytanie to dzwoniłem wczoraj do sklepu z częściami po silentblocki lub jak kto woli gumy drążka reakcyjnego przód, jest ich 4 i w książce serwisowej z tego co widzę 2 są dłuższe a 2 krótsze, natomiast w sklepie powiedzieli mi że mają tylko 4 takie same identyczne bo katalog nie rozróżnia ich tylko mówi, że średnica to 28, więc tak to zależy od firmy gdzie kupuje i ta długość ma znaczenie czy nie ma i czy mogę zamontawać 4 takie same czy nie bardzo i potrzebne są mi dwa dłuższe i dwie krótsze?