Zobacz temat - [R75 ] gaśnie po odpaleniu i w czasie jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 ] gaśnie po odpaleniu i w czasie jazdy

zegda - Wto Lis 20, 2012 08:06
Temat postu: [R75 ] gaśnie po odpaleniu i w czasie jazdy
Witam ponownie ,do tej pory autko fajnie sobie jeżdziło ,a tu kolejna niespodzianka :???:
Otóż odpalam samochód i nie ważne czy na postoju ,czy podczas jazdy silnik zgaśnie .Nie ma reguły ,czy jest ciepły czy zimny , czy przejadę kilometr ,czy kilka lub kilkanaście kilometrów po prostu cyk i jest wyłączony . Odpalam go z kluczyka i jadę dalej .Nie ma szarpania idealne obroty ,filtr paliwa wymieniony ,czujniki przeczyszczone ,ktoś mi podpowiedział że może być bateria słaba w kluczyku i przez to gubi się impuls do immobilisera ,baterię wymieniłam i bez zmian hm?
a jeszcze jedno ,gdy cofnę kluczykiem aby zgasić silnik, on jeszcze przez chwilkę pracuje .

Bardzo proszę o jakieś wskazówki porady .

automechanik - Sro Lis 21, 2012 07:07

Wydaje się że powinieneś sprawdzić złącze elektryczne przy pompie wysokiego ciśnienia.
dawidd - Sro Lis 21, 2012 08:29

zawór na pompie CR do wyczyszczenia - brudny zawór robi efekt gasnieci, albo tego ze silnik chodzi po przekręceniu kluczyka. Opis jak wyczyścić masz w faq
wyder007 - Czw Lis 22, 2012 09:52

temat był poruszany, a że mnie spotkała podobna sytuacja podpinam linki do bardzo podobnych tematów. Mam nadzieję żę po przeczytaniu uda się naprawić R
[R75] Silnik gaśnie - CDT/CDTi
[R75] Wyłączam silnik a on nadal pracuje
[R75] Gaśnie w czasie jazdy
[R75] Po chwili gaśnie

Mój R jest obecnie u Staniuchy zobaczymy co on powie i ile będzie mnie to kosztowało.

gigi - Nie Lis 03, 2013 21:45

Witam! U mnie to samo jadę i nagle mój R zgasł, chce zapalić i nic kręci i nie odpala, odpiołem przewód od filtra paliwa po przekręceniu kluczuka podał paliwo, zapiołem przewód i odpalam a tu nic. mechanik stwierdził że to pompa w baku i wymienił na używkę bez gwarancji za 600. auto odpaliło ale w drodze nagle zgasło odpaliłem ujechałem kilka km i znowu zgasło i tak jest do dziś poza tym jak przekręcam kluczyk by zgasić to nie gasnie od razu tylko silnik jeszcze trochę pracuje. jadę jutro do tego mechanika pokazać mu cennik pomp paliwowych za 170 a nie używek za 600. jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc
dawidd - Nie Lis 03, 2013 22:39

zawór CR do wyczyszczania/wymiany ma 100%
gigi - Pon Lis 04, 2013 17:52

a gdzie jest ten zawór ?
dawidd - Pon Lis 04, 2013 22:55

na pompie CR, masz w faq opis jak to zrobic