Zobacz temat - [R820ti] Po wymianie magla wspomaganie ciężko działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R820ti] Po wymianie magla wspomaganie ciężko działa

Yog-Sothoth - Wto Lis 20, 2012 09:45
Temat postu: [R820ti] Po wymianie magla wspomaganie ciężko działa
Miałem problem z zaciętym zaworem w maglownicy stąd też wymieniłem go na drugi z mojego sedana. Jak wtedy działał zbyt mocno to teraz wg mnie wspomaganie działa zbyt słabo.. Warsztat twierdzi że tak już ma być ale pamiętam że chyba lepiej to działało w poprzedniej 800.
Coś spieprzyli czy co, bo nie wiem co z tym robić?

AndrewS - Wto Lis 20, 2012 17:09

znaczy że wtedy bylo za mocne wspomaganie ??
moze poprostu teraz Ci się wydaje że za cieżko, bo przyzwyczaiłeś sie do tamtego ?? :roll:

Yog-Sothoth - Wto Lis 20, 2012 17:16

Wtedy było takie wspomaganie że jak auto stało na pochyleniu to kierownica sama się kręciła zależnie od przechyłu :)
Teraz czuje że działa ciasno, wrażenie jakby się coś za mocno dokręciło.. a porównanie mam ze swoim służbowym gdzie działa luźniej układ wspomagający. Pewnie by musiała się przejechać osoba która nie miała styczności z poprzednim wspomaganiem i na świeżo oceniła.

AndrewS - Wto Lis 20, 2012 17:27

no właśnie, do tego nie ma tego jak porównać, bo np. założyć klucz dynamometryczny na śrubę od kierownicy ?? , ale trzeba ściągać poduchę :-(
Yog-Sothoth - Wto Lis 20, 2012 23:26

Czy regulacja napinacza paska coś tu da? Bo może wystarczy to wyregulować i będzie ok..
Coś mi mówili że ten magiel też pierwszej świeżości nie jest ale w sedanie pracował ok, jedynie tyle że przez pół roku R stał nieużywany w warsztacie i dopiero niedawno maglownicę wyciągnąłem na zamianę..

AndrewS - Sro Lis 21, 2012 18:38

Yog-Sothoth napisał/a:
Czy regulacja napinacza paska coś tu da?


Przeciez pasek jest regulowany przez automatyczny napinacz