Zobacz temat - Podwyższenie wartości auta sprzed kolizji.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Podwyższenie wartości auta sprzed kolizji.

Lisus - Czw Lis 22, 2012 16:30
Temat postu: Podwyższenie wartości auta sprzed kolizji.
Witam,
Tydzień temu miałem niemiłą przygodę z passatem. Spisane oświadczenie i ściąganie odszkodowania z OC sprawcy.

Nie dostałem jeszcze odszkodowania, ale dowiedzialem się na infolinii jaką kwotę chcą mi wypłacić. Otóż wyliczyli, że moje auto przed szkodą było warte 2900zł :shock: . Wrak wycenili na 550 zł i do wypłaty 2350zł. Co jest dla mnie żałosne..

Mam Rovera 200 1,4 Silverstone w bardzo dobrym stanie. Rzeczoznawca sprawdzał wszystkie elementy czujnikiem lakieru i oprócz jednego nadkola wszystko było jak z fabryki.. Uważam ze 2900 za ten model to stanowczo za mało. Jak mam się od tego odwołać i jak udowodnić, że był więcej wart?

Dodaje jeszcze zdjęcia dla pokazania stanu sprzed wypadku.

sknerko - Pią Lis 23, 2012 08:41

Lisus napisał/a:
Jak mam się od tego odwołać i jak udowodnić, że był więcej wart?
Musisz dotrzeć do katalogów wartości aut Eurotax (możesz spróbować wycenić przez net http://www.eurotax.pl/P/index.php) i tam odnaleźć swoja wersje wg silnika i wyposażenia jak i stanu auta i napisac ze wg ciebie auto jest warte tyle a tyle i że było w nienagannym stanie co jeszcze podwyższa jego wartość i załączyc najlepiej skany z katalogu. Zrobiłem tak z Suzuki Swift i z wartości 2900 cena skoczyła na 4300 i od tej kwoty policzyli.
Lisus - Sob Lis 24, 2012 09:01

sknerko napisał/a:
możesz spróbować wycenić przez net http://www.eurotax.pl/P/index.php

Niestety nie ma tam 200-tek ;/
Wczoraj dostałem juz kasę od ubezpieczalni, teraz czekam aż dosane kosztorys. Wysyłają go pocztą czy na maila?

sknerko - Nie Lis 25, 2012 01:21

różnie, mnie wysłali na maila

[ Dodano: Nie Lis 25, 2012 01:21 ]
postaraj sie u jakiegoś ubezpieczyciela albo w urzędzie skarbowym może pozwolą skserować katalog

chudson - Pon Lis 26, 2012 21:57

No niestety nawet jak 200 w skarbowce beda mieli to silverstone raczej już nie :) Często katalogi ich nie uwzględniają wersji "rzadkich" i trzeba sie kłócić co nie jest łatwe
sknerko - Wto Lis 27, 2012 11:12

chudson napisał/a:
Często katalogi ich nie uwzględniają wersji "rzadkich" i trzeba sie kłócić co nie jest łatwe
Widziałem katalog w US u mnie bo potrzebowałem jak mi w R200 łupnął koleś i były w nim wersje silverstone, mam też kumpla co pracował przy tych wycenach i u niego w kilku katalogach były różne wersje R zależnie od wyposażenia. Kiedyś miał katalogi w domu niestety już nie ma :sad: bo tam już nie pracuje i nie mam możliwości sprawdzenia.
Wydryszek - Wto Lis 27, 2012 14:28

A ja się tak tylko przyczepię że "sprzed wypadku" a tu zdjęcia z lipca 2010 roku :D ale domyślam się że wizualnie nic się nie zmieniło ;)
Lisus - Wto Lis 27, 2012 20:48

sknerko napisał/a:
Widziałem katalog w US u mnie bo potrzebowałem jak mi w R200 łupnął koleś i były w nim wersje silverstone

Czyli jak pójdę do US to powinni mi to udostępnic?
Wydryszek napisał/a:
A ja się tak tylko przyczepię że "sprzed wypadku" a tu zdjęcia z lipca 2010 roku ale domyślam się że wizualnie nic się nie zmieniło

Dokladnie, nic sie nie zmienilo :wink:

Dostałem takie pismo od Warty. Nie wiem skąd oni wzięli w ogóle wersje tego Rovera "seria 2" ?

Jest jeszcze opcja, zeby isc prywatnie do rzeczoznawcy na wycene, ale czytalem ze koszt to okolo 300 zł, co w moim przypadku chyba mija się z celem..

Wydryszek - Wto Lis 27, 2012 23:26

To chyba im się coś "pomerdało" delikatnie mówiąc....chyba że o P2 im chodziło ale cena byłaby spooooro wyższa :D

Miałem niezłe boje z Wartą i pisz odwołanie, bez żadnego rzeczoznawcy na razie...jak Ci się uda to idz do US i poproś...chyba nie mają obowiązku ale jak się uśmiechniesz to Pani w okienku za ten uśmiech może bardzo pomóc w uzyskaniu informacji.

Dodatkowo chyba na stronie eurotax 10zł kosztuje pełna wycena jednorazowa samochodu, można chyba nawet smsem zapłacić czy przez PayU i w ciągu godziny masz wycenę w PDF i zobaczysz ile na prawdę auto warte a taką wycenę z eurotaxu już mozna jako podkładkę dołączyć z pytaniem co to za wycena Warty...

Nie napisze nic wiecej dzisiaj bo juz mozg mi nie pracuje ale mam nadzieję pomogłem lekko nadać kierunek i dalej sobie poradzisz...

[ Dodano: Wto Lis 27, 2012 23:26 ]
Jeszcze jedno...zeskanuj wycenę szkody bo dostałeś zapewne 2-3 kartki...usuń swoje dane i umieśc gdzieś skan albo zdjęcie kolejnych stron, powinno tam być wyszczególnienie modelu auta z wersją nadwozia, "generacją", wyposażeniem i listą uszkodzonych elementów wraz z wyceną ewentualnej naprawy jeśłi nic sie nie zmieniło.
Dodatkowo jak cokolwiek Ci sie uszkodziło podczas zdarzenia, zgłoś to, rachunki za lawetę, parking czy tego typu sprawy też muszą zwrócić kase.

Lisus - Sro Lis 28, 2012 16:30

Dzieki Wydryszek, wezme Twoje rady po uwage ;) Musze jechac do US jak tylko bede mial czas..

Cytat:
Jeszcze jedno...zeskanuj wycenę szkody bo dostałeś zapewne 2-3 kartki...usuń swoje dane i umieśc gdzieś skan albo zdjęcie kolejnych stron, powinno tam być wyszczególnienie modelu auta z wersją nadwozia, "generacją", wyposażeniem i listą uszkodzonych elementów wraz z wyceną ewentualnej naprawy jeśłi nic sie nie zmieniło.

Tylko że ja nic wiecej nie dostałem ;/

[ Dodano: Sro Lis 28, 2012 16:30 ]
Wydryszek napisał/a:
Dodatkowo chyba na stronie eurotax 10zł kosztuje pełna wycena jednorazowa samochodu, można chyba nawet smsem zapłacić czy przez PayU i w ciągu godziny masz wycenę w PDF i zobaczysz ile na prawdę auto warte a taką wycenę z eurotaxu już mozna jako podkładkę dołączyć z pytaniem co to za wycena Warty...

Wlasnie to sprawdzalem i niestety trzeba 128zł placic.. ;/


Będąc dzisiaj w jednej z galerii zauważylem stoisko jednej z ubezpieczalni, podszedlem zapytac czy moze mi wycenic wartosc mojego samochodu. Pani bardzo miła więc nie bylo problemu i podstawowa wersja (bo nie miala silverstona) bez skóry, klimy itp.. wyszło 3450zł ;o

sknerko - Czw Lis 29, 2012 13:46

w odwołaniu napisz że miałeś limitowana wersję silverstone w stanie "fabrycznym" i z skórami i co tam jeszcze masz i że wyceniasz wartość auta na min: tu podaj średnią rynkowa cenę z np. allegro (widziałem R200 silverstone za ponad 5000 pln) i że katalogi wycen nie uwzględniają takich wersji i takie tam, powinni coś dopłacić. A pani w ubezpieczalni na jakim katalogu się opierała? Swoją drogą zapytaj w Warcie jak wycenili by tobie jak byś chciał AC i na tej wycenie możesz bazować
Lisus - Czw Lis 29, 2012 15:02

sknerko napisał/a:
Swoją drogą zapytaj w Warcie jak wycenili by tobie jak byś chciał AC i na tej wycenie możesz bazować

Dobra myśl ;)

Byłem też dzisiaj w US i widziałem katalogi (niestety pani nie pozwolila mi ich skserowac) , nie bylo tam także silverstona. A zwykłą 200 z tego roku i prawie 2x takim przebiegiem jak moja była wyceniona na 4300 ;)

sknerko - Pią Lis 30, 2012 15:53

Lisus napisał/a:
A zwykłą 200 z tego roku i prawie 2x takim przebiegiem jak moja była wyceniona na 4300
To i tak grubo lepiej ja wycenili, zapamiętałeś jaki to był katalog? bo wtedy można w odwołaniu sie na taki powołac i niech oni sobie w takim katalogu szukają
Perez - Sro Gru 05, 2012 10:20

IMHO kasę za rzeczoznawcę powinni Ci potem zwrócić. Zadzwoń do PZM i się zapytaj.
Lisus - Nie Gru 23, 2012 13:19

Odwołanie wysłałem 14.12, ile mają czasu na odpowiedz?
sknerko - Wto Gru 25, 2012 15:19

nie ma terminów, jak się ogarną to odpowiedzą, jak za długo to trza się upominać