Zobacz temat - [R600] wyciek oleju od strony rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] wyciek oleju od strony rozrządu

Balas87 - Sob Gru 01, 2012 14:35
Temat postu: [R600] wyciek oleju od strony rozrządu
Witajcie zauważyłem dzisiaj na kostce plamy oleju :evil: , no więc maska w górę - wyciek szybko zlokalizowany cała obudowa rozrządu zaolejona. Zrzuciłem obudowę rozrządu no i sprawa jasna puścił któryś z uszczelniaczy albo na wałku rozrządu albo na wale korbowym :( ((( pasek cały zaolejony ogólnie olejem zarzygane wszystko.

Mam problem bo nie mogę nigdzie zlokalizować ów uszczelniaczy ktoś wie gdzie mogę je dostać ??

Ktoś orientuję się czy luz osiowy wałka rozrządu jest jakoś wyczuwalny podczas jazdy ?? tzn czy są jakieś objawy jego luzu podczas zwykłej jazdy jak telepanie samochodem itp itd, bo czytałem że ów luz może uszkodzić uszczelniacz, no chyba że poprostu wiek zrobił swoje i uszczelniacz sparciał i przepuszcza olej...

ps oprócz zrzucenia rozrządu dużo jest jeszcze roboty żeby wymienić te dwa uszczelniacze ??

dzięki za ewentualną pomoc :)

szoso - Sob Gru 01, 2012 14:53

Balas87 napisał/a:
nie mogę nigdzie zlokalizować ów uszczelniaczy ktoś wie gdzie mogę je dostać ??

w Autolandzie kupowałem i w TomaTeam
Balas87 napisał/a:
oprócz zrzucenia rozrządu dużo jest jeszcze roboty żeby wymienić te dwa uszczelniacze ??

trzeba odkręcić koło zębate na wałku rozrządu i koło pasowe na wale korbowym

ja u siebie 2 razy już wymieniałem na wałku rozrządu i po jakimś czasie znowu zaczyna się pocić

Balas87 - Sob Gru 01, 2012 15:15

szoso, nie zastanawiałeś się jakie mogą być przyczyny tego że dwa razy wymieniałeś uszczelkę ?
czy ją może uszkodzić w jakiś sposób wałek rozrządu ?? czy oglądałeś uszczelniacz po zdemontowaniu miał jakieś uszkodzenia ?? cholera może uszczelniacz kiepski... po ilu km ci puściła olej ?

szoso - Sob Gru 01, 2012 17:58

Balas87 napisał/a:
szoso, nie zastanawiałeś się jakie mogą być przyczyny tego że dwa razy wymieniałeś uszczelkę ?

pierwszym razem uszczelniacz w zamienniku został posmarowany silikonem i to był błąd
za drugim razem został założony oryginalny uszczelniacz i widzę, że zaczyna się pocić, póki co olej nie leci by przechodzić przez obudowę rozrządu
Balas87 napisał/a:
czy ją może uszkodzić w jakiś sposób wałek rozrządu ??

jeśli wałek został zarysowany czymś ostrym podczas zdejmowania uszczelniacza to już zawsze może olej lecieć nawet z nowego
Balas87 napisał/a:
cholera może uszczelniacz kiepski... po ilu km ci puściła olej ?

jest oryginalny założony ze 20-30 tyś km, nie pamiętam dokładnie, może wytrzyma do następnej wymiany rozrządu bo ile jeszcze można to rozbierać

filo - Sob Gru 01, 2012 22:07

Niektóre z uszczelniaczy wałków są kierunkowe więc zwróćcie na to uwagę jeśli będziecie zmuszeni kupić zamiennik. Nie pamiętam już ale uszczelniacz po stronie napędu pompy chyba jest taki sam jak po stronie rozrządu z tym, że inny kierunek obrotu.
Przed montażem uszczelniacza pasuje posmarować wałek olejem ale to chyba wiadome...

szoso, zmieniałeś może olej na inny tzn.marka, parametry itp?

Baros - Nie Gru 02, 2012 13:53

aby wymienić ten uszczelniacz, to nie trzeba czasami od razu całego rozrządu robić? Bynajmniej tak miałem robione pierwszym razem a i teraz dwóch mechaników tak mi powiedziało.
Oczywiście mam ten sam problem z wyciekiem oleju od strony uszczelniacza ponownie i chciałbym to zrobić jak najszybciej a sam rozrząd nie potrzebuje wymiany.

Więc jak to jest ?

Balas87 - Nie Gru 02, 2012 14:00

ja nie wiem czy to słaba strona tych silników moj kolega też ma wyciek z tych uszczelniaczy....
szoso - Nie Gru 02, 2012 14:03

filo napisał/a:
Niektóre z uszczelniaczy wałków są kierunkowe

ten oryginalny nie jest kierunkowy
filo napisał/a:
szoso, zmieniałeś może olej na inny tzn.marka, parametry itp?

nie, cały czas ten sam zalewam
Baros napisał/a:
aby wymienić ten uszczelniacz, to nie trzeba czasami od razu całego rozrządu robić? Bynajmniej tak miałem robione pierwszym razem a i teraz dwóch mechaników tak mi powiedziało.

chyba logiczne, że trzeba rozebrać rozrząd

Baros - Pon Gru 03, 2012 12:56

nie znam sie az tak ale zeby wymieniać cały rozrząd co 20 tys km ? bo mniej wiecej po takim czasie ten uszczelniacz pada.
po prostu chciałem wiedzieć czy obejdzie sie bez wymiany rozrządu.

Balas87 - Pon Gru 03, 2012 14:13

masakra jak każdy ma tyle wytrzymywać to ja cię .....