Zobacz temat - [R75 all] zamek drzwi kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 all] zamek drzwi kierowcy

kmisiowy - Czw Gru 06, 2012 16:48
Temat postu: [R75 all] zamek drzwi kierowcy
Witam, jako że dzisiaj w nocy troszkę przymroziło a moje otwieranie "z pilota" nie działa to chyba rozwaliłem zamek drzwi.
chciałem otworzyć drzwi od kierowcy za pomocą kluczyka (jak zawsze). Okazało się, że zamek jest zamrożony i trzeba by było użyć trochę siły a tu ku mojemu zdziwieniu zamek zaczął się obracać w prawo/lewo bez oporu (!). Poszedłem po odmrażacz do zamków ale nic nie pomogło. Pewnie urwałem coś w zamku. Ma ktoś jakieś pomysły jak dostać się teraz do auta i co zrobić z tym zamkiem drzwi?
Pozdrawiam

kerbi - Pią Gru 07, 2012 20:02

Ewentualnie przez bagażnik. Jak już się dostaniesz to rozebrać i będzie wiadomo co poszło. Jedyne co mogło tam się popsuć to jakiś element w samej wkładce, lub co mało prawdopodobne wodzik łączący wkładkę z zamkiem wypadł z gniazda.
kmisiowy - Sob Gru 08, 2012 09:44

udalo mi sie uruchomic pilota "na spinacz biurkowy" :) całe szczescie bo w Berlinie ceny awaryjnego otwarcia auta zaczynaja sie od 140 euro.
Jullia42 - Wto Mar 15, 2016 12:35

Mam problem z zamkiem w drzwiach kierowcy, a mianowicie chodzi o to, ze bardzo ciężko jest je zamknąć, trzeba porządnie walnąć drzwiami, żeby zatrybił. Zamykanie, otwieranie z kluczyka i pilota działa bez zarzutów, jedynym mankamentem jest to że drzwi przy normalnym zamykaniu nie łapią do końca tzn. są tak, jakby były niedomknięte.
Mechanik stwierdził ze trzeba wymienić zamek, ale koszt 440 zł jest jakby lekko przesadzony jak za zamek. Może ktoś z Was Panowie miał taki problem, a może macie pomysły jak temu zaradzić? Dodam, że drzwi nie opuściły się na zawiasach

dawidd - Wto Mar 15, 2016 13:16

najpierw bym spróbował regulacji na słupku - troch trzeba by przesunąć na zewnątrz uchwyt od zamka
AdaskoC - Wto Mar 15, 2016 13:37

Jullia42, zamek też ma minimalną możliwość regulacji na drzwiach, więc można pierw spróbować go przesunąć.

Lecz jeśli to nic nie da, to proponował bym go wyjąć, przemyć i nasmarować.