Zobacz temat - [R75]wskazania temperatury na zewnątrz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]wskazania temperatury na zewnątrz

WitekWawa - Pon Gru 17, 2012 09:33
Temat postu: [R75]wskazania temperatury na zewnątrz
czy może ktoś z was miał podobną przypadłość ??

Wygląda to tak że na temperatura która jest na zewnątrz na wyświetlaczu w aucie jest zawyżana??
np. dziś rano jadąc do pracy na termometrze było około +8 :( coś nie tak bo w radiu była podawana około 0 ....również wczoraj na wyświetlaczu w aucie było około + 14... zdecydowanie zawyżona wydaje mi się że nie było więcej jak +4 :/
głupota ale wkurzająca ;)
podobną sytuację miałem poprzedniej zimy - i to chyba występuje jak jest duża wilgotność, sól i zimnno???
jak był mróz to temperaturę chyba pokazywał dobrze podobnie było w lecie .....

czy to wina czujnika temperatury - trzeba jakoś oczyścić albo wymienić - tylko gdzie on jest? :)

z góry dzięki za pomoc :)

SeniorA - Pon Gru 17, 2012 10:03

WitekWawa napisał/a:
tylko gdzie on jest?
w zderzaku
http://forum.roverki.eu/v...p=320658#320658

lukasz5992 - Pon Gru 17, 2012 10:29

Kolego było juz o tym kilkukrotnie pisane.W skrucie. Patrząc od przodu R po lewej stronie pod zderzakiem masz czujnik pewnie tak jak u mnie wyskoczył ci z gniazda i dotyka chłodnicy tzn rurki od chłodnicy i pokazuje głupoty. Odkręć zderzak kilka z 7-10 śrub które trzymają zderzak znajdz ten czujnik zamocuj w gnieżdzie i wszystko będzie grać. Jak masz kanał to i bez zdejmowania zderzaka to zrobisz
WitekWawa - Pon Gru 17, 2012 10:50

SeniorA napisał/a:
http://forum.roverki.eu/v...p=320658#320658

o fatycznie temat już jest dzięki :)

lukasz5992 napisał/a:
Odkręć zderzak kilka z 7-10 śrub które trzymają zderzak znajdz ten czujnik zamocuj w gnieżdzie i wszystko będzie grać. Jak masz kanał to i bez zdejmowania zderzaka to zrobisz


ok, dzięki za info :) - będe diagnozaowął ;)

apples - Pon Gru 17, 2012 20:51


WitekWawa! Temat zamykam.

Odpowiedź na Twoje pytanie udzielił kolega SeniorA.

Proszę kierować się jego wskazówkami, a następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples