Zobacz temat - [R200]Elektryka szyb przednich
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Elektryka szyb przednich

toxx - Pią Gru 21, 2012 09:26
Temat postu: [R200]Elektryka szyb przednich
Witam szyby u mnie działają dopiero na zapłonie, chciałbym żeby działały przy wyjętym kluczyku wiecie jak to uczynić?. Do tego automat otwiera szybę kierowcy, a chciałbym żeby domykał obie szyby. Może ktoś już modyfikował swoje szybki i będzie wiedział.
Pozdrawiam :smile:

jrdarus1 - Pią Gru 21, 2012 09:57

nie polecam, akumulator będzie siadał
kzrr - Pią Gru 21, 2012 11:33

toxx napisał/a:
chciałbym żeby działały przy wyjętym kluczyku wiecie jak to uczynić?.


Miałem taką "modyfikację" kiedy kupiłem samochód, oczywiście nieświadomy itp myślałem że tak musi być - do pewnego czasu, okazało się że ktoś zrobił niezłą sztukę wcześniej, przez co wyładowywało mi aku. Patent może całkiem fajne ale konsekwencje mogą być gorsze...

leszczu - Pią Gru 21, 2012 13:19

toxx napisał/a:
Witam szyby u mnie działają dopiero na zapłonie,

Na pewno na zapłonie?? Czy na pozycji pierwszej ??
toxx napisał/a:
Do tego automat otwiera szybę kierowcy, a chciałbym żeby domykał obie szyby.

Opisz dokładniej o co ci chodzi.

toxx - Pią Gru 21, 2012 16:32

Działają dopiero na zapłonie. Mogło by być nawet na pozycji pierwszej ale nie na zapłonie tak żeby oczywiście to wszystko było bezpieczne. Automat otwiera mi przednią szybę kierowcy, zamykamy ręcznie trzymając przycisk. Ręcznie i zamyka się i otwiera prawy przód. Wolał bym jednak że on domykał szybę, a nie otwierał i dodatkowo aby to działało na 2 przednich szybkach.
leszczu - Pią Gru 21, 2012 17:03

toxx napisał/a:
Działają dopiero na zapłonie. Mogło by być nawet na pozycji pierwszej ale nie na zapłonie tak żeby oczywiście to wszystko było bezpieczne.

To masz coś pokopane w instalacji.
toxx napisał/a:
Ręcznie i zamyka się i otwiera prawy przód. Wolał bym jednak że on domykał szybę, a nie otwierał i dodatkowo aby to działało na 2 przednich szybkach.

Jeśli chcesz mieć takie funkcje to musisz kupić specjalny moduł domykania szyb i go podłączyć pod odpowiednie miejsce.

Cezary_Czapski - Pią Gru 21, 2012 17:26

leszczu napisał/a:
To masz coś pokopane w instalacji.
Niekoniecznie - popatrz na schemat instalacji.

toxx napisał/a:
szyby u mnie działają dopiero na zapłonie, chciałbym żeby działały przy wyjętym kluczyku wiecie jak to uczynić?
Wystarczy zrobić zworę w miejscu przekaźnika od szyb wtedy przełączniki będą zasilane bezpośrednio z akumulatora poprzez bezpieczniki.
Normalnie dopiero na zapłonie (zielony do modułu komfortu) MFU załącza przekaźnik od szyb - można go pominąć. Na schemacie WINDOW LIFT RELAY (435)
schematy http://roverclub-bg.com/i...cdiagrams98.pdf

kość C42


jrdarus1 napisał/a:
nie polecam, akumulator będzie siadał
A co będzie odbiornikiem prądu ? Chyba przełączniki nie są podświetlane.... nie wiem bo mam 25.
Napięcie poprzez bezpieczniki dojdzie do przełączników i na tym koniec - chyba, że pod te same bezpieczniki są wpięte inne układy. Wystarczy sprawdzić dokładnie schematy lub jaki jest spoczynkowy pobór prądu przed i po modyfikacji.

toxx, jak chcesz nr pinów, albo kolory kabelków to po świętach będę miał więcej czasu - jak się nie połapiesz w schematach wcześniej. Płycej można zrobić "przeróbkę" na tablicy bezpieczników w kokpicie - wszystko jest na schematach.

A tu zrobiłem podpięcie ogrzewania lusterek pod ogrzewanie tylnej szyby - żeby nie grzały latem:
http://forum.roverki.eu/v...p=760269#760269


toxx - Sob Gru 22, 2012 00:02

Cytat:
toxx napisał/a:
Ręcznie i zamyka się i otwiera prawy przód. Wolał bym jednak że on domykał szybę, a nie otwierał i dodatkowo aby to działało na 2 przednich szybkach.

Jeśli chcesz mieć takie funkcje to musisz kupić specjalny moduł domykania szyb i go podłączyć pod odpowiednie miejsce.
Jeżeli szyba przednia sie auto otwiera to nie wydaje mi sie ze trzeba super moduł i nie zamierzam ich kupować tylko przerobić obecne będę próbował coś z tym robić ale napewno nie teraz bo jest mróz a auto na dworze niemam garazu
brkzzz - Sob Gru 22, 2012 02:13

Cezary_Czapski napisał/a:
leszczu napisał/a:
To masz coś pokopane w instalacji.
Niekoniecznie - popatrz na schemat instalacji.

Fabrycznie elektryczne szyby działają już na pozycji I (tak jak radioodtw.), więc jednak coś musi być zmienione w instalacji.

leszczu - Sob Gru 22, 2012 16:18

toxx napisał/a:
Cytat:
toxx napisał/a:
Ręcznie i zamyka się i otwiera prawy przód. Wolał bym jednak że on domykał szybę, a nie otwierał i dodatkowo aby to działało na 2 przednich szybkach.

Jeśli chcesz mieć takie funkcje to musisz kupić specjalny moduł domykania szyb i go podłączyć pod odpowiednie miejsce.
Jeżeli szyba przednia sie auto otwiera to nie wydaje mi sie ze trzeba super moduł i nie zamierzam ich kupować tylko przerobić obecne będę próbował coś z tym robić ale napewno nie teraz bo jest mróz a auto na dworze niemam garazu

Powodzenia. :wink: