Zobacz temat - [rover 416] problem z pompką paliwa, pomocy!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416] problem z pompką paliwa, pomocy!

Rovszrot - Nie Gru 30, 2012 10:27
Temat postu: [rover 416] problem z pompką paliwa, pomocy!
Witam.
Pewnego dnia jechałem i auto mi zdechło, obadałem sytuację i pompka przestała pompować. Akurat na złomie trafił mi się na części podobny ROVEr więc przykupiłem używaną pompę, jak się okazało była przytarta i auto nie miało pełnej mocy (stara pompka i ta ze złomu były firmy WALBRO) . Żałując wyboru kupiłem nową pompę(tzn sam wkład firmy Getz- najtańsze cosik)- i tu jest mój problem- po założeniu auto odzyskało moc... Ale ta pompka ma obróconą dyszę ssawną i króciec o 180 stopni w stosunku do pompi WALBRO. Kiedy w baku mam koło 16 litrów auto staje. Muszę podpompować pompką kilka razy bez odpalanie (samym zapłonem) . Pompka napełni układ, przejadę około kilometra i to samo muszę robić.... Kiedy mam ponad 16 litrów np. pół baku to znów kiedy przykatuje auto na 1 i 2 i 3 biegu to brakuje mu paliwa i gaśnie. muszę wyłączyć zapłon. poczekać chwilę, pompka się włącza po przekręceniu kluczuka i jadę dalej ale znów katując auto gaśnie... Co wy na to?

[ Dodano: Nie Gru 30, 2012 10:27 ]
Czy ktoś zakład ten zamiennik? chodzi to? czy dzieje się tak jak mi?

leszczu - Nie Gru 30, 2012 14:50

Rovszrot napisał/a:
Co wy na to?

Szukaj takie pompy która będzie pasować bez problemu. Ja bym się skusił na jakąś używana ale oryginalna.

Rovszrot - Nie Gru 30, 2012 21:00

Już założyłem jedną używkę i okazała się przytarta. Ale czy ktoś może i wytłumaczyć dlaczego to nie pompuje jak pojemnik wkładu pompki nie jest zanurzony?
romek71 - Wto Sty 01, 2013 16:26

http://www.cardo-parts.pl...6,erj187-erj197