Zobacz temat - [R200 Cabrio 16V] Rzuty kierownicą w różne strony podczas ja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R200 Cabrio 16V] Rzuty kierownicą w różne strony podczas ja


maxstealthy - Sob Sty 05, 2013 00:33
Temat postu: [R200 Cabrio 16V] Rzuty kierownicą w różne strony podczas ja
Witajcie!

Jakiś czas temu jadąc sobie po drodze z prędkością 60-70km/h kierownica sama z siebie zaczęła (na początku) drgać, maksymalnie do 20m. Myślę, eee. pewnie nie równa droga. Ale z czasem zaczęło się to nasilać. W końcu się wkurzyłem, pojechałem na warsztat, wymieniłem prawy wahacz i takie tam pierdółki. Co prawda powinienem wymienic tez lewy, który nadal stukał przy mocnych skretach, ale nie miałem kasy. Spoko, cud że się w 1h wyrobiłem, bo potrzebowałem auto od zaraz. Przez około miesiąc czasu był spokój, ale znowu zaczęło walić (stukac/terkotac) na skretach i to dosyć mocno. Nie raz jak jadę to potrafi sam z siebie jechać i zacząć rzucać nawet 50-60m z w lewo i prawo o 1/4 obrotu, a to jest cholernie niebezpieczne, bo przy tym może mi wyrwać kierownice z rąk. Aha, podczas 'rzucania', tak jakby mam 40% panowania nad autem, a gdy to ustanie, auto zachowuje sie normalnie.

Powiedzcie mi, czy to może być ten cholerny lewy wahacz czy może coś z układem kierowniczym?

flapjck1 - Sob Sty 05, 2013 10:35

ktorys zewnetrzny przegub ci sie zaciera
maxstealthy - Sob Sty 19, 2013 23:46

Okazalo sie, ze przegub sie nie zaciera, lecz byl lekko pekniety i na lozysku mialem dwie kulki zamiast 6. lub 8, bo nie pamietam :)