Zobacz temat - [R75] nie mogę otworzyć drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] nie mogę otworzyć drzwi

markozalko - Czw Sty 31, 2013 16:41
Temat postu: [R75] nie mogę otworzyć drzwi
Witam. Po ostatnim myciu auta oczywiście bez mrozów cos mi się stało z klamką od drzwi pasażera. Ciężko chodziła aby otworzyć drzwi, jakby coś trzymało a teraz wcale nie mogę otworzyć z zewnątrz tylko od środka można. Czy tam coś spadło i nie działa czy się urwało? Nie wiem czy samemu da się to naprawić.
dzięki za odp.
Teraz to mam polke, prawe tylne drzwi z tyłu musze otwierać od wewnątrz ale tam centralny nie działa i teraz lewe drzwi też od wewnątrz. kurcze no...

[ Dodano: Czw Sty 31, 2013 16:41 ]
Nie wiem jak ale coś zrobiłem że działa. odkręciłem klamkę od wewnątrz, poruszałem troche i działa.

wschodni - Czw Sty 31, 2013 17:35

Mozliwe, ze lekko poprzymarzaly. Co do klamek zewnetrznych to najlepiej zdjac obicie drzwi i zobaczyc, czy np. przy szarpaniu linka nie wyskoczyla z zacisku badz sie zluzowala.
SeniorA - Czw Sty 31, 2013 18:48

markozalko, wtryśnij na zamki WD40 lub coś podobnego, metodą bez rozbierania , tzn . wykręcasz kolejno po jednej śrubie od mocowania zamka i w otwór wprowadzasz jak najdalej dyszę i wyciągając wtruskujesz.
markozalko - Czw Sty 31, 2013 19:12

SeniorA napisał/a:
markozalko, wtryśnij na zamki WD40 lub coś podobnego, metodą bez rozbierania , tzn . wykręcasz kolejno po jednej śrubie od mocowania zamka i w otwór wprowadzasz jak najdalej dyszę i wyciągając wtruskujesz.


Ale mówisz o tych śrubach takich ala gwiazdki co sa na drzwiach jak je otwierasz, tzn. na boku jest kilka śrub w metalu to o te chodzi śruby? Nie wiem czy mnie zrozumiałeś :) :):)

SeniorA - Czw Sty 31, 2013 19:34

zamek jest przykręcony do drzwi 3 śrubkami i o nich mówię
wschodni - Czw Sty 31, 2013 19:43

Rozbieralem dzisiaj swoje wiec moge dodac, ze to torx rozmiar T25.
markozalko - Sro Lut 06, 2013 19:28

Dziś to samo stało mi się z drugimi drzwiami i chciałem też tam w nich pogrzebać. Gorzej było poruszyć tapicerkę bo rzadziej ruszana była chyba. w końcu jakoś odgiąłem ją i potem jak chciałem wsadzić ten dzyndzel w drzwiach co jest w dziurkę od boczka drzwi to wziął i się odpiął od czegoś. Myślałem że drzwi będą teraz otwarte ale zamykają się. Mam pytanie od czego się odpiął ten guzik (jest na takim powyginanym pręciku) i do czego on wogóle służy. Czy to normalne że centralny zamyka drzwi jak nie ma tego dzyndzla???
SeniorA - Sro Lut 06, 2013 20:39

Cytat:
Mam pytanie od czego się odpiął ten guzik (jest na takim powyginanym pręciku) i do czego on wogóle służy. Czy to normalne że centralny zamyka drzwi jak nie ma tego dzyndzla???
odpiął się od dźwigni zamka , a służy do indywidualnej blokady ze środka auta każdych drzwi z osobna.Zamek działa normalnie bez tego przycisku.
markozalko - Sro Lut 06, 2013 21:34

Dziękuję Ci bardzo za info. Mogę spać spokojnie wiedząc że mi się nie otworzą same. Pozdrawiam