Zobacz temat - [R620SDi] Kontrolka drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620SDi] Kontrolka drzwi

zeno94 - Pią Lut 01, 2013 16:41
Temat postu: [R620SDi] Kontrolka drzwi
Witam! Mam taki problem gdyż cały czas świeci mi się kontrolka nie zamkniętych drzwi.
Gdy zamknę przednie drzwi (lewe i prawe na raz) to kontrolka przygasa ale nadal się świeci. Co może być przyczyna?




@edit
Gdy wlacze prawy kierunkowskaz albo swiatla awaryjne to kontrolka miga.

szakal101 - Pią Lut 01, 2013 18:26

Witam,
sprawdź krańcówki w drzwiach może któraś nie łączy i trzeba ją wymienić.

zeno94 - Sob Lut 02, 2013 09:16

To niby nie jest wina czujnikow. Bo ta kontrolka od drzwi miga mi wraz z prawym kierunkowskazem.
bastek - Sob Lut 02, 2013 12:14

Do sprawdzenia wszystkie masy, łącznie z krańcówkami. Mam to samo że bardzo delikatnie przygasają kontrolki jak załączę kierunkowskaz ale wydaje mi się że to norma.
Mariusz27 - Sob Lut 02, 2013 17:07

Krańcówki drzwi jeżeli nie są złamane, pękniete to musisz na zamku wyrególować drzwi aby bardziej się domykały. U mnie tak było w lewych tylnych drzwiach. lekko odstawały od karoserii gdy byly zamknięte to świeciła się kontrolka (krancówka wtedy nie do końca wyłącza masę) i tak jakby dzwi były niedomkniete. Na karoserii masz zamek (taki drut na dwie sruby torx 30 chyba) poluzuj je i zamek przesun do wewnątrz delikatnie. U mnie to wystarczyło:)

[ Dodano: Sob Lut 02, 2013 17:07 ]
A najprościej jak zamkniesz drzwi i będziesz po koleji każde drzwi dopychał reką. Ciągle patrz na kontrolkę czy zgasła. Jak przy którys drzwiach zgaśnie gdy będziesz je dopychał ręka to już wiesz które drzwi i zamek do przestawienia.

bastek - Sob Lut 02, 2013 19:07

Jeśli drzwi "pasują" do reszty blach, tzn nie odstają to jaki jest sens przestawiania zamka jeśli zamek nie jest odpowiedzialny za to czy krańcówka działa?
Mariusz27 napisał/a:
A najprościej jak zamkniesz drzwi i będziesz po koleji każde drzwi dopychał reką.

A nie prościej krańcówkę przytrzymać palcem?

zeno94, skąd pewność że to nie krańcówki?

Mariusz27 - Nie Lut 03, 2013 00:11

no zgadza sie prościej. U mnie drzwi lekko odstawały więc przestawiałem na zamku.
Można też trzymac każda krańcówke palcem i też bedzie wiadomo ktora nie odcina masy przy zamkniętych drzwiach, lecz nie ma w niej regolacji (chyba ze spadla gumka wtedy nie beda drzwi jej do konca odłańczały). W srodku w krańcówce nie ma co sie popsuć bo to proste jak budowa cepa. albo styka albo nie.

Figlaq - Pon Lut 04, 2013 01:43

Ozywiście że prościej palcem :-) Jednak gdyby to nie dało jednoznacznej odpowiedzi polecam podejrzane egzemplarze wykręcic i rozebrać. Roboty nie jest dużo, a w moim przypadku styk wewnatrz był na tyle zardzewiały że naciskanie palcem nie dawało efektu.
zeno94 - Pon Lut 04, 2013 19:52

Tył jest jakby odłączony, jak zamknę lewe lub prawe drzwi to kontrolka przygasa ale nie do końca. Jestem przekonany że gdzieś zrobiło się zwarcie tylko jeszcze nie wiem gdzie.
19bizon08 - Czw Lut 14, 2013 14:34

U mnie jest inny problem. Nie działała mi krańcówka "lewy tył" ale po odkręceniu okazało się że nie ma kabla. Musiał sam się wypiąć i spaść w przepaść :D Co mam teraz zrobić ?? Próbować go wyłowić drutem czy jakoś podprowadzić prąd ??
kruszan - Czw Lut 14, 2013 15:38

19bizon08 napisał/a:
Co mam teraz zrobić ?? Próbować go wyłowić drutem czy jakoś podprowadzić prąd ??


drutem złapiesz albo magnes na elastycznej końcówce :)

zeno94 - Czw Lut 14, 2013 15:49

Stary problem rozwiązany lecz jest kolejny. Kontrolka już się nie pali tylko jak jest światło w pozycji środkowej ( gdy się otworzy drzwi światło się pali) to dopiero gaśnie jak się odpali samochód. Gdy zgaszę i już chce iść np do domu to cały czas się pali. Można to jakoś przestawić?

@Edit
Samo się naprawiło. :D Temat do zamknięcia.

Pawkaz - Sro Lut 22, 2017 14:56

Problem z krańcówką dopadł i mnie po tym jak przytrzasnąłem dzwiami zapięcie od pasów.Próbowałem coś tam nieskutecznie wskórać poprzez przesuwanie jakiegoś czarnego elementu w drzwiach.Raz drzwi nie dały się domknąć, a raz zamykały.
Od czego zacząć naprawę ?

[ Dodano: Sro Lut 22, 2017 14:56 ]
Orientuje się ktoś czy krańcówka do R 600, będzie pasować od innych modeli ?