Zobacz temat - [r200] szarpanie przy zmianie biegow
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] szarpanie przy zmianie biegow

rudealis - Pią Lut 01, 2013 21:56
Temat postu: [r200] szarpanie przy zmianie biegow
Witam mam maly problem przy zmianie biegow przy wyzszych obrotach lubi szarpnac jak szybko pusci sprzeglo.Sprzeglo nowe zrobione 100km Czy to sie unormuje z czasem?I drugi problem przy naglym dodaniu i puszczeniu gazu czuc tez szarpniecie silnikiem jedna poduszke mam do wymiany czy to ona bendzie winowajca,ta przy rozrzadzie.

[ Dodano: Pią Lut 01, 2013 21:56 ]
Jak sprawdzic czy jest sprawna?Jest cos na forum?

SebastianS - Pią Lut 01, 2013 22:06

Co do pierwszego pytania moim zdaniem tak ma być. Też mam te szarpnięcie tylko, że staram się to zgrać z gazem i nie jest źle ;)
rudealis - Pią Lut 01, 2013 22:10

Jak puszcze minimalnie wolniej sprzeglo to nie ma,wlasnie wydawalo mi sie jak to bardziej z gazem zgram to jest mniejsze
kruszan - Sob Lut 02, 2013 08:09

rudealis, kolego ja mam co prawda diesla, ale problem taki sam, przy gwałtownej zmianie biegów czuć szarpnięcie/uderzenie, tak samo przy nagłym dodawaniu gazu. Początkowo myślałem o poduszkach, sprawdziłem je i wymieniłem, potem poszło zawieszenie, skrzynia, przeniesienie napędu itd. itd.

winne jest sprzęgło, prawdopodobnie sprężyny na tarczy sprzęgłowej nie tłumią dobrze, lub coś innego się dzieje o czym jeszcze nie wiem,

ps. może u Ciebie faktycznie to tylko poduszka, najpierw sprawdź rzeczy proste i łatwe, poduszki np można fajnie sprawdzić trzymając hamulec i puszczając sprzęgło na 1 jak do jazdy i cofając, auto chce jechać ale trzymasz hamulec, wtedy silnik "rusza się jak do jazdy" i widać ładnie czy lata czy stabilnie trzyma się na poduszkach, powodzenia

rudealis - Sob Lut 02, 2013 13:41

Co do pierwszego problemu to jak zgram z gazem to jest normalnie,nie wydaje mi sie ze wina by byla w sprzegle,dopiero zalozony nowy zestaw valeo,poduszke jedna mam napewno do wymiany bo silnik jest nawet troche przechylony,bo troche gumy jest mniej na poduszce
kruszan - Sob Lut 02, 2013 14:18

No sprawdź gumy to po pierwsze, można poluzować silnik na gumach i dać mu popracować, sam się ułożyć może tak samo. U mnie np. sprawdziłem wszystko, wyrzuciłem masę kasy, i nie znalazłem dopóki nie zostało sprzęgło. Jak puszczam je powoli to nic nie szarpie, nic nie stuka...

ale Twój przypadek może być inny.

ps. ostatnimi czasy sprzęgła Valeo słyną z szarpania, i gdzie nie słyszę to nikt ich już nie poleca, ze względu na dużą liczbę reklamacji... z powodu właśnie szarpania.