Zobacz temat - [R75] Problem z ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z ABS

Spider1801 - Sro Lut 06, 2013 16:36
Temat postu: [R75] Problem z ABS
Problem polega na tym, że pewnego ranka zapaliły się kontolki abs, TC i hamulców.
Podłączyłem roverka pod KTS i wyszło tył lewy czujnik. Wymieniono na nowy i dalej kontroli się świecą. Nastepna diagnoza łożysko. Wymieniono łożysko i dalej nic. W warsztacie sprawdzili wiązkę od pompy do czujnika wszystko ok. Może miał ktoś taki problem?

SeniorA - Sro Lut 06, 2013 18:45

to świadczy o usterce modulatora pompy ABS , przy tej usterce nie działa EBD i dlatego świeci kontrolka ręcznego, ABS i ETC. Może nie być tylko kontaktu we wtyczce na pompie ABS-u , trzeba odpiąć sprawdzić , poprawić kontakt ( elektrosol . kontakt ).Jak nie , to sprawdzić pompę ABS (modulator ).
Spider1801 - Czw Lut 07, 2013 12:55

Dzisiaj dzwonili z warsztatu i jest coś niepokojącego na 3 wtyczkach jest zerowe napięcie a na lewy tył jest 0,22 V napięcia. Może orientuje się ktoś gdzie przechodzą przewody od czujnika lewy tył.
rafalmis1 - Czw Lut 07, 2013 13:03

Jak ściągnięcia siedzenie z tyłu, to ujzysz wiążke od czujnika ABS
tleniony37 - Nie Mar 24, 2013 21:53

Witam.
mam podobny problem wczoraj zapaliła mi się kontrolka ABS-u oraz przestał działać prędkościomierz, a co najdziwniejsze wskaźnik paliwa również szalej skacze do właściwego wskazania paliwa i opada całkiem na zero. Co może być tego przyczyną dodam ze tydzień temu wymieniłem łożysko w prawym kole ale wszystko było ok. do wczoraj. Proszę o pomoc

mecho - Pon Kwi 08, 2013 08:56

Miałem podobne objawy, wskaźnik poziomu paliwa jest połączony z prędkościomierzem, a prędkościomierz z prawym czujnikiem ABS. U mnie problem był banalny, po prostu przewód do czujnika ABS się "ukręcił" z czasem w przednim kole, które skręca : ) Raz przewodził, raz nie itd.. aż padł całkiem. Wymiana to przecięcie, zlutowanie wstawki: 10 minut, 15 zł : )