Zobacz temat - [Rover 200] Problem z elektryką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Problem z elektryką

dzeja - Czw Lut 07, 2013 18:33
Temat postu: [Rover 200] Problem z elektryką
Witam wszystkich,

Jeśli kiedyś był poruszony ten temat to przepraszam ale nie mogłem nigdzie znaleźć tego wątku.

Kilka dni temu podczas zamykania elektrycznej szyby strasznie wolno mi się zamykała wyglądało to tak jakby silniczek nie miał siły, podczas zamykania wyłączyło się radio po czym od tamtej pory radio nie działa. Od tego momentu dzieje się coś takiego że jak włączam światła awaryjne to wszystkie wskaźniki na desce rozdzielczej mi się zapalają się i mrużą, wskazówki od zegarów podnoszą się do góry i słychać jak silniczek próbuje zamknąć szybę, wszystko wraca do normy gdy poruszę przełącznik w pozycję zamykania szyby i ten problem jest tylko od strony kierowcy. Od strony pasażera zamykam i otwieram szybę bez problemów i nic się nie dzieje. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem ?

Dziękuję z góry i Pozdrawiam

leszczu - Czw Lut 07, 2013 18:36

Do sprawdzenia wiązka kabli w tylnej klapie.
BladySc - Czw Lut 07, 2013 18:41

Potwierdzam przez ta wiazke dzieja sie niestworzone rzeczy ;) Ja jak wciskalem hamulec to zapalala mi sie dioda ogrzewania tylnej szyby, gasło podswietlanie licznika i palilo bezpieczniki :mrgreen:
dzeja - Pią Lut 08, 2013 10:20

Zajrzałem do tej wiązki i tu będzie chyba problem



Po izolowałem przetarcia widoczne na foto ale to nie pomogło. Nie mam dziś więcej czasu na dłubanie, zadziałam jeszcze jutro oby pogoda była dobra do pracy.

Harry - Pią Lut 08, 2013 16:04

lutownica do raczki i każdy przewód przedłużasz :)
dzeja - Pią Lut 08, 2013 17:01

Harry napisał/a:
lutownica do raczki i każdy przewód przedłużasz :)


a przewody do przedłużenia to takie zwykłe z castoramy wystarczą??

robsson78 - Pią Lut 08, 2013 17:57

dzeja napisał/a:
Harry napisał/a:
lutownica do raczki i każdy przewód przedłużasz :)


a przewody do przedłużenia to takie zwykłe z castoramy wystarczą??

Jeśli przekrój jest podobny to wystarczą. Do takiej roboty polecam koszulkę termokurczliwą zamiast izolacji.

dzeja - Pią Lut 08, 2013 18:31

robsson78 napisał/a:
dzeja napisał/a:
Harry napisał/a:
lutownica do raczki i każdy przewód przedłużasz :)


a przewody do przedłużenia to takie zwykłe z castoramy wystarczą??

Jeśli przekrój jest podobny to wystarczą. Do takiej roboty polecam koszulkę termokurczliwą zamiast izolacji.


ja kompletnie nie kumaty jestem a tych przewodów to kilka tam jest :o
ktoś wie Jakie są potrzebne albo gdzie mogę zaczerpnąć jakieś info?

Harry - Pią Lut 08, 2013 19:07

dwa sa grubsze, a reszta ciękie są, nie znam przekroju, więc CI nie powiem, nie pamiętam.
BladySc - Pią Lut 08, 2013 20:54

ja zrobilem to na złączkach + termokurcz http://www.truck-tychy.pl...tor-wsuwka.html co do kabli to laczysz tak jak masz kolorami :smile:
Harry - Pią Lut 08, 2013 21:36

BladySc napisał/a:
ja zrobilem to na złączkach + termokurcz http://www.truck-tychy.pl...tor-wsuwka.html co do kabli to laczysz tak jak masz kolorami :smile:

ale to wiecej miejsca zajmuje :razz:

dzeja - Sob Lut 09, 2013 14:31

Witam

Na wstępie dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc

Po zaizolowaniu przewodów, autku jak na razie się nic nie dzieje ale oczywiście tak nie może zostać i roverek wymaga profesjonalnej pomocy medycznej :mrgreen:
Szanowni posiadacze roverków, czy jest gdzieś jakiś opis na forum jak to wykonać samemu ? Nie mogę nic znaleźć.
Wiecie może jaki byłby koszt naprawy tej wiązki w warsztacie? Szczerze mówiąc nigdy nie miałem styczności z naprawą elektryki samochodowej a mój dotychczasowy warsztat naprawy pod chmurką nie sprzyja do takich prac.

leszczu - Sob Lut 09, 2013 15:12

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=388693
dozowacz - Sob Lut 09, 2013 17:45

leszczu napisał/a:
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=388693

Kolego w bagazniku jest kostka i możesz wymienić wszystko bez lutowania. powodzenia :grin: