Zobacz temat - [R600] poduszka drążka zmiany biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] poduszka drążka zmiany biegów

Staniol - Czw Lut 07, 2013 21:40
Temat postu: [R600] poduszka drążka zmiany biegów
Witam. Mam do wymiany poduszkę drążka zmiany biegów, tą pod drążkiem, gumową. Nowa dostępna jest tylko w oryginalne za ponad 150zł, nie dam tyle za kawałek gumy. Możecie mówić co chcecie, taki już jestem :D szukam używki w dobrym stanie ale narazie nie znalazłem. Ma ktoś jakiś patent, może da się ją z czegoś zrobić?



R.E.D. - Pią Lut 08, 2013 10:59

bardzo podobna jest ze skody felicji bodajze i kosztuje chyba cale 5 zl :wink:
vck1000 - Pią Lut 08, 2013 15:04

Ja też miałem do wymiany ale że podobnie jak Ty nie chciałem wydawać tyle kasy to założyłem gruby gumowy wąż na tą metalową cześć naciągnąłem poduszkę i skręciłem mocowanie działa do dzisiaj. Nie wiem jaki efekt byłbym z oryginalną poduszką ale ten patent mi odpowiada.
Staniol - Pią Lut 08, 2013 16:30

tylko ze ja mam ją już tak rozwaloną że patent z wężem nie wypali.

R.E.D. a ta z felicji służy do tego samego co w r600? nie wiem o co dokładnie pytać w sklepie. Też się nazywa "poduszka drążka skrzyni biegów"?

edit: znalazłem KLIK , ciekawe czy będzie pasować

kruszan - Pią Lut 08, 2013 17:49

Staniol napisał/a:
tylko ze ja mam ją już tak rozwaloną że patent z wężem nie wypali.

R.E.D. a ta z felicji służy do tego samego co w r600? nie wiem o co dokładnie pytać w sklepie. Też się nazywa "poduszka drążka skrzyni biegów"?

edit: znalazłem KLIK , ciekawe czy będzie pasować


No wygląda bardzo podobnie, dobrze wiedzieć o tym zamienniku.

R.E.D. - Sob Lut 09, 2013 00:16

tak - sluzy do tego samego. ja kupilem na alledrogo z filtrem, wiec przesylka nie przekroczyla wartosci :wink: nie wiem tylko czy ori tez ma w srodku metalowe tuleje? mysle, ze gdyby nie tuleje, to lepiej by sie dopasowala :mrgreen:

p.s. nie wiem czy u mnie stara nie byla tez z tego samego zrodla - to samo tyczy sie blaszki, ktora ja dociska :roll:

greg-si - Sob Lut 09, 2013 10:34

Honda civic też ma coś takiego.
Kupiłem to w PU:

Choć moja wygląda dobrze to wyjmę ją i założę w PU.

Staniol - Sob Lut 09, 2013 12:39

greg-si, ile dałeś za to i gdzie kupiłeś? jest identyko jak do R ?

Ja kupiłem dziś za 8.5zł do favorit felicji, jest bez tulejek metalowych, a w tej co mam na aucie są tulejki.

greg-si - Sob Lut 09, 2013 13:13

Jeszcze nie montowałem także nie wiem czy pasuje. Ile dałem nie pamiętam bo kupowałem też PU na przód i miałem spore rabaty ;)
U mnie w tej gumie nie ma żadnej tulejki.
A ten ze skody rozstawem śrub jest taki sam jak nasz w R?

Staniol - Sob Lut 09, 2013 13:14

Nie mam pojęcia bo dopiero co ją kupiłem i swojej nie wyjmowałem jeszcze dla porównania.
Markzo - Sob Lut 09, 2013 13:43

Metalowe tulejki są w otworach mocujących gume do budy, tam gdzie wchodzi pręt drążka nie ma żadnej tulejki.
Staniol - Sob Lut 09, 2013 14:04

To wiem. Nie wiem tylko czy tulejki wyjda ze starej gumy zeby przełożyc.
karol6376 - Sob Lut 09, 2013 14:24

Tutaj macie poduszke z tulejkami od skody za grosze :D

a TU od Civica

greg-si - Pon Lut 11, 2013 12:52

Ta poducha od civica pasuje do R. Przynajmniej do 2.0Si czyli t-serii ;)
R.E.D. - Wto Lut 12, 2013 22:31

Staniol napisał/a:
jest bez tulejek metalowych

myslalem, ze wszystkie sa z tulejkami... moja przynajmniej byla i kupowalem dokladnie na aukcji podanej przez karola :mrgreen:

Markzo - Sob Mar 16, 2013 16:06

Założyłem dziś tą od felicii :D za zabójcze 4,90zl :D pasuje idealnie (wersja z tulejkami) i fajnie działa ;) polecam!
Balas87 - Wto Mar 19, 2013 10:15

markzo zapodaj jakiś link do tej wersji z tulejkami ;D jednak klekot mi ją rozklekotał :D
Markzo - Wto Mar 19, 2013 10:33

http://allegro.pl/poduszk...3031812392.html
ja kupowałem w tym sklepie :)