Zobacz temat - [R75] Gaśnie, krztusi się i przerywa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gaśnie, krztusi się i przerywa

ArtSpire - Pią Lut 08, 2013 22:00
Temat postu: [R75] Gaśnie, krztusi się i przerywa
Cześć,

Mam problem z czujnikami ABS (o nich się już naczytałem) - planuję je wymienić. Aczkolwiek od niedawna samochód zaczął mi gasnąć (szczególnie podczas zatrzymywania lub ruszania) i zastanawiam się czy może to być spowodowane uszkodzonymi czujnikami ABS - myślę, że nie. Przeszukałem podobne tematy w spisie z poradami technicznymi, ale nie znalazłem nic podobnego.

S.O.S ! :P

Pozdrawiam,
Sebastian

Adsik - Pią Lut 08, 2013 22:48

U mnie w takim przypadku był to czujnik położenia wałka rozrządu oraz czujnik położenia wału korbowego. Ale przyczyn moze byc pełno. Bez podłaczenia do komputera diagnostycznego to za wiele nie zrobisz, lub wydasz niepotrzebnie pieniadze jak ja :)
rafalmis1 - Pią Lut 08, 2013 23:03

ArtSpire, słabo szukałeś, pod tym linkiem znajdziesz dlaczego samochód czasem gaśnie
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757

SeniorA - Sob Lut 09, 2013 06:07

ArtSpire napisał/a:
od niedawna samochód zaczął mi gasnąć (szczególnie podczas zatrzymywania lub ruszania) i zastanawiam się czy może to być spowodowane uszkodzonymi czujnikami ABS -
tak , może to być spowodowane czujnikiem lewego przedniego koła , bo ECM ( sterownik silnika ) korzysta z jego sygnału , musi wiedzieć czy auto stoi czy już jedzie, albo czy jeszcze jedzie czy już stoi.
ArtSpire - Sob Lut 09, 2013 11:45

Dzięki wielkie za wskazówki. Najpierw wymienię czujniki a jeśli problem nie zniknie poszukam czegoś innego.

Pozdrawiam,
Sebastian

Adsik - Sob Lut 09, 2013 13:56

Podjedz do kogoś na komputer. Skąd jesteś? Może blisko mnie, to Ci podłączę autko.