Zobacz temat - [R 400] problem z alarmem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 400] problem z alarmem

viansa2003 - Pią Lut 08, 2013 23:27
Temat postu: [R 400] problem z alarmem
Witam.mam rovera 420 ,wczoraj syn bawił sie pilotem z mojego rovera i zamoczył go w zlewie bo chciał umyć,no i uszkodził..nic nie dało rozkrecenie i szuszenie...dzisiaj podeszłem i pilot nie działa a jak kluczykiem otwieram auto to odrazu klaksony wyją wiec pomyslalem zeby je odłaczyć tyle ze nic to nie dało bo i tak jest jakas blokada i silnik nie pali!!!czy ktos wie jak to obejsc????? dziekuje
sTERYD - Pią Lut 08, 2013 23:36

spróbuj zsynchronizować pilota, bo Twój alarm tego wymaga. Niestety będziesz miał z tym problem, bo najwyraźniej nie działa Ci czujnik alarmu od otwierania kluczykiem. Możesz póki co odłączyć klaksony i spróbować nareperować czujnik przy bębenku, albo spróbować zsynchronizować pilota bez otwierania drzwi, a nóż się uda. Jeśli pilot faktycznie jest martwy, to pozostaje odszukać/zdobyć kod awaryjny immo i wtedy czujnik przy bębenku będzie niezbędny
bizon - Sob Lut 09, 2013 08:28

no ale nawet jak naprawi bebenek i otworzy drzwi kluczykiem , to wtedy pilot musi dzialac zeby immo puscilo.
sTERYD - Sob Lut 09, 2013 10:03

chyba, że ma gdzieś kod, z drugiej strony, że żeby mieć pewność, że pilot działa musi otworzyć drzwi ... :/ w tym roczniku nie będzie opcji, że zadziała bez synchronizacji
bizon - Sob Lut 09, 2013 10:53

no tak zle zrozumialem, bo myslalem ze napisales wczesniej ze albo bebenek albo kod.

czyli albo bebenek albo pilot zeby wogole nie zaczal wyc alarm
i albo kod albo pilot zeby wylaczyc immo

viansa2003 - Sob Lut 09, 2013 12:46

witam dziekuje za odpowiedzi..czyli zrozumiałem że mam uszkodzony bebenek i chodzi o ten w drzwiach kierowcy przy zamku!? jak go naprawie to bede mógl otworzyc drzwi kierowcy kluczykiem i alarm sie wyłaczy tak jak z pilota???? tyle ze teraz zostaje immobilizer i to bez kodu nie dam rady???? pilota zalatwiłem z allegro i teraz musze go zgrac tyle ze........????
bizon - Sob Lut 09, 2013 13:16

viansa2003 napisał/a:
drzwi kierowcy kluczykiem i alarm sie wyłaczy tak jak z pilota????

wtedy tez jest wieksza szansa ze sie stary pilot zsynchron
viansa2003 napisał/a:
pilota zalatwiłem z allegro i teraz musze go zgrac tyle ze........????
izuje

tyle ze albo znajdziesz kogos co do Ciebie podjedzie (male szanse) albo musisz komus dostarczyc caly samochod.
nie baw sie w "wycinanie" immo bo na pewno Ci zryją sterownik

sTERYD - Sob Lut 09, 2013 15:40

poczytaj jeszcze o synchronizacji pilota
viansa2003 - Pon Lut 11, 2013 20:45
Temat postu: ZROBIONE
witam udało mi sie kupiż na allegro komputer immo i pilota z anglika,załozylem i wsio chodzi,dziekuje za podpowiedzi