Zobacz temat - eror w czacie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - eror w czacie

sTERYD - Sob Lut 16, 2013 23:46
Temat postu: eror w czacie
Nowa funkcja nowe problemy ;)
Dziś od rana mam zamiast czatu pole z napisem "Rozmowa" i chmurką, a jak na nie kliknę to wyskakuje pole błąd, po kliknięciu którego otwiera się strona producenta.
Nie żebym za tym tęsknił, ale tak informacyjnie, żeby było wiadomo, że coś nie gra

pelson91 - Sob Lut 16, 2013 23:48

ja tak mam od ok 23:00, wcześniej działało.

Wogóle po co komu ten czat skoro nie można czatować z konkretnym userem tylko czatuje się z ogółem forum?

haszczyc - Nie Lut 17, 2013 00:40

bezsens, a potem Marek się żali że forum zbyt mocno jest obciążone :P
MaReK - Nie Lut 17, 2013 01:31

sTERYD napisał/a:
Dziś od rana mam zamiast czatu pole z napisem "Rozmowa" i chmurką, a jak na nie kliknę to wyskakuje pole błąd, po kliknięciu którego otwiera się strona producenta.

Kłamiesz ;) Od rana na pewno nie, bo czat działał normalnie ;)
Pracuje nad autonomią jego i być może od 23:xx nie działa i przekierowuje na podaną stronę.

pelson91 napisał/a:
Wogóle po co komu ten czat skoro nie można czatować z konkretnym userem tylko czatuje się z ogółem forum?

Możesz czatować na tzw. kanale ogólnym roverki.pl oraz po dwukliku na daną osobę, z kim chcesz, kto jest akurat on-line.

haszczyc napisał/a:
bezsens, a potem Marek się żali że forum zbyt mocno jest obciążone :P

Największe obciążenie generuje sb oraz każdy zbudowany na tej samej technice - łączenie się co 1 - 3 sek. z bazą danych, dla każdego usera będącego on-line ;) Dlatego shoutbox nie może być domyślnie odpalony na startowej stronie, bo 30 użytkowników, którzy tego nie potrzebują skutecznie obciążają go przy każdorazowym odświeżeniu strony bądź jak sobie na niej siedzą i dłubią w nosie, to automat robi to za nich co 1-5 sek. ;)

Czat, który obecnie testuję opiera się o inną technologię. Wymiana informacji opiera się na protokole XMPP, czyli takim samym jakim posługują się Google+, Facebook, NaszaKlasa czy takie komunikatory jak GG, Tlen. Takie rozwiązanie pozwala na całkowite pozbycie się zapytań do bazy sql, co pozwala na przyjęcie ok. kilkuset użytkowników w jednej chwili bez żadnych konsekwencji obciążeniowych. Dla mnie najważniejsze, to oddzielić się od stron zewnętrznych i skonfigurować to tak, aby było jak najmniej inwazyjne dla użytkowników.

Shoutbox pewnie i tak zostanie, bo stała wiara nie wyobraża sobie bez niego życia. Jednak dzisiejszy dzień zwykłych testów pokazał, że ludzie siedzą na "nowym" czacie i tam sobie gaworzą. Przy okazji spokojnie mogą prowadzić kilka rozmów indywidualnych. To coś w rodzaju IRC'a.

Istotną sprawą dla wszystkich onanistów komunikacji między userami może być fakt, że takiego czata można używać w dowolnej aplikacji na telefon komórkowy, np. dla systemu android obsługującej protokół XMPP. Wtedy bez wchodzenia na forum, możemy sobie siedzieć na czacie i gadać ze znajomymi z forum ;)

Jako shoutbox też by się nadał, ale nie ma chętnego który zaprojektowałby aplikację zbliżoną do tego co jest teraz.

W każdym razie to są fazy testów i wcale nie jest powiedziane, że to zostanie ;)
Chociaż osobiście nie spotkałem się z forum z zaimplementowanym takim rozwiązaniem. W świecie na pewno takie istnieją, ale nie znam osobiście ;P

sTERYD - Nie Lut 17, 2013 11:25

nie wiem dokładnie, od której ale już wcześniej miałem to samo- najpierw wyskakiwało to rozmowa, ale klikanie nic nie dawało, a po odświeżeniu z 10 tysięcy razy wyskoczył ten błąd.
poza tym wiesz, u mnie rano to jest 12-13 ;)

MaReK - Nie Lut 17, 2013 11:37

sTERYD napisał/a:
poza tym wiesz, u mnie rano to jest 12-13 ;)

I u mnie dzień wczoraj zaczął się mniej więcej o tej porze ;)
Jednakowoż kiedy wszedłem tutaj, na czacie było już kilkanaście osób ;)

sTERYD napisał/a:
a po odświeżeniu z 10 tysięcy razy wyskoczył ten błąd.

Myślę, że przy zbyt częstym odświeżaniu strony ujrzysz zgoła inny komunikat ;P

pbskarpy - Czw Sie 29, 2013 09:12

I co z tym czatem...? Nie działa w ogóle :/

A może (zanim zrobią dobrego czata) warto założyć taki temat, w którym będą serwowane normalne gadki w formie postów. Taki klubowy czat na milionie stron ? Znam to z innych forów internetowych, zdaje egzamin.

Bo szczerze to nie kumam tematu typu "Nasze przebiegi" Jaka tu logika? A gdyby był temat poświęcony wszystkiemu to można by jakoś 'normalnie w miarę" gadki prowadzić.

hm...?

Markzo - Czw Sie 29, 2013 09:15

a SSB widział? ;>
pbskarpy - Czw Sie 29, 2013 10:06

nie? ;)
Markzo - Czw Sie 29, 2013 10:12

na dole strony głównej klikasz na guzik i wchodzisz: "Shout/SexBox - rozmowy o wszystkim i o niczym ;) ".
pbskarpy - Czw Sie 29, 2013 10:46

Eeee kierde! Mądra głowa! Dzięki :D