Zobacz temat - [R75] Halogeny nie świecą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Halogeny nie świecą

keda - Nie Mar 03, 2013 18:17
Temat postu: [R75] Halogeny nie świecą
Mam problem z halogenami, otóż po przekręceniu włącznika świateł na "2" i wciśnięciu włącznika "przeciwmgielnych" świeci tylko to tylne (przednie nie).

Sprawdziłem bezpieczniki (są ok) kabli urwanych nie widzę.

I tu się niestety moja wiedza kończy.
Co jeszcze powinienem sprawdzić?


Przeszukałem podobny temat, ale odpowiedzi nie znalazłem

pazdzi0h - Nie Mar 03, 2013 18:31

przeciez tyl a przod to sa dwa osobne wlaczniki
witgut - Nie Mar 03, 2013 18:50

włącz awaryjne i wtedy sprawdź :)
nie pytaj dlaczego tylko to zrób :mrgreen:

MaReK - Nie Mar 03, 2013 23:08

Keda, ten post kwalifikuje się na serwisy społecznościowe typu wykop.pl, joemonster itp.
Twój samochód najprawdopodobniej nie ma na wyposażeniu halogenów przednich, a jeśli ma, instalacja jest podpięta, to moduł świateł (LSM), ten z pokrętłem i przyciskiem, nie jest do tego przygotowany.

Zrób tak jak pisze witgut, jeśli halogeny z przodu będą mrugać, to znaczy że myślisz o kierunkach, a halogenów nie ma ;)

keda - Sro Mar 06, 2013 09:31

Panowie....


Halogeny mam! wyglądaja tak:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTBWw0BtAC_OSx3RfktICNShO1oVfzR1QehXyjx_YNzCE8QHtpTqg

MaReK - Sro Mar 06, 2013 09:45

Zrób zdjęcie przodu swojego auta
keda - Sro Mar 06, 2013 10:30

Takie tylko mam, z drugiej strony jest identycznie :)


http://www50.zippyshare.com/v/98367170/file.html

MaReK - Sro Mar 06, 2013 10:53

Zrób telefonem teraz swój moduł świateł - tam gdzie włączasz światła.
Może masz halogeny w zderzaku, a instalacji brak...

W każdym razie musisz mieć dwa włączniki halogenów na module świateł (tył i przód).

haszczyc - Sro Mar 06, 2013 11:48

już mnie nic nie zdziwi jak okaże się że moduł świateł ktoś wymienił bez opcji halogenów z przodu ;)
szpynior - Sro Mar 06, 2013 16:47

haszczyc napisał/a:
już mnie nic nie zdziwi jak okaże się że moduł świateł ktoś wymienił bez opcji halogenów z przodu ;)


Myślisz że aż tak hardkorowo ? :)

pazdzi0h - Sro Mar 06, 2013 22:04

stawiam na dzwon z przodu, i wymieniony zderzak na taki sam w kolorze z halogenami, halogeny nie podpiete, wlacznika brak.
keda - Sro Mar 06, 2013 22:23

Panowie taki mam włącznik.

http://dtbczesci.bazarek....r-75-99-05.html

I auto chyba miało dzwona bo pourywane są plastikowe elementy, zderzak zauważyłem że malowany. Tak że wychodzi na to że halogeny są ale modułu świateł do niego nie ma.

Pytanie czy jeśli zmienię moduł świateł na z włącznikiem do halogenów to wtedy będzie działać?

haszczyc - Sro Mar 06, 2013 22:51

keda, czyli tak jak mówiłem, problem polega na tym że w module świateł jest tez zapisywany przebieg samochodu i po wymianie na inny moduł świateł przebieg się rozjedzie zapewne przebieg i tak masz rozjechany mając już wymieniony moduł świateł bądź nie
MaReK - Czw Mar 07, 2013 02:07

Najpierw sprawdź czy na 100% masz podpięte halogeny do instalacji na samochodzie.
Zaloguj się pod auto i zobacz... czy wiązka jest i idzie sobie głębiej w auto czy może tylko podwinięta.

Moduł świateł i jego przeprogramowanie nie jest wielką filozofią. Da się go zaprogramować nawet wysyłkowo...

Szkoda jednak robić inwestycje jeśli halogeny to tylko "atrapy" bez instalacji ;)

Niestety nie mam pewności, że instalacja jest przygotowana w każdym R75...

szpynior - Czw Mar 07, 2013 09:14

keda, ja zmieniając zderzak na taki z halogenami miałem instalację do nich także powinieneś gdzieś mieć. Najlepiej ściągnąć zderzak. Moduł LSM to już kwestia zaprogramowania tak jak napisał MaReK,
dukat11 - Czw Mar 07, 2013 11:46

szpynior napisał/a:
keda, ja zmieniając zderzak na taki z halogenami miałem instalację do nich także powinieneś gdzieś mieć. Najlepiej ściągnąć zderzak. Moduł LSM to już kwestia zaprogramowania tak jak napisał MaReK,


I oczywiście wymiany przedniego panelu. On jest odpinany więc można przełożyć od kazdej wersji: bez halogenów/z halogenami/xenon

keda - Czw Mar 07, 2013 15:26

ok a jak z tym zaprogramowaniem, w mojej miejscowości ba chyba województwie (małopolskie) nie ma osoby co ma program T4.

Z halogenami (jeśli ich nie ma fabrycznie) tak jak z ksenonami też trzeba coś programować przez T4?


Jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić ten przebieg w module?

szpynior - Czw Mar 07, 2013 16:43

dukat11, ja wsadziłem całego lsma - z opcją halogenów i nie bawiłem się w przepinanie .

keda, do zaprogramowania LSMa nie trzeba T4 - wystarczy BMW Scanner i trochę umiejętności :)

Sintram - Czw Mar 07, 2013 20:38

Ja zrobiłem tak


[R75] Montaż halogenów przeciwmgielnych
i wszystko działa :)

Szuryga - Sob Lut 22, 2014 13:01

Witam ma pytanie czy tą taśmę można odczepić czy nie? jak tak to jak!
damiwr - Sob Lut 22, 2014 13:51

możesz odczepić. od strony przełącznika

to zwykła kostka trzymając za plastik nie za taśmę delikatnie wyciągaj ;)
oczywiście możesz o ile się poddaje delikatnie ruszać kostką na boki łatwiej wyjdzie.

keda - Sob Paź 25, 2014 16:39

wykonałem to co napisał "robo" ale niestety po wymianie panelu z jednym przełącznikiem na panel przedni z włącznikami na halogeny przednie i tyle światła nie świecą, tylko ja nie kupiłem tego przekaźnika o którym wspomniał robo bo już go miałem.
tomek92k2 - Pią Lis 23, 2018 23:03
Temat postu: Dziwne chalogeny plus spryskiwacze
Witam koledzy . Sprawa wyglada tak ze ostatnio demontowalem zderzak bo zepsuty był czujnik płynu od spryskiwaczy. Po złożeniu wszystkiego czujnik działa ok . Ale przestały działać chalogeny i spryskiwanie lamp . Kierunki w zderzaku świecą spryskiwanie szyby czołowej tez . I co dziwne komputer nie pokazuje spalonej żarówki .
marcin.misek - Sob Lis 24, 2018 11:55

tomek92k2 napisał/a:
Ale przestały działać chalogeny i spryskiwanie lamp . Kierunki w zderzaku świecą spryskiwanie szyby czołowej tez

Sprawdź wiec połączenie na kostce.
tomek92k2 napisał/a:
I co dziwne komputer nie pokazuje spalonej żarówki .

Zdziwilbym sie jakby pokazało.

tomek92k2 - Sob Lis 24, 2018 14:24

Hmm wg mnie połączenie jest dobre bo tak to by nie działały kierunki w zderzaku spryskiwanie szyby czy tez termometr
marcin.misek - Sob Lis 24, 2018 16:26

To mieknik w dłoń i mierzysz. Gdzies nie ma prądu - najpeniej tam gdzie cos rozłączałes. Albo ruszales jakies kable.
Sprawdz czy LSM załącza przekaznik i czy on sam działa poprawnie.

tomek92k2 - Sro Lis 28, 2018 21:19

A który to przekaźnik ?
christopher7 - Czw Lis 29, 2018 15:14

R6 w skrzynce bezpieczników pod maską odpowiada za halogeny (lampy przeciwmgielne).
Ale skoro problem pojawił się po rozpięciu wiązki i zdjęciu zderzaka to tu szukałbym przyczyny.