Zobacz temat - [R75] Zderzak w kolorze HEW
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zderzak w kolorze HEW

sknerko - Pon Mar 04, 2013 13:05
Temat postu: [R75] Zderzak w kolorze HEW
Niestety dopadła mnie z tyłu Toyota Corolla i w związku z tym zniszcyła mój jakze piekny i zarąbisty zderzak. Czy coś jeszcze to nie wiem bo musi być rzeczoznawca z PZU najpierw.
Problem polega na zdobyciu w dobrej cenie zderzaka w kolorze HEW albo z czujnikami albo z dziurami na czujniki bo parktronik działa i czujniki na biedę mogę przełożyć. Macie jakichś sprawdzonych ludzi z częściami blacharskimi? najlepiej z wielkopolski co bym mógł podjechać.

Aragorn - Pon Mar 04, 2013 16:34

...będzie ciężko, też mam "HEW" i części blacharskich w tym kolorze mało na allegro gdyż kolor używany do 2000 roku więc i anglików na cześć w tym kolorze mało, chyba lepiej kupić najtańszy w innym kolorze i polakierować
sknerko - Wto Mar 05, 2013 08:26

No jak będzie trzeba to się polakieruje, a powiedz kolego czy wiesz gdzie można by zdobyć farbę? czy niestety koniecznie trzeba domieszać?
radi - Wto Mar 05, 2013 09:18

Ja też mam kolor HEW czyli tzw Arden Green. Nie prawda ,że używali do 2000 roku bo ja mam auto z 2002 w HEW ale prawda ,że ciężko o ten kolor. Ja miałem hak holowniczy i zachciało mi się go odjąć. Założyłem sam zderzak tylny bez belki wzmacniającej i tych styropianów i to był błąd bo żona cofała i przywaliła w słupek. Odpadł lakier wielkości dłoni i pękła listwa chromowana. Też sprawdzam internet w poszukiwaniu ale lipa i jeszcze się na giełdę wybiorę w niedzielę to ostatnia szansa.
Jeżeli chodzi o dobieranie lakieru to musi być dobry sklep dobierania lakieru. Kiedyś gość dobierał mi kolor w Escorcie na klapę bagażnika była słoneczna pogoda wyczyścił kawałek klapy magicznym płynem i przykładał próbniki. Rozkopał mi wtedy z trzy setki auto polakierował mi lakiernik i okazało się ,że wyszedł inny odcień. Tego dobierania się obawiam bo auto ma ponad 10lat i kolor też już lekko zmienił się więc dobieranie z kodu odpada. Sknerko mam nadzieje ,że wybaczysz nie chciałem zakładać nowego tematu. Może wypowie się jakiś znawca w tej dziedzinie.
1.Jak dobrać lakier by wyszedł idealnie jak na aucie?
2.Czy jest taka możliwość żeby wyszedł idealnie ,no chociaż niezauważalnie to chyba i tak = idealnie.
3.Od czego zależy ,zakładu ,lakiernika czy szczęścia?

kondzio508 - Wto Mar 05, 2013 12:29

radi napisał/a:
.Jak dobrać lakier by wyszedł idealnie jak na aucie?


Przedewszystkim zrobic natrysk probny , szanujący sie lakiernik jezeli maluje za normalną cenę a nie pół darmo , i ma swój mieszalnik na warsztacie zawsze robi natrysk próbny , jezeli kolor sie nie zgadza miesza drugi az wpadnie idealnie w odcien , raz sie uda za pierwszym a raz za 4 razem .

kirk50 - Wto Mar 05, 2013 13:15

Sknerko Ja też mam kolor Arden Green i miałem lakierwane oba zderzaki i maskę po odpryskach od kamieni i robiłem to w zakładzie lakierniczym w Smochowicach - lakier dobrany perfekcyjnie i nie ma najmniejszej różnicy, po za tym zrobione zostało super.
Podaję adres jeżeli będziesz zainteresowany:
Poznań-Smochowice
Ul.Czarnkowska 26
Firma MOKAR Sp. z o.o.
Tel. 602 500 630 - szef
Jeżeli chcesz zobaczyc jak to u mnie wygląda obejrzyj mój samochód w dziale "Nasze auta" pod hasłem "Mój ukochany R75" - tam samochód jest po lakierowaniu wymienionych części. Ja jestem bardzo zadowolony - już minęły 3 lata a lakier wciąż super - POLECAM!!!!

radi - Sro Mar 06, 2013 00:05

Panowie i Panie może zna ktoś dobry warsztat lakierniczy na śląsku w pobliżu Zabrza lub Zabrzu co bym był zadowolony jak kirk50. Z góry dzięki za namiary.
fliku - Sob Sty 17, 2015 20:27

Panowie,

rozwinę temat - kolor HEW - wada fabryczna: rdza na masce prawy kraniec, prawda ?
widziałem w życiu 3 auta z tym kolorem i wszytkie trzy zgnite w tym samym miejscu.

Pytanie2: u siebie w HEW mam problem z klarem - zaczął schodzić z dachu, klapy tylnej i drzwi. Czy ktoś z Państwa ma ten sam problem, jak sobie z tym poradzić ?

grota10 - Sob Sty 17, 2015 21:32

Ja mam HNA i tez rdza zzera prawy naroznik maski.Nie jest wiec to problem koloru ,tylko problem blacharski.Widocznie najslabszy to punkt w roverze jesli chodzi o blachy,oprocz prawego progu.
pelson91 - Sob Sty 17, 2015 21:55

PMF - też miałem przerdzewiały rant maski nad prawą lampą (od strony pasażera). Nie wiem czemu, posądzałem spryskiwacze lamp
longer86 - Sob Sty 17, 2015 23:41

nie mam sprysków lamp, a też tam gnije :P to nie kod lakieru jest winny :mrgreen:
paolinio - Nie Sty 18, 2015 00:10

Ja robiłem krańce maski, a raczej mój lakiernik, i też klar schodził na tylnym słupku i też mam kolor HEW. Krańce maski wstawił nowe, ponoć pasują z jakiejś lancii idealnie, tak mówił, na schodzący klar położył świeżą warstwe, spolerował i nie ma śladu.
pelson91 - Nie Sty 18, 2015 00:18

paolinio, ja tam wymieniłem maskę :ok:
AdaskoC - Nie Sty 18, 2015 09:11

Po 2001 duzo mniej rdzewieją krańce maski. Widocznie zostały poprawione
dukat11 - Nie Sty 18, 2015 09:13

AdaskoC napisał/a:
Po 2001 duzo mniej rdzewieją krańce maski. Widocznie zostały poprawione


Ja mam 2002 i oba rogi maski

AdaskoC - Nie Sty 18, 2015 10:00

Napisałem dla tego ze dużo mniej rdzewieją, a nie, nie rdzewieją :-) w roverze 75 po 2001r jesli nie miał przygód blacharskich i jeszcze pochodzi z UK to ten problem nie występuje praktycznie wcale. Europejskie a szczególnie te z Niemiec to bez różnicy na wiek i tak zazwyczaj sa przegnite.
kalafior - Nie Sty 18, 2015 15:18

u mnie lewy rog zechlala rdza
marcin.misek - Nie Sty 18, 2015 21:13

Moj HEW z 2000 roku nie ma tego problemu, na masce nie widać rdzy. Jedynie progi dopadł rudzielec...
No chyba ze maska była malowana przed moim zakupem, ale tego nie wiem.

fliku - Pon Sty 19, 2015 08:03

paolinio napisał/a:
Ja robiłem krańce maski, a raczej mój lakiernik, i też klar schodził na tylnym słupku i też mam kolor HEW. Krańce maski wstawił nowe, ponoć pasują z jakiejś lancii idealnie, tak mówił, na schodzący klar położył świeżą warstwe, spolerował i nie ma śladu.


świeżą warstwę klaru ? - rozumiem że wcześniej cały element pozbawił klaru żeby na nowo pomalować. Ile kosztowała Cię ta operacja ??

paolinio - Pon Sty 19, 2015 20:08

pelson91, też bym tak zrobił, ale nie zrobiłem tego z banalnego powodu, nie miałem jak przewieźć tej maski, a jest ona naprawdę duża
fliku, Ja sie nie za bardzo znam na na technice jaką to zrobił, ale jestem w zasadzie pewny ,że nie malował całego elementu, bo było to miejsce obok uszczelki szyby i jak ją kiedyś zdjąłem to pod nią był jakby odcięcie widoczne delikatne, ale tylko na tym fragmencie gdzie odpadł klar.
Ceny już nie pamiętam, robiłem to razem z narożnikami maski, a robił mi to mój kolega.

pelson91 - Pon Sty 19, 2015 20:12

paolinio, to akurat fakt, transport maski do 75 to spory kłopot. Dobrze że mam wujaszka z dostawczakiem i znajomego w Schenkerze :mrgreen: