Zobacz temat - [MG ZT] Linki zmiany biegów pytanie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Linki zmiany biegów pytanie.

shamir94 - Nie Mar 17, 2013 13:04
Temat postu: [MG ZT] Linki zmiany biegów pytanie.
Witam. Mam problem odnośnie linki zmiany biegów. Był urwany pancerz linki koło mocowania przy skrzyni biegów. Nałożyłem na niego kawałek węża i złapałem opaskami ściskającymi (metalowe skręcane ). I górne biegi (1,3,5) są a dolne są za nisko i czy jest jakaś możliwość skręcić tą linkę? Jest możliwość jej regulacji? Dodam że robię to bez podnośnika i kanału i będzie problem z rozbieraniem całego układu wydechowego ;) a dostęp do kasety mam ciężki więc zastanawiam się czy wyjęcie całkowite linki coś da. a później będą problemy żeby założyć ją na swoje miejsce a dokładniej tą zapinkę czy blokadę (nie wiem jak to się nazywa) i zapewne znając życie to problemy z zalożeniem linki na przegub kulowy ;) Miał ktoś kiedyś z tym doczynienia? Poprzedni właściciel podciągał linki z tego co pamiętam. Dodam że auto było na warsztacie, naprawił coś z tymi linkami i auto pojeździło jeden dzień. Ale nie widać nic żeby tam było ruszane.
Dziadek - Nie Mar 17, 2013 13:53

U mnie w cdt pewnie jest inaczej,ale do zdjęcia linek nie musiałem zrzucać wydechu,tylko wystarczyło wyszarpać osłonę termiczną (tą cienką blachę aluminiową). Sam demontaż zatrzasków nie jest trudny,o ile dysponuje się odpowiednio wygiętą wajchą. Bez kanału niewiele zrobisz.
Jeśli mam być szczery,to na twoim miejscu nie bawiłbym się w naprawę linki,ale kupił i założył używkę w rozsądnej cenie- cena nowej jest astronomiczna. Mnie strzeliła 600 km od domu i prowizorycznie pospawali mi w warsztacie,ale po powrocie do domu kupiłem i założyłem całą. Za dwie linki i wybierak z gałką dałem ok. 160.-, należy tylko zwrócić uwagę na model i rocznik.

shamir94 - Pon Mar 18, 2013 15:43

Niewiele udało się zrobić. ;) Starczyło na chwile i już stoi rozebrany i zakładam zaraz dwie używki od Roverka 75 cdt 2.0 2002r. zaraz wyciągnę do końca stare i zobaczymy czy różnią się czymś. Odkręciłem tłumik i wisi. Da się bez kanału ;) sprzęgło się udało zmienić to i linki się da ;)