Zobacz temat - [R75] Dynamiczna wymiana oleju w ASB
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dynamiczna wymiana oleju w ASB

Punx - Czw Mar 21, 2013 13:58
Temat postu: [R75] Dynamiczna wymiana oleju w ASB
Witam,

jak w temacie, szukam dobrego warsztatu, który wykona usługę dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni z użyciem oleju Texaco. Najlepiej w okolicach województwa dolnośląskiego lub opolskiego. Znalazłem jedną ofertę na allegro, ale daleko ode mnie (Ciechanów) - ok 350km w jedna stronę, cena wraz z olejem i chemią do płukania to 749pln brutto.

Auto ma przejechane już 129800km i nie mam pojęcia czy ktokolwiek wykonywał wymianę oleju w skrzyni - zapewne nie da się tego sprawdzić w komputerze/sterowniku ?

Jeśli ktoś dokonywał takiej wymiany proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami/uwagami.

Adsik - Czw Mar 21, 2013 14:32

Czesc. No ja jestem z Ciechanowa. Powiem Ci, że mamy tu jeden z lepszych zakładów trudniących się skrzyniami automatycznymi. Warto brać pod uwagę, że porządna firma da Ci gwarancję, albo nie podejmie się wymiany. A zwykły mechanik wymieni Ci bez problemu olej w starym automacie i nie uzyskasz na to żadnej gwarancji. Tak jak ja zrobiłem w poprzednim aucie. Skrzynia się rozszczelniła, zawory przepuszczały i musiałem auto sprzedać, tracąc spore pieniądze. A mogłem zlecić to normalnej firmie, która dała by mi gwarancję na piśmie. Dodatkowo zapłaciłem 250zł za samą robocinę z filtrem.