Zobacz temat - [R75] odpowietrzenie ukladu chlodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] odpowietrzenie ukladu chlodzenia

grota10 - Pią Mar 29, 2013 09:03
Temat postu: [R75] odpowietrzenie ukladu chlodzenia
Musielem odkrecic webasto,wiec sila rzeczy wyciekl mi plyn.Czytalem na forum na temat odpowietrzania i sa rozne opisy.Ze podniesc zbiornik wyrownawczy do gory i napelniac,pozniej wlaczyc silnik i pelne ogrzewanie,az wlaczy sie wentylator i wtedy dolac.Ze przy odpowietrzaniu ogrzewaniepowinno byc zamkniete.Ze napelniac az zaworem przelewowym ktory jest kolo webasta przeleje sie plyn,wlaczyc silnik,nawiew na maxa i do wlaczenia sie wentylatora.U mnie nie ma zadnego zaworka przelewowego na zadnym przewodzie.Jak mam to prawidlowo zrobic?Czy jak wleje do odpietych przewodow od webasta plynu az sie przeleje,napelnie cale webasto plynem i szybko zaloze rurki to bedzie dobrze? Troche strasza ze zle odpowietrzony uklad grozi wydmuchaniem uszczelki,chce tego uniknac
apples - Pią Mar 29, 2013 09:25

grota10 napisał/a:
Musielem odkrecic webasto,wiec sila rzeczy wyciekl mi plyn.Czytalem na forum na temat odpowietrzania i sa rozne opisy.Ze podniesc zbiornik wyrownawczy do gory i napelniac,pozniej wlaczyc silnik i pelne ogrzewanie,az wlaczy sie wentylator i wtedy dolac.
Czytaj ze zrozumieniem. Podnoszenie zbiorniczka tyczy się silników BENZYNOWYCH. Resztę masz w opisach.
grota10 - Pią Mar 29, 2013 09:31

No ok.Ja nie mam zadnego zaworka przelewowego.Jesli odepne gorny przewod od webasta i uzupelnie plyn az sie przeleje to czy da ten sam rezultat jakbym odrecil zawor odpowietrzajacy?Najwyzszy punkt w obiegu
Pieta - Pią Mar 29, 2013 12:04

W tym silniku sam się układ odpowietrzy
Dolej płynu pokręć silnikiem, rozgrzej aby się otworzył termostat. Potem inspekcja i uzupełnij.
Odpowietrznik odkręcałem ale zawsze od razu woda leciała.

Ogrzewania tez nie musisz włączać. Nie ma w tym samochodzie żadnego zaworu, który by odcinał obieg grzania kabiny

grota10 - Pią Mar 29, 2013 14:24

Dzieki,wszystko juz zrobione,odpowietrzone a co najwazniejsze webasto dziala