Zobacz temat - [MG ZT] Nowe mapy silnika i soft na język polski
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Nowe mapy silnika i soft na język polski

Krzysztof_89 - Wto Kwi 02, 2013 18:48
Temat postu: [MG ZT] Nowe mapy silnika i soft na język polski
Witam wszystkich. Mam pytanko odnośnie możliwości wgrania nowego softu do sterownika silnika, a mianowicie czy ktoś się orientuje gdzie w okolicach Zielonej Góry, bądź nawet w ZG? Czy w ogóle do wersji MG ZT 190 był też wypuszczony nowy soft w 2006?
Chciałbym też wgrać do kompa i systemu navi język polski, czy jest taka możliwość?

Pozdrawiam Krzysztof Nowak.

MaReK - Wto Kwi 02, 2013 19:10

Krzysztof_89 napisał/a:
Czy w ogóle do wersji MG ZT 190 był też wypuszczony nowy soft w 2006?

A kto miał go wypuścić? Nie sądzę aby było coś "nowszego" co specjalnie poprawi Ci dynamikę jazdy oraz sprawi, że będziesz miał pod maską +X KM :) W sieci są dostępne jakieś modyfikacje, ale nie potrafię Ci powiedzieć co dają... pewnie nie wiele. Większość uważa, że w benzynie 2.5V6 należy modyfikacje poczynić w sprzęcie, a nie w sofcie.

Czy można zrzucić pamięc ze sterownika tradycyjnymi interfejsami do 200 zł? Nie... mnie się nie udało. Być może się da, trzeba prześledzić fora angielskie lub powertować nasze forum. Być może trzeba wyciągać ECU na stół.

Krzysztof_89 napisał/a:
Chciałbym też wgrać do kompa i systemu navi język polski, czy jest taka możliwość?

Navi - nie wiem, nie sądzę, do komputera pokładowego również nie da się wrzucić polskiego. Tzn. nie ma rzeczy niemożliwych, ale nikt się tego nie podejmował - możesz być pierwszy ;D

Pozdrawiam,

Krzysztof_89 - Wto Kwi 02, 2013 20:11

Hmmm... w tym temacie z naszego forum(forum ) piszą, że są jakieś "nowe" mapy z 2006 :) Moje autko jest z 2001, więc podejrzewam, że nikt nie aktualizował w nim softu :D
Czyli nikt nie posiada u siebie w kompie języka polskiego? Bo ja mam po niemiecku i chyba już wolę mieć po angielsku heh :)

Panowie w tym poście piszą o dość znacznym zmniejszeniu spalania po upgrade softu, więc może warto :D

Pieta - Wto Kwi 02, 2013 20:14

Krzysztof_89 napisał/a:
Chciałbym też wgrać do kompa i systemu navi język polski, czy jest taka możliwość?


pewnie napęd navi masz oryginalny Rover. Nie da się wgrać nowego softu ze zmienionym językiem poprzez uaktualnienie z płyty. Komputer navi sprzętowo jest identyczny jak w BMW ale Rover wgrał inny firmware bez możliwości aktualizacji. Jest to możliwe poprzez wylutowanie kości i wczytanie firmware dla czytnika BMW z modyfikacjami jakie chcesz, w tym język polski. Ale do tego trzeba mieć sprzęt i wiedzę. Na allegro jest wiele ofert, koszt około 300-400zł

lub możesz kupić napęd DVD wyjęty z BMW i wtedy ściągasz firmware zmodyfikowany i wczytujesz z płyty sam. Napęd mk3 to koszt około 500-600zl, mk4 (DVD) 900-1000zł. Tylko trzeba uważać bo były również wersje monochromatyczne.

Krzysztof_89 - Wto Kwi 02, 2013 20:26

O kurcze, to widzę że to nie taka prosta sprawa - więc odłoże to na dalszy plan, przemęczę się póki co z niemieckim :)
MaReK - Wto Kwi 02, 2013 20:26

Pięta a masz wsady do tych kości? To jest gdzieś dostępne on-line?
Tyle kasy za te zabawki, to nie wiem czy nie wybrałbym chińskiego pudełka 2din z tunerem dvb-t i windows ce 6.0 z możliwością zainstalowania automapy ;) No ale...

Krzysztof_89 napisał/a:
Czyli nikt nie posiada u siebie w kompie języka polskiego? Bo ja mam po niemiecku i chyba już wolę mieć po angielsku heh :)

Na sesji T4 możesz sobie zmienić język i market na jakiś dostępny z kilku. Polski market jest, ale języka nie ma. Myślę, że najlepszy będzie angielski :) Sam język mogą Ci zmienić wszyscy posiadacze interfejsu BMW SCANNER :)

Krzysztof_89 napisał/a:
Hmmm... w tym temacie z naszego forum(forum ) piszą, że są jakieś "nowe" mapy z 2006 :)

Hm... dziwne ;) ten 2006 rok jest ciekawy, no ale wyszła płyta T4 z takiego roku więc może przy jego pomocy można zaktualizować soft w ECU. Spróbuj podjechać do kogoś kto ma i ogarnia w stopniu wyższym T4. Same odczyty z czujników i logi błędów nie wystarczą ;)

Plik z mapami w moim zbiorze jest z 2009 ;) Ciekawe co w sobie ma? ;D

Krzysztof_89 - Wto Kwi 02, 2013 20:44

Tak na przyszły rok zamierzam wymienić radyjko na coś multimedialnego w 2-din, ale to za rok, najpierw mechanika :) W kompie i fabrycznym navi chciałbym tylko inny język niż niemiecki :D

Bardziej ciekawi mnie nowy soft do sterownika silnika, ciekawe czy faktycznie jest możliwość aktualizacji i czy tak poprawia dynamikę auta :D

Pieta - Wto Kwi 02, 2013 20:52

MaReK napisał/a:
Pięta a masz wsady do tych kości? To jest gdzieś dostępne on-line?

nie mam ale myślę, że można by było bez problemu znaleźć.
Kiedyś się tym interesowałem bo napęd mi poszedł i chciałem do tzw. speca dać do naprawy i powiedział mi, że może przy okazji wgrać do kości firmware z BMW. Ale napęd naprawiłem sam za 4zł a 350zł, kóre wołał za tą operacją odstraszyło mnie, biorąc pod uwagę, że nie używam tej navi bo wolę odpalić nawigację na Androidzie w telefonie.

MaReK - Wto Kwi 02, 2013 21:05

Cytat:
Bardziej ciekawi mnie nowy soft do sterownika silnika, ciekawe czy faktycznie jest możliwość aktualizacji i czy tak poprawia dynamikę auta :D

Najbliżej masz PHJOWI, a trochę dalej mariusz418.
Zmianę języka kilka osób zrobi Ci za dwa duże piwa za pomocą BMWScanner ;)

Pieta napisał/a:
że nie używam tej navi bo wolę odpalić nawigację na Androidzie w telefonie.

No tak mi się też wydaje, że to zbędny wydatek ;)

Krzysztof_89 napisał/a:
Tak na przyszły rok zamierzam wymienić radyjko na coś multimedialnego w 2-din,

Zainteresuj się tym ;) http://www.aliexpress.com.../490990537.html

Krzysztof_89 - Wto Kwi 02, 2013 21:18

Tak właśnie już napisałem priv do PHJOWI, zobaczymy co z tego będzie :)
Ciekawa ta stacja multimedialna, aczkolwiek nie wiadomo jak z jakością tego sprzętu, firma krzak... Myślałem bardziej nad czymś z clariona/kenwood/alpine... z ładną dopasowana zaślepką :)
Ale na to jeszcze czas, póki co mechanika musi być na perfekt :)

MaReK - Wto Kwi 02, 2013 21:20

A tam krzak. Chińczyk jak wielu na rynku tylko taki dedykowany dla MG6 ;) A ponieważ MG6 to prawie to samo co Rover 75/ZT dlatego wszystko pasuje i nic nie trzeba rzeźbić. Kilka osób z forum już ma to cacko i sprawdza się całkiem nieźle.
thorgalxxx - Wto Kwi 02, 2013 22:06

A tu nie ma tak jak w małej navi, że wkładam płytę,wybieram język i wszystkie komunikaty mam w wybranym języku? Ja tak mam :mrgreen:
xROnx - Wto Kwi 02, 2013 23:04

Krzysztof_89 napisał/a:
Tak właśnie już napisałem priv do PHJOWI, zobaczymy co z tego będzie :)

Nic z tego nie będzie. Raczej Ci nie odpisze. Najlepiej zadzwoń do niego i pogadaj na temat wgrywania nowej mapy do kompa. Mi to zrobił. Mi spalanie przez to właściwie nie spadło. Dynamika? Hmmm no coż. w sumie różnicy większej nie odczuwam. Ale jak to gadałem z Jowim kiedyś to z tym spalaniem różnie bywa. jednego spalanie spadnie u innego nie...
Co do zmiany języka w navi...
A jaki masz czytnik? taki?
http://allegro.pl/rover-7...3139276962.html
czy taki?
http://allegro.pl/czytnik...3114270429.html
Jeśli ten drugi to raczej nie zmienisz języka... chyba że T4 może. Jeżeli spróbujesz tutaj coś zmienić może to spowodować zablokowanie się navi.
Jeśli masz ten drugi czytnik to jest opcja zmiany języka. W ZG jest pewna firma która się tym zajmuje. Na Jędrzychowie o ile dobrze pamiętam.

sknerko - Wto Kwi 02, 2013 23:17

xROnx a tobie te mapy wgrywał jak już miałes kolektor naprawiony czy przed naprawą?
Mi wgrał mapy i różnica w dynamice auta kolosalna a zużycie paliwa spadło o litr, u Zukowatego podobnie było ale spalanie u niego to trochę inna bajka :twisted: bo on nosi buty na grubej ciężkiej zelówce hehe

xROnx - Wto Kwi 02, 2013 23:22

sknerko napisał/a:
xROnx a tobie te mapy wgrywał jak już miałes kolektor naprawiony czy przed naprawą?

Tzn wgrywał je przed naprawą i kolektora i VISów. Ale potem jak oddałem mu R drugi raz to już miałem i kolektor naprawiony i silniczki VIS. Mariusz mówił że sprawdzał czy mapy(jak to on określił) "siedzą" i siedziały....
Krzysztof_89, a przykład sknerka, jest dowodem na to że zmiana map robi różnice :D

yoonior - Wto Kwi 02, 2013 23:26
Temat postu: Re: [MG ZT 190] Nowe mapy silnika i soft na język polski
Krzysztof_89 napisał/a:

Chciałbym też wgrać do kompa i systemu navi język polski, czy jest taka możliwość?


Mam podobne auto (import z Niemiec), u mnie menu z nawigacji fabrycznej (BMW)/komputera pokładowego daje możliwość przełączania pomiędzy np. językiem polskim czy angielskim - UWAGA, ciekawostka - przełączanie języka interfejsu navi niestety wpływa na język komunikatów na wyświetlaczu w zegarach. Tzn. wybranie w navi języka GB = angielski na kompie pokładowym, wybranie w navi PL = niemiecki na kompie w zegarach + polski w nawigacji :)

sknerko - Wto Kwi 02, 2013 23:31

xROnx dlatego nie czułeś różnicy bo po naprawie VIS miałeś już kopa zmap i VIS razem u mnie na nowych mapach jak VIS umarł to auto zamuliło konkretnie jak naprawiłem VIS odzyskał parametry choć reset kompa zrobić musiałem.
rafalmis1 - Wto Kwi 02, 2013 23:32

xROnx napisał/a:
A jaki masz czytnik? taki?

http://allegro.pl/rover-7...3139276962.html


jesteś pewny, że przy tym czytniku mogę bez obaw blokady czytnika zmienić język nawigacji ??

xROnx - Sro Kwi 03, 2013 00:26

rafalmis1 napisał/a:
esteś pewny, że przy tym czytniku mogę bez obaw blokady czytnika zmienić język nawigacji

mniej więcej :D
wątek o zmianie języka w navi -> http://forum.roverki.eu/v...p=590892#590892

Krzysztof_89 - Sro Kwi 03, 2013 08:27

Witam. Z tych co są podane z allegro czytników, mam ten pierwszy = droższy..., czyli mogę sobie zaktualizować oprogramowanie :)
Zobaczymy, pogrzebie jeszcze w menu navi, może mam fabrycznie wgrany Polski :)
A powiedzcie Panowie, bo będę niedługo rozbierał kolektor i wyciągał VIS'y i odsyłał na diagnoze do kolegi z forum Dzieju, przy zdjętym kolektorze prócz czyszczenia na co jeszcze zwrócić uwagę?
Dostałem odpowiedź od Phjowi i myślę, że jak tylko wszystko z mechaniką już porobię, to udam się do niego na nowe mapy i zobaczymy co to będzie :)

Dodam jeszcze, że razem z autem od niemca dostałem całe pudełko "oryginalnych";) płyt z navi, wiec może mam już odblokowaną?

rafalmis1 - Sro Kwi 03, 2013 09:50

Krzysztof_89 napisał/a:
prócz czyszczenia na co jeszcze zwrócić uwagę?

czy klapki nie chodzą ciężko

Krzysztof_89 - Sro Kwi 03, 2013 10:52

Ale klapki VIS'ów, czy w nim są jeszcze jakieś inne klapki? I jeśli chodzą ciężko, to czym je dobrze "ożywić"??? :)
sknerko - Sro Kwi 03, 2013 13:51

Jak klapki VIS chodza cieżko to musisz naprawić kolektor xRonx kiedyś robił nie wiem czy jeszcze regeneruje
Krzysztof_89 - Sro Kwi 03, 2013 20:05

O to by było super, zaraz napiszę do xROnx i zobaczymy co i jak :D
dzieju - Czw Kwi 04, 2013 13:07

Ja ci proponuje nie ruszac kolektora :/ lepiej kupic drugi z mneijszym przebiegiem .

One sa tak zamkniete ze otwieranie kolektora to spore ryzyko pod katem nieszczelnosci.

Kup sobie u Adama - 530 068 868 (powiedz ze dzwonisz z polecenia Grzegorza od VIS-ów) w Warszawie - jak bedzie koniecznosc .

VIsy jak bedziesz odsyslal odeslij z Klapka Balance . to ja przygotuje odrazu lub sam ja wzuc do benzyny ekstrakcyjnej na kilka godzin minimum .

Jezeli rygiel od Power chodzi ciezko to musisz kolektor wyplukac , jak po tym zacznie rzegotac to jest do wymiany .

Nie baw sie w naprawe kolektora , btw jezeli po plukaniu i naprawie visow po 1-3 miesiacach znowu beda mokre to znaczy ze VISY nie pozyja dlugo .

Sumujac

- Sprawdz jak chodzi Rygiel POWER
- VISY wyslij mi Z Klapka Balance
- Wyplukaj kolektor (jest ryzyko ze zacznie rzegotać)
- Nie baw sie w naprawe Kolektora ktora wymaga otwarcia !! (moja sugestia)

Trzymam kciuki .

ps. Niestety w twojej okolicy nie mam warsztatu ktory wspolpracuje ze mna wiec nie przyspiesze sprawy .(polecic ci moge tylko tych ponizej z ktorymi wspolpracuje inni nie sa godni i nie dam sobie reki odciac :D )

Tylko za nich moge ręczyć :

Kraków - P.Midowicz
i
Warszawa - Mariusz Stanislawski British Cars

Krzysztof_89 - Czw Kwi 04, 2013 13:28

W zasadzie to mój kolektor ma przebieg 142 tys. i też nie wiem, czy przypadkiem nie był wymieniany :) Po prostu zrobie tak, jak rozbiore kolektor i wyciągne VIS'y, to będę dalej myślał co i jak :) Koło VIS'ów w zasadzie mam sucho :D
dzieju - Czw Kwi 04, 2013 13:48

Krzysztof_89 napisał/a:
W zasadzie to mój kolektor ma przebieg 142 tys. i też nie wiem, czy przypadkiem nie był wymieniany :) Po prostu zrobie tak, jak rozbiore kolektor i wyciągne VIS'y, to będę dalej myślał co i jak :) Koło VIS'ów w zasadzie mam sucho :D


To trzeba sie cieszyc :D .

Jak masz sucho w kolo VIS to naprawione beda dzialac i dzialac .

Na 300szt kompletow reklamacji mialem tylko 5-7 szt .

Z tego 90% z powodu zalania przez olej .

Krzysztof_89 - Czw Kwi 04, 2013 13:52

Hehe dlatego mam nadzieję, że nic poważnego się tam nie dzieje, ale i tak wolę przeczyścić kolektor, założe odolejacze i oddam VIS'y do kontroli :)

Acha, a jest możliwość po czyszczeniu kolektora sprawdzenia, czy jest uszkodzony(czy rzęgocze?) przed tym, zanim go zamontuję?

dzieju - Czw Kwi 04, 2013 13:57

Krzysztof_89 napisał/a:
Hehe dlatego mam nadzieję, że nic poważnego się tam nie dzieje, ale i tak wolę przeczyścić kolektor, założe odolejacze i oddam VIS'y do kontroli :)

Acha, a jest możliwość po czyszczeniu kolektora sprawdzenia, czy jest uszkodzony(czy rzęgocze?) przed tym, zanim go zamontuję?


NIe bardzo :/

Musisz miec dzialajce visy i wtedy bawiac sie obrotami wylapiszesz dziwne odlogsy :D

Krzysztof_89 - Czw Kwi 04, 2013 14:01

Rozumiem, dobrze to po prostu przeczyszczę kolektor, oddam VIS'y do kontroli i po zmontowaniu wszystkiego będę dalej się martwił - bądź cieszył :) Ogólnie zazwyczaj po ilu km padają kolektory w Roverkach/MG?
dzieju - Czw Kwi 04, 2013 14:04

Krzysztof_89 napisał/a:
Rozumiem, dobrze to po prostu przeczyszczę kolektor, oddam VIS'y do kontroli i po zmontowaniu wszystkiego będę dalej się martwił - bądź cieszył :) Ogólnie zazwyczaj po ilu km padają kolektory w Roverkach/MG?


Zalezy jak zaczyna silnik pluc i traci szczelnosc na pierscionkach .

Wydaje mi sie ze nie ma kolektora na chodzie powyzej 180k-200k km no ale moze :D

Krzysztof_89 - Czw Kwi 04, 2013 19:48

Rozumiem, to może być ostatni gwizdek aby przedłużyć jego żywot jak założe odolejacze na obu przewodach odmy :) Zakładam, że przebieg mam też oryginalny(od 1 własciciela z niemiec bezpośrednio zakupiony - bez pośredników) :)

[ Dodano: Czw Kwi 04, 2013 19:48 ]
Jeszcze pytanko odnośnie tv wbudowanej w fabrycznej navi, przypuszczam, że już nie da się nic obejrzeć, ponieważ mamy teraz mpeg-4(mimo ustawienia strefy na Polskę)???

rafalmis1 - Pią Kwi 05, 2013 00:01

Krzysztof_89 napisał/a:
Jeszcze pytanko odnośnie tv

da się, ale trzeba założyć dekoder DVB-T, jak znajdę, koszt do 150 zł i masz cyfrówkę.

nie zakładaj na obu przewodach, ponieważ troszkę oleju w kolektorze jest wskazane i nie martwiłbym się czy należ go naprawiać, ponieważ jak padną klapki, to naprawę będziesz wiedział, że klekoczę kolektor

Krzysztof_89 - Pią Kwi 05, 2013 07:59

Ale wydaje mi się, że mimo wszystko separatory w 100% nie zatrzymają wszystkich oparów z olejem, zwłaszcza że są puste w środku bez żadnych filtrów :) Z tego co wyczytałem, najbardziej syfi cieńki przewód, ale ja również nie chcę aby z grubego dawało mi syfem na przepustnicę :)

O super, to jak można podłączyć jakoś tuner, to będę bardzo zainteresowany :D Gdzie można takich szukać?

rafalmis1 - Pią Kwi 05, 2013 09:00

Krzysztof_89 napisał/a:
ale ja również nie chcę aby z grubego dawało mi syfem na przepustnicę


słuchaj ale plastik z którego został wykonany kolektor według mnie wydaje się że z czasem kruszy się, a jak zabierzesz cały olej z kolektora, to klapki będą chodzić na sucho, przez co będą się wycierać. Nawet mechanik do którego masz zamiar się wybrać twierdzi, że olej w kolektorze ma być

[ Dodano: Pią Kwi 05, 2013 09:00 ]
Krzysztof_89 napisał/a:
O super, to jak można podłączyć jakoś tuner, to będę bardzo zainteresowany Gdzie można takich szukać?

jak znajdę link z instrukcją podłączenia, to podeśle

Krzysztof_89 - Pią Kwi 05, 2013 09:28

rafalmis1, ale wydaje mi się, że separatory i tak nie mają 100% skuteczności i z czasem troszkę oliwy w oparach i tak doleci do kolektora :) A VIS'y - ich klapki przed montażem zawsze można prysnąć np. smarem silikonowym, aby syfu nie łapały i lekko się obracały :D Jak się mylę, to proszę mnie karcić na forum, żebym pierdół nie pisał :D

Super by było, jak mógłbym odpalić tv na cyfrówce :D

sknerko - Pią Kwi 05, 2013 13:32

Proszę jak to sie robi TV DVBT w aucie http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopic.php?t=11992
wprawdzie to BMW ale idea u nas jest ta sama

dzieju - Pią Kwi 05, 2013 14:05

Jakosc jest straszna z zasiegiem problemy , zastanow sie 100 razy .

Widzialem i robilem to juz NIE ma sensu :/ no ale co kto woli .

xROnx - Pią Kwi 05, 2013 14:23

Są jeszcze na allegro dekodery DVBT koszt 300-400pln. Takie coś w stylu uniwersalnych. Tylko trzeba go podłączyc odpowiednio.
Ale czy to działa i jak to nie mam żadnych informacji.
np link allegro -> http://allegro.pl/tuner-c...3105834476.html

dzieju - Pią Kwi 05, 2013 14:25

xROnx napisał/a:
Są jeszcze na allegro dekodery DVBT koszt 300-400pln. Takie coś w stylu uniwersalnych. Tylko trzeba go podłączyc odpowiednio.
Ale czy to działa i jak to nie mam żadnych informacji.
np link allegro -> http://allegro.pl/tuner-c...3105834476.html


Montowalem je juz obraz OK ale zasieg lipa .

xROnx - Pią Kwi 05, 2013 14:26

czyli co? kwestia lepszej anteny(anten)?
Krzysztof_89 - Pią Kwi 05, 2013 14:45

Jeśli nie ma sensu, to odpuszczam sobie, zwłaszcza jak koszt nawet 300 zł, wolę w mechanikę to włożyć ;)
dzieju - Pią Kwi 05, 2013 15:05

xROnx napisał/a:
czyli co? kwestia lepszej anteny(anten)?


Mysle ze umiejscowienie - antena - no iz asieg jaki dzis jest jeszcze slaby .

sknerko - Pią Kwi 05, 2013 19:10

żeby odbierało dobrze to antena musi być bardzo dobra i tylko na postoju to jest TV cyfrowa i inaczej nie da rady. Co do tunera to wiem z własnego doświadczenia że dużo zależy od modelu i procka jaki w środku. dzieju, podaj przykład cyfrowego odbiornika w aucie który odbiera dużo lepiej niż to co gość z BMW wykonał bo badałem temat i ogólnie jest lipa i wszystko zależy najbardziej od anteny i jej wzmacniacza.

[ Dodano: Pią Kwi 05, 2013 19:10 ]
czułość tych tunerów i tych co są fabrycznie jest podobna

Krzysztof_89 - Pią Kwi 05, 2013 20:06

To chyba już lepiej z czasem kupić fajną stację multimedialną niż dorabiać cuda dvb-t :D
rafalmis1 - Pią Kwi 05, 2013 22:57

dzieju, a robiłeś własnej roboty antenę??
sknerko - Pią Kwi 05, 2013 23:36

Krzysztof_89 napisał/a:
To chyba już lepiej z czasem kupić fajną stację multimedialną niż dorabiać cuda dvb-t :D

Obawiam się że stacja będzie odbierać tak samo a sądzę że nawet gorzej niż zewnętrzny tuner.

dzieju - Pią Kwi 05, 2013 23:56

rafalmis1 napisał/a:
dzieju, a robiłeś własnej roboty antenę??


nie, gotowiec w zestawie

rafalmis1 - Sob Kwi 06, 2013 12:51

dzieju napisał/a:
nie, gotowiec w zestawie

w takim razie warto zrbić samemu i w dekoderze w łączyć "zasilenia anteny"

Krzysztof_89 - Sob Kwi 06, 2013 21:24

Ale stacja multimedialna pociągnie dvd, mp3 i nowsza navi jednocześnie :) Nie mówiąc już o dźwięku, a dekoder, albo wzmacniacz sygnału zawsze można domontować :D
sknerko - Nie Kwi 07, 2013 00:08

Krzysztof_89 no nie mam wyjścia tu się muszę zgodzić :)
kirk50 - Nie Kwi 07, 2013 00:19

TomaTeam już widzę dysponuje stacją multimedialną którą ja 2 lata temu kupowałem z Hongkongu. Jedna z lepszych i naprawdę spisuje się rewelacyjnie, nie wiem jak tutaj ale nawet tą co kupiłem stamtąd ma nawigację w języku polskim :mrgreen:
Cena jest dobra bo ja za tyle kupowałem ale jeszcze musiałem płacic cło :/
Naprawdę polecam...i świetnie wygląda...

http://www.tomateam.pl/sk..._dzial=-&c=1667

Krzysztof_89 - Nie Kwi 07, 2013 16:05

Stacja multimedialna z TomaTeam ma tą zaletę, że jest idealnie dopasowana pod Rovera/MG, natomiast jeśli chodzi o jakość dźwięku i ogólnie jakość odbiornika, to wydaje mi się, że firmy typu Clarion, JVC, Kenwood są lepsze, ale czy są odpowiednie ramki/adaptery pod takie stacje??? ;) :D
kirk50 - Nie Kwi 07, 2013 16:28

Dla mnie jak najbardziej OK :mrgreen:
rafalmis1 - Nie Kwi 07, 2013 19:28

Krzysztof_89 napisał/a:
ale czy są odpowiednie ramki/adaptery pod takie stacje???

są od BMW E46

Krzysztof_89 - Nie Kwi 07, 2013 21:18

rafalmis1, o dzięki wielkie :D Na pewno sobie zapamiętam, więc zaczynam odkładać na stację multimedialną ;)