Zobacz temat - opinie na temat r75 cdt
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - opinie na temat r75 cdt

seba1x - Wto Kwi 02, 2013 19:19
Temat postu: opinie na temat r75 cdt
jak w temacie prosilbym o opinie posiadaczy r75 cdt 116km jak to autko jezdzi? chodzi mi o dynamike czy w miare dobrze sie zbiera czy tez jest to mulowate auto?ile srednio spala ON? itp.z gory wszystkim dziekuje.
haszczyc - Wto Kwi 02, 2013 20:12

seba1x, czytaj forum wszystko jest opisane;/
seba1x - Sro Kwi 03, 2013 20:38

jak bym znalazł to bym nie zakładał nowego tematu. forum jest mało czytelne ciężko cos tu znaleźć. powinny byc podkategorie a nie wszystko na kupie.
rafalmis1 - Sro Kwi 03, 2013 23:29

w prawdzie mam benzynę, ale co nieco o dieslu czytałem i powiem ci tak
spalanie średnie: ponad 6l
dynamika: miałem okazje się przejechać, ale zaniedbanym stanie i powiem, ze beznadziejna lecz uważam, że to tylko i wyłącznie wina nie dbania o samochód. Na forum są osoby co tanim kosztem wrzucili inne mapki silnika, dzięki czemu spora różnica w dynamice
komfort: porównując do 200, to na pewno duża różnica
awaryjność: to głównie wyprzęgnik, lecz tu nie ma znaczenia silnik, ale na forum jest jak sobie z tym radzić

seba1x - Czw Kwi 04, 2013 08:09

rafalmis1 napisał/a:
w prawdzie mam benzynę, ale co nieco o dieslu czytałem i powiem ci tak
spalanie średnie: ponad 6l
dynamika: miałem okazje się przejechać, ale zaniedbanym stanie i powiem, ze beznadziejna lecz uważam, że to tylko i wyłącznie wina nie dbania o samochód. Na forum są osoby co tanim kosztem wrzucili inne mapki silnika, dzięki czemu spora różnica w dynamice
komfort: porównując do 200, to na pewno duża różnica
awaryjność: to głównie wyprzęgnik, lecz tu nie ma znaczenia silnik, ale na forum jest jak sobie z tym radzić

A jakie jest spalanie twojego autka średnio po mieście trasa mieszana?

rafalmis1 - Czw Kwi 04, 2013 11:27

podkreślam ze mam automat, samochód zagazowany
średnie: 14
trasa: 12
miasto: nie wiem, nie sprawdziłem jeszcze, ale przypuszczam ze koło 16

Art84 - Czw Kwi 04, 2013 12:50

Witam, ja mam w diesel 2.0 CTD, jest zima więc autko musi się rozgrzać żeby nabrało dynamiki (choć niekoniecznie). Porywu nie ma ale daje radę, wtedy kiedy trzeba nie zawodzi, to tylko 116 koni, a samóch swoje waży.

Miasto ok. 8-9 l.
Trasa ok. 6-7 l.

Dokładnie nie sprawdzałem, ale jakoś tak wychodzi.

seba1x - Czw Kwi 04, 2013 14:46

Art84 napisał/a:
Witam, ja mam w diesel 2.0 CTD, jest zima więc autko musi się rozgrzać żeby nabrało dynamiki (choć niekoniecznie). Porywu nie ma ale daje radę, wtedy kiedy trzeba nie zawodzi, to tylko 116 koni, a samóch swoje waży.

Miasto ok. 8-9 l.
Trasa ok. 6-7 l.

Dokładnie nie sprawdzałem, ale jakoś tak wychodzi.


mozesz porównać jazde swoim z innym dieslem? czy to spalanie u ciebie jest w normie czy one tak naprawdę dużo palą bo słyszałem ze potrafią 7l po miescie i czy są tak ciche w srodku jak inni mówią?nie mam mozliwosci samemu sprawdzic tego auta bo nie znam nikogo kto by mial.

haszczyc - Czw Kwi 04, 2013 15:06

mój na śląsku w mieście pali 7-7,5l, w trasie A4 tempomat na 110km/h ustawiony pali ok 5,5l, tempomat na 90km/h pali około 4,7l, moje spalanie jest jak najbardziej wiarygodne sprawdzam przy dystrybutorze i od samego kupna samochodu prowadzę dziennik kosztów na http://www.motostat.pl/me.../stats/id/34919
Art84 - Czw Kwi 04, 2013 15:47

seba1x napisał/a:
Art84 napisał/a:
Witam, ja mam w diesel 2.0 CTD, jest zima więc autko musi się rozgrzać żeby nabrało dynamiki (choć niekoniecznie). Porywu nie ma ale daje radę, wtedy kiedy trzeba nie zawodzi, to tylko 116 koni, a samóch swoje waży.

Miasto ok. 8-9 l.
Trasa ok. 6-7 l.

Dokładnie nie sprawdzałem, ale jakoś tak wychodzi.


mozesz porównać jazde swoim z innym dieslem? czy to spalanie u ciebie jest w normie czy one tak naprawdę dużo palą bo słyszałem ze potrafią 7l po miescie i czy są tak ciche w srodku jak inni mówią?nie mam mozliwosci samemu sprawdzic tego auta bo nie znam nikogo kto by mial.


Podane dane przeze mnie mogą być niedokładne, ja takie przyjmuje ponieważ litr więcej nie robi dla mnie znaczenia. Jeżdzę po warszawie, więc stanie w korkach jest oczywistością. Przyjmuje że minium to 8 litrów, raz spali mniej raz więcej w zależności od jazdy.

Na trasie też bywa różnie, jak jedziesz stałą prędkością przez godzine wiadomo ze spali mniej niż ciągłe zwalnianie i przyspieszanie, wymijanie i natrafienie na zawalidrogę też robi swoje itp.

Co do głośności nie mogę się wypowiedzieć, mam szerokie opony 225, szum jest ale czy głośny? Czasem otwieram okno żeby lepiej słyszeć jak szura po asfalcie:)

seba1x - Czw Kwi 04, 2013 16:18

a czy warto kupic ten model w dieslu cdt czy raczej benzyna-gaz 1,8 lub 2,0? chodzi mi o to czy tym dieslem 116km nie bedzie mnie odstawiał małolat seicento.
Art84 - Czw Kwi 04, 2013 16:36

Odpowiednia redukcja i praca na pedałach i ruszysz jak rakieta :mrgreen:
seba1x - Czw Kwi 04, 2013 16:40

rozumiem dzieki za info. przed zakupem i tak sprawdze kilka egzemplarzy aby miec porównanie.
rafalmis1 - Czw Kwi 04, 2013 23:16

1.8 nie jeździłem, ale już bym 100 razy wolał 2.0 diesla w takim wypadku
seba1x - Sob Kwi 06, 2013 18:25

miałem pare aut benzyna-gaz i jak na razie mam dosc ciągle cos z tym gazem nie tak i przeglądy droższe montaż to tez wydatek. jak teraz ma diesla to nie ma żadnych kłopotów odpukać,wiec wolałbym diesla w r75 a na cdti raczej mnie nie będzie stac sa droższe dlatego te pytania czy można bezstresowo jeździć cdt
rafalmis1 - Nie Kwi 07, 2013 14:28

ja tak samo teraz wolałbym diesla, ponieważ gaż nowy cena spora, rozrząd tez nie tani i ciągle jeszcze coś wychodzi. Nie przypuszczałem, ze tak będę wkładał w samochód, sam gaz i rozrząd to około 6 tyś. i ciągle coś nie tak. Jak bym tył do diesla dołożył, to by się świecił :mrgreen:
Art84 - Pon Kwi 08, 2013 16:58

Podobno (ale podobno bo nie jestem mechanikiem i nie mam porównania), opcja 2.0 ctd jest najmniej awaryjna ze wszystkich silników wstawianych do 75.
haszczyc - Pon Kwi 08, 2013 17:14

jeżdżę Roverami R75 od ponad 4 lat, miałem 2 R75 i w żadnym nie miałem usterki silnika jedynie inne podzespoły auta, sprzęgło zawieszenie i inne pierdoły silnik jako tako super
seba1x - Pon Kwi 08, 2013 20:02

haszczyc napisał/a:
jeżdżę Roverami R75 od ponad 4 lat, miałem 2 R75 i w żadnym nie miałem usterki silnika jedynie inne podzespoły auta, sprzęgło zawieszenie i inne pierdoły silnik jako tako super

mówisz o 2.0 cdt? no i tak chyba będzie ze jednak na podwórzu stanie r75 2.0cdt ;)

haszczyc - Pon Kwi 08, 2013 20:07

tak jeden 2,0CDT 99R i teraz 2.0 CDTi 2004 rok ;)
seba1x - Pon Kwi 08, 2013 20:11

haszczyc napisał/a:
tak jeden 2,0CDT 99R i teraz 2.0 CDTi 2004 rok ;)

duza różnica na dynamice miedzy tymi dwoma silnikami?

[ Dodano: Pon Kwi 08, 2013 20:11 ]
ma ogólne pytanie czy na forum jest jakis problem z wysyłaniem prywatnych wiadomosci bo moja zadna nie zostaje wysłana

rafalmis1 - Pon Kwi 08, 2013 23:53

seba1x napisał/a:
nie zostaje wysłana

po prostu użytkownik jej nie przeczytał

Lesnik985 - Sob Sie 03, 2013 13:00

Witam,
również jestem tutaj nowy i również zdecydowany jestem na kupno ROVERka 75. Interesuje mnie różnica w spalaniu między CDT, a CDTI. Na forum wyczytałem, że są to identyczne silniki różniące się tylko oprogramowaniem. Chcę znaleźć model już po liftingu, a najlepiej z 2005r i tutaj pytanie do posiadaczy tych po lifcie, czy zmieniono tylko zewnętrzny wygląd? nic tam więcej nie było kombimowane przez co np mogą byc bardziej awaryjne? wiadomo, że rok 2005 to schyłek marki Rover...
Pozdrawiam

sash997 - Sob Sie 03, 2013 13:36

ja tam wiem tylko tyle że co jakiś lift mały czy większy to robili cięcia kosztów produkcji :)
Lesnik985 - Wto Sie 13, 2013 21:49

czy ktoś jeszcze podzieli się swoją wiedzą?
seba1x - Czw Sty 23, 2014 14:16

Chciałbym powrócić do tematu czy ktoś wie jakie jest oznaczenie silnika w r75 2.0 cdt? wiem że od bmw jest ale czy to jest ten n47?
chodzi o to że chce ustalić czy silni w r75 jest z serii e46 czy zrobiony typowo po r75.
może ktoś sie wypowie czy ten silnik jest awaryjny jak z wtryskami turbiną itp.?

szpynior - Czw Sty 23, 2014 14:30

seba1x, M47R, i różni się od tego z bmw, inna jest głowica, pompa z drugiej strony. Wtryski i turbo inne. Jak wiesz nasz silnik był betą w zrobieniu silnika do BMW, co do turbo to jest bez zmiennej geometrii także trudno je zajechać . Silnik oprócz swoich mankamentów w postaci sprzęgła jest moim zdaniem też nie do zajechania . O wtryski trzeba dbać i tyle, jeśli kupisz od kogoś który nie dbał albo lał rzepakowy z biedry to wiadomo :) trzeba będzie je zrobić. Koszt ponad 1000 zł jak nic.
seba1x - Czw Sty 23, 2014 15:08

szpynior napisał/a:
seba1x, M47R, i różni się od tego z bmw, inna jest głowica, pompa z drugiej strony. Wtryski i turbo inne. Jak wiesz nasz silnik był betą w zrobieniu silnika do BMW, co do turbo to jest bez zmiennej geometrii także trudno je zajechać . Silnik oprócz swoich mankamentów w postaci sprzęgła jest moim zdaniem też nie do zajechania . O wtryski trzeba dbać i tyle, jeśli kupisz od kogoś który nie dbał albo lał rzepakowy z biedry to wiadomo :) trzeba będzie je zrobić. Koszt ponad 1000 zł jak nic.

o taką odp mi chodziło konkretnie i na temat. wiec poszukiwania od lutego czas zacząć. mam nadzieje że uda mi sie znaleźć coś w mirę dobrego. czy w Polsce są jakieś autoryzowane serwisy rovera/land rovera żeby ewentualnie jechać takim autem na diagnostykę? bo na pewno bedzie to r75 2.0 cdt i co do wyposażenia też mam wymagania,dlatego też jak nic nie znajdę to zakup padnie na e46 jest to jako drugie auto

sash997 - Czw Sty 23, 2014 16:48

serwisu Rovera niema bo jak wiadomo firma upadła za to są specjalizujące sie w roverach warsztaty, a co do szukania to ciężko coś naprawde dobrego wyrwać bo jak widzisz troche mało ich jest :|
seba1x - Czw Sty 23, 2014 17:01

sash997 napisał/a:
serwisu Rovera niema bo jak wiadomo firma upadła za to są specjalizujące sie w roverach warsztaty, a co do szukania to ciężko coś naprawde dobrego wyrwać bo jak widzisz troche mało ich jest :|

sugerujesz że nie warto szukać czy w ogóle dać sobie spokój?

sash997 - Czw Sty 23, 2014 19:52

jeśli auto Ci sie podoba to czemu dawać sobie spokój? :) ja swojego szukałem chyba ze 4 miesiące bo co zajechałem to padaka jak niewiem a przez telefon zawsze prawie nówka :D
seba1x - Czw Sty 23, 2014 22:23

sash997 napisał/a:
jeśli auto Ci sie podoba to czemu dawać sobie spokój? :) ja swojego szukałem chyba ze 4 miesiące bo co zajechałem to padaka jak niewiem a przez telefon zawsze prawie nówka :D

skąd ja to znam te ich igły itp. zobaczę może bliżej wiosny bedzie wiekszy wybór

AfricaTwin - Wto Sty 28, 2014 11:27

Cierpliwość !! i jeszcze raz cierpliwość.

Ja swojego R75 szukałem 3 miesiące. Zjeździłem spory kawałek kraju. Wydałem tysia na podróze. Próby naginania faktów przez sprzedawców i komisy powinna być karalna, co by pozwoliło zachować kasę w kieszeni, byłoby mniej nerwów i rozczarowań.

Kupiłem samochód od prywatnej osoby, z realnym sprawdzonym na T4 przebiegiem 200k. Autko zadbane, bogato wyposażone. Wersja Contemporary SE tak mi się wydaje, ma wszystko oprócz:
- dużej navi
- szyberdachu
- webasto
- składanych lusterek

Bardzo przyjemny samochód. Trochę za krótko go mam, by się wypowiadać o awaryjności, ale jest wygodny, cichy, fajnie się prowadzi. jedyne co trochę denerwuje, to pierdołki z którymi się trzeba uporać. Np czujniki w zamkach :)
Tak więc skoro Ci się ten model podoba, to się nie poddawaj. Trzymaj kaskę pod ręką i cierpliwie szukaj. Trzymam kciuki.

seba1x - Wto Sty 28, 2014 21:07

AfricaTwin napisał/a:
Cierpliwość !! i jeszcze raz cierpliwość.

Ja swojego R75 szukałem 3 miesiące. Zjeździłem spory kawałek kraju. Wydałem tysia na podróze. Próby naginania faktów przez sprzedawców i komisy powinna być karalna, co by pozwoliło zachować kasę w kieszeni, byłoby mniej nerwów i rozczarowań.

Kupiłem samochód od prywatnej osoby, z realnym sprawdzonym na T4 przebiegiem 200k. Autko zadbane, bogato wyposażone. Wersja Contemporary SE tak mi się wydaje, ma wszystko oprócz:
- dużej navi
- szyberdachu
- webasto
- składanych lusterek

Bardzo przyjemny samochód. Trochę za krótko go mam, by się wypowiadać o awaryjności, ale jest wygodny, cichy, fajnie się prowadzi. jedyne co trochę denerwuje, to pierdołki z którymi się trzeba uporać. Np czujniki w zamkach :)
Tak więc skoro Ci się ten model podoba, to się nie poddawaj. Trzymaj kaskę pod ręką i cierpliwie szukaj. Trzymam kciuki.

Tyle że ja mam inną sytuacje bo pierw muszę sprzedać swojego r200 by kupić r75 a że auto jest mi potrzebne na co dzień to nie mam dużo czasu na szukanie i tu jest duży minus mam wybór to co jest na rynku.

pelson91 - Wto Sty 28, 2014 21:49

albo kredyt wziąć ;)
seba1x - Wto Sty 28, 2014 22:45

pelson91 napisał/a:
albo kredyt wziąć ;)

nie nie wolę za gotówkę z resztą nie miał bym tyle cierpliwości aby szukać auta 2-3 miesiące szukam czegoś do 10000zl jak do dotychczas moje poszukiwania trwały około 2 dni i zawsze coś sie trafiło. z resztą jak miał bym wydać tysiaka na paliwo aby tak podróżować to bym musiał na głowę upaść z resztą nie oczekuje auta jak z salonu za 10 tyś wiec jestem tolerancyjny i wiem co mogę sam naprawić (zajmuje sie mechaniką samochodową)i czy to warte. i raczej szukam zawsze czegoś do 200km od domu mam dosyć wycieczek

sash997 - Sro Sty 29, 2014 00:37

co niektórzy tutaj jak postanowili,że nie będą sie golić dopóki nie znajdą wymarzonego R75 to po zakupie brody do pasa mieli :D
AfricaTwin - Sro Sty 29, 2014 01:12

seba1x napisał/a:
pelson91 napisał/a:
albo kredyt wziąć ;)

nie nie wolę za gotówkę z resztą nie miał bym tyle cierpliwości aby szukać auta 2-3 miesiące szukam czegoś do 10000zl jak do dotychczas moje poszukiwania trwały około 2 dni i zawsze coś sie trafiło. z resztą jak miał bym wydać tysiaka na paliwo aby tak podróżować to bym musiał na głowę upaść z resztą nie oczekuje auta jak z salonu za 10 tyś wiec jestem tolerancyjny i wiem co mogę sam naprawić (zajmuje sie mechaniką samochodową)i czy to warte. i raczej szukam zawsze czegoś do 200km od domu mam dosyć wycieczek


Doskonale Cię rozumiem :mrgreen: ale niestety w większości przypadków w naszym kraju stan pojazdów nie jest adekwatny do ilości talarów której za nie chcą .. Stąd pewnie większość kupujących R75 stara się kupić pojazd w jak najlepszej kondycji by opłacało się kupić 10-cio czy 14-to latka. A to niestety trwa i kosztuje :sad: Jak sam jesteś na siłach go robić to super ! Ale przy mało zadbanym egzemlarzu koszty będą stale rosnąć. Życzę Ci by znalezienie trwało krótko oraz banana na twarzy :D

seba1x - Sro Sty 29, 2014 08:21

Też mam nadzieje że coś znajdę. mechaniczne pierdoły to nie kłopot musi ładnie wyglądać(musi sie podobać żonie ze względu że nie za bardzo podoba jej sie wnętrze zwłaszcza aladrewno wiec wyglądem musi ją przyciągnąć) zdrowy silnik i blacha.
rafalmis1 - Sro Sty 29, 2014 12:02

Daj spokój z żoną :-D u mnie to samo było, Kochanie podoba Ci się. Drzewo nie za bardzo. Pojechałem pierwszego oglądać z nią. Jak tylko facet przyjechał w umówione miejsce, to banan na ustach. Nie mogą się doczekać kiedy do niego wsiadzie. Później oględziny na stacji i ja zrezygnowałem z zakupu, a ona się na mnie pogniewala :-D jak wrocilem do domu, szukam kolejnego, a Ania jak mogę :-D :-D
W końcu kolor wybrała Ania a ja cała resztę :-D i teraz sprzedać mi nie pozwala, mówi, że mi za niego zapłacić abym tylko nie sprzedawał :mrgreen:

damiwr - Sro Sty 29, 2014 12:30

rafalmis1 napisał/a:
Daj spokój z żoną :-D u mnie to samo było, Kochanie podoba Ci się. Drzewo nie za bardzo. Pojechałem pierwszego oglądać z nią. Jak tylko facet przyjechał w umówione miejsce, to banan na ustach. Nie mogą się doczekać kiedy do niego wsiadzie. Później oględziny na stacji i ja zrezygnowałem z zakupu, a ona się na mnie pogniewala :-D jak wrocilem do domu, szukam kolejnego, a Ania jak mogę :-D :-D
W końcu kolor wybrała Ania a ja cała resztę :-D i teraz sprzedać mi nie pozwala, mówi, że mi za niego zapłacić abym tylko nie sprzedawał :mrgreen:


HEHEHE skądś to znam ;)

ja swego dorwałem TOBIE seba1x życzę !! ! powodzenia !! !:D

A tak na marginesie miałem jechać tego oglądać :

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92193

cena negocjacyjna 9000 ale pewnie jeszcze do zbicia.