Zobacz temat - [rover 214i] centralny zamek.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 214i] centralny zamek.

adinek221 - Sob Kwi 06, 2013 15:09
Temat postu: [rover 214i] centralny zamek.
Witam, a więc dziś sprawdzałem bezpieczniki i zauważyłem że jeden jest spalony, lecz wszystko działało. Włączyłem mocniejszy bezpiecznik, i po włączeniu zapłonu zaczął wariować centralny zamek. Zobaczyłem również że nie mam bezpiecznika ABS (Wcześniej ABS-u nie miałem) A więc uzupełniłem brak i włożyłem ten przepalony bezpiecznik tam gdzie był. No i niestety centralny nie działa a działał.

niebieski - ABS
czerwony - przepalony bezpiecznik

Co mogło się z tym stać?
edit./:

Aha.. i ABS załącza się gdy delikatnie hamuje. Co może być?

leszczu - Sob Kwi 06, 2013 15:15

Bezpiecznik w czerwonych kołeczku odpowiada za wentylator chłodnicy i przednie wycieraczki. Bezpiecznik od centralki znajduje się pod maską.
Od razu sprawdź wiązkę klapy tylnej, bo te bezpieczniki tak sobie się nie przepalają.

adinek221 - Sob Kwi 06, 2013 17:08

okey dzięki, zaraz sprawdzę pod maskę.

[ Dodano: Sob Kwi 06, 2013 17:08 ]
Sprawdziłem te bezpieczniki, wiązki nie sprawdzałem na razie, bo chce ci opisać taki przypadek że jak włożyłem dobry bezpiecznik do tego czerwonego okręgu narysowanego na zdjęciu w pierwszym poście to gdy włączę zapłon to automatycznie zamyka się centralny. I po wyciągnięciu tego bezpiecznika, gdy chce zamknąć centralny to alarm się aktywuje a centralny się nie zamyka. Widać tylko jak kierunki się zapalają jakby go zamknął albo otworzył.

leszczu - Sob Kwi 06, 2013 17:12

Wszystkie twoje problemy z centralką wiążą się wiązka kalpy tylnej. :wink:
adinek221 - Sob Kwi 06, 2013 17:57

okey dzięki. Idę zerknąć.

[ Dodano: Sob Kwi 06, 2013 17:57 ]
Niestety nie mogę klapy otworzyć... ponieważ zamknęła się centralką a kluczyk nie pasuje..;/

leszczu - Sob Kwi 06, 2013 18:05

No teraz tak kombinuj, aby dało się centralka klape otworzyć, może wyjmij ten bezpiecznik od wycieraczek.
adinek221 - Sob Kwi 06, 2013 19:10

No ja już nie wiem, chyba mam coś pomieszane, ponieważ mam wyjęty ten bezpiecznik a wycieraczki działają. A centralny nie chce. Tylko alarm się aktywuje.
leszczu - Sob Kwi 06, 2013 19:24

Pisałem wcześniej abyś zajrzyj do tej wiązki a teraz masz problem. Nie wiem kombinuj teraz może odłącz wtyczkę od silniczka przednich wycieraczek. Musisz teraz tak kombinować aby centralny odskoczył. Sprawdzaj tez co raz czy ci przypadkiem nie wywala bezpiecznika od centrali.
adinek221 - Nie Kwi 07, 2013 12:06

Jak uda mi się odkręcić zamek od środka to otworze bagażnik.

A na co mam zwrócić uwagę w tej wiązce klapy tylnej? Jakieś popalone mogą być kable?

[ Dodano: Nie Kwi 07, 2013 12:06 ]
coś znalazłem opisane trochę ten błąd.
http://www.roverki.pl/por...alny-zamek.html

Sprawdzę i dam znać.