Zobacz temat - [R75] Syczenie powietrza podczas naciskania padału hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Syczenie powietrza podczas naciskania padału hamulca

MiReK - Pon Kwi 08, 2013 21:05
Temat postu: [R75] Syczenie powietrza podczas naciskania padału hamulca
Po naprawie(przez mechanika) układu wysprzęglania,wymianie,sprzęgła,wysprzęglika,dwumasy,pompki sprzęgła,mam taki problem:przy wciskaniu pedału hamulca słychać syczenie,jakby pompowanie powietrza,jest to słyszalne zarówno podczas jazdy jak i na postoju,hamulce działają poprawnie.Co może być przyczyną?Mogli coś spaskudzić przy serwo podczas demontażu,montażu w/w części?
MaReK - Wto Kwi 09, 2013 01:51

A jak w czasie jazdy kilka razy przyhamujesz nie wciskając pedału do końca, to możesz potem nacisnąć pedał na max. i auto zatrzyma się? Sprawdź sobie wężyk podciśnienia.

Może nie założyli uszczelnień grodziowych poprawnie i słyszysz coś co miało miejsce wcześniej, ale było niesłyszalne ;D ?

Krzysztof_89 - Wto Kwi 09, 2013 06:40

U mnie niestety też tak syczy, ciekawe, bo auto hamuje normalnie a syczy jak w jelczu heh :)
MiReK - Wto Kwi 09, 2013 08:33

MaReK napisał/a:
A jak w czasie jazdy kilka razy przyhamujesz nie wciskając pedału do końca, to możesz potem nacisnąć pedał na max. i auto zatrzyma się?

Pedału do końca nie wcisnę w ogóle.Przed chwilą zrobiłem test serwo tzn.nacisnąłem na hamulec i zapaliłem silnik,pedał hamulca bardzo,ale to bardzo leciutko tylko opadł na dół,a wiem że przed naprawą było wyraźnie czuć że opada.

MaReK napisał/a:
Sprawdź sobie wężyk podciśnienia.

Ha ha,żebym ja jeszcze wiedział który to i gdzie go szukać.Podjadę dzisiaj tam żeby to sprawdzili.

MaReK - Wto Kwi 09, 2013 08:37

No to ja miałem b. podobnie ;) Tylko nic nie syczało, albo nie słyszałem ;)
Sparciał mi przewód od podciśnienia (ale ja i MiReK mamy diesla) dzięki czemu kilka wciśnięć delikatnych spowodowało, że pedał hamulca zrobił się twardy i hamowania nie było. Trochę lipa jak się leci 120km/h i jest się pewnym że zatrzyma ;D
Sprawdź to MiReK, no chyba, że to nie to ;D

Krzysztof_89 - Wto Kwi 09, 2013 08:40

Marku, a gdzie znajduje się ten przewód podciśnienia? Bo u mnie też syczy jak w jelczu :D
MaReK - Wto Kwi 09, 2013 08:52

W benzynie jest inaczej z tego co mi się wydaje...
Może to jest kwestia jakiegoś uszczelniania serwa, no chgw... nie znam się ;D

Krzysztof_89 - Wto Kwi 09, 2013 17:02

MaReK, jak ładnie powiedziane i zrymowane ;) No nic, poszukamy zobaczymy :D
Punx - Wto Kwi 09, 2013 20:04

U nie w CDT też tak syczy zarówno przy naduszaniu hamulca jak i jego odpuszczaniu. Syczy tak odkąd mam auto > 3,5 roku ale odpukać żadnych problemów z działaniem hamulca nigdy nie było, choć niektórzy twierdzą że jest jakiś taki twardszy i wysoko odbija.
Krzysztof_89 - Wto Kwi 09, 2013 21:31

Lepiej dmuchać na zimne, aniżeli ma mi się przyblokować :D
Balas87 - Pon Sty 06, 2014 19:10

A mógłby ktoś napisać gdzie w dieslu znajduję się ten przewód podciśnienia od serwa hamulca.. też mam delikatne syczenie podczas hamowania :D