Zobacz temat - [R25] Problem z wymianą świec
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Problem z wymianą świec

piek - Wto Kwi 09, 2013 13:48
Temat postu: [R25] Problem z wymianą świec
Witam
Mam mały problem z wymianą świec, szukałem na forum ale nie znalazłem nic dokładnego.
Chciałem wyciągnąć świece, żeby sprawdzić jak wyglądają, doszedłem do etapu PO zdjęciu plastikowej osłony i zaczęły sie problemy bo po prostu nie wiem co dalej, świece spod cewki (czy jakkolwiek to sie zwie) są łatwo dostępne, odkręcam krzyżakiem i są widoczne, ale nie wiem jak dobrać sie do pozostałych, jest jakaś plastikowa osłonka z kablem, kręci sie to we wszystkie strony, prawo lewo i nic, do góry wychodzi jakoś 0.5 cm i nic dalej, nie wiem czy mam używać metody siłowej czy po prostu coś źle robie.
I pytanie nr 2, skąd wiadomo czy kable będą do wymiany, nie mam informacji od poprzedniego własciciela kiedy były wymieniane.
I pytanie nr 3, do świec potrzebny klucz 16tka ?

leszczu - Wto Kwi 09, 2013 16:35

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=370538
Tu masz manualik wymiany świec.. :wink:

piek - Wto Kwi 09, 2013 16:48

ogólnie dzięki, fotki sie przydadzą ale nadal nie wiem jak wyciągnąć tą plastikową "zatyczke" z pkt 4go, nie wiem czy to trzeba przekręcić na jakąś pozycje i samo wyjdzie do góry czy trzeba kręcić czy może po prostu wyciągnąć od razu do góry bez kręcenia. U mnie ani kręcenie ani wyciąganie, próbowałem kręcić i w tym samym momencie ciągnąć do góry, nic nie szło..
Marcin1985 - Wto Kwi 09, 2013 20:31

Cewki są przykręcone dwoma śrubami, odkręcamy je i lekkim pociągnięciem w górę powinny wyjsc ze świecy tak jak 2 pozostałe kable
piek - Wto Kwi 09, 2013 20:32

no własnie nie chodzi o cewki tylko o te plastikowe "pokrętła" obok. Cewki odkręciłem i świece widze ale są 2 a do pozostałych dwóch nie umiem sie dobrać.
Marcin1985 - Wto Kwi 09, 2013 20:35

Idąc od lewej strony mamy tak:
1 Cewka(odkręcamy, ciągniemy w górę)
2 Kabel (ciągniemy w górę)
3 Cewka(odkręcamy, ciągniemy w górę)
4 Kabel (ciągniemy w górę)
I juz masz 4 świece widoczne
Teraz tylko klucz do świec i po problemie :mrgreen:

piek - Wto Kwi 09, 2013 20:38

no własnie nie ośmieszałbym sie w internecie pisząc taki temat jakby to było takie proste :D cewki odkręcam i świeca jest dostępna czyli Twój pkt 1 i 3. Kabla nie dam rady wyciągnąć bo go coś trzyma, z całej siły ciągne, czuć luz i wychodzi może z 0.5 cm, na obu tak mam, dlatego myslalem ze to jest gwintowane czy coś w tym stylu :D skoro piszesz że po prostu sie wyciąga to widac musze zatrudnić do roboty kogoś kto ma więcej w bicu bo sam nie dam rady :D
Marcin1985 - Wto Kwi 09, 2013 20:42

U mnie wystarczyło lekko szarpnąć :mrgreen: Może u Ciebie są przyspawane :razz: (żart)
Próbuj ciągnąć musi się udać:) pewnie dawno nie były wymieniane dlatego tak twardo siedzą. Powodzenia :mrgreen:

ADI-mistrzu - Wto Kwi 09, 2013 20:45

Cewki przykręcone są na śruby które widać, od cewki idzie jeszcze krótki kabel do następnego cylindra, trzeba mocno pociągnąć do górny.

Przewody te na dole posiadają gumowa obręcz która nachodzi na świecę, z czasem potrafi przywrzeć i ciężko wyjąc, ale jak mocno się pociągnie to wyjdzie ;)

piek - Wto Kwi 09, 2013 20:51

no cóż, będe próbować, dzieki za info kolegom i pozdrawiam