Zobacz temat - [R 214] Montaż halogenów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214] Montaż halogenów

violinerpl - Czw Kwi 11, 2013 13:55
Temat postu: [R 214] Montaż halogenów
Witam.
Planuję zamontować halogeny z przodu w moim R214 Si. Co muszę kupić oprócz samych halogenów i maskownic? Czy trzeba dokupować drugi włącznik skoro mam ten, który włącza tylne przeciwmgielne? Ile może kosztować robocizna montażu?

leszczu - Czw Kwi 11, 2013 17:37

Najlepiej jakbyś miał oryginalna wiązkę, ale można tez samemu zrobić. Potrzebujesz również oryginalny włącznik.
kangaroo69 - Czw Kwi 11, 2013 23:05

violinerpl napisał/a:
Co muszę kupić oprócz samych halogenów i maskownic?
Musisz dostać przycisk, lub podpiąć się pod tylne przeciwmgielne, kupić przekaźnik i trochę przewodu ;)
hertz25 - Pią Kwi 12, 2013 07:24

ja znowu kupilem uniwersalne kable takie jak tu http://allegro.pl/okablow...3134374821.html i zamontowalem w roverku ,wtyki do lamp musialem dokupic tylko, przycisk mam nieorginalny a jest zamontowany przy regulacji lamp i tak malo co sie uzywa :razz: ale najwazniejsze ze dziala :wink:
Sirk - Sob Kwi 13, 2013 17:04

hertz25 napisał/a:
ja znowu kupilem uniwersalne kable takie jak tu http://allegro.pl/okablow...3134374821.html i zamontowalem w roverku ,wtyki do lamp musialem dokupic tylko, przycisk mam nieorginalny a jest zamontowany przy regulacji lamp i tak malo co sie uzywa :razz: ale najwazniejsze ze dziala :wink:


To strasznie drogo zapłaciłeś, jeszcze za nie oryginalną instalację. Na Alledrogo.pl znalazłem nowy sklep zajmujący się sprzedażą różnych części głównie do angielskich aut. Zakupiłem tam oryginalną instalację, nową za 36zł + wysyłka (13 zł).

violinerpl
Napisz do nich, może zakupisz od nich instalację do siebie.[/b]

nocny_marek - Pią Maj 24, 2013 19:55

Witam.

Sirk napisał/a:
Zakupiłem tam oryginalną instalację, nową za 36zł + wysyłka (13 zł)


Zakupiłem u nich nowe halogeny do mojego R216Si z 1997 roku. Są oryginalne VALEO, data produkcji 2001 bodajże, jakieś zapasy magazynowe.

Szukalem tez wtykow do halogenow i dali mi oryginalna wiazke ale od r400 bo takowe maja. Do r200 nie mieli, ale akurat u mnie instalacja jest (obcieta od punktu masu E2 za lampa przednia strona kierowcy) wiec tylko czesc wykorzystam od r400. Wiazka jest kompletna, z gniazdem przekaznika i samym przekaznikiem Siemens. Zaplacilem 10zl od wtyku czyli 20zł za 2 wtyki, a przyslali mi kompleptna wiazke od r400.

violinerpl napisał/a:
Co muszę kupić oprócz samych halogenów i maskownic?


Mozesz u nich kupic wiazke od r400. Od halogenow do passanger box masz idealna dlugosc, obcinasz tu i robisz przedluzke zeby miec przekaznik za konsola srodkowa od strony schowka-tak jest w oryginale. No i kupujesz przelacznik halogenow przednich, najlepiej z wtykiem jesli nie masz w ogole tej czesci instalacji...

[ Dodano: Pią Maj 24, 2013 19:55 ]
Aaa i jesli nie masz bezpiecznika przednich halogenow, kup[ gniazdko. W rave masz wszystkie schematy, to prosty obwód.
W tej wiazce od r400 daja oryginalny kapturek gumowy do zaslepienia otworu w przegrodzie przez ktora do kabiny poprowadzisz wiazke. Otwor na nia jest, patrzac od przodu stojac przed autem, od strony kierowcy lekko ponizej glownej, grubej wiazki, lekko na skos w lewo.