Zobacz temat - [r75] radio
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [r75] radio

Karwatma - Sob Kwi 13, 2013 20:06
Temat postu: [r75] radio
Witam
mam zamontowane radio ALPINE YIE100011PUY i chciałbym zmienić go na inne . Ma ktos schemat jak zamontowac kostki iso ? bo za radiem sa tylko dwie dziwne kostki :)

Pieta - Sob Kwi 13, 2013 20:54

To nie jest radio tylko "board monitor", czyli taka stacja sterująca
Radio, moduł wideo i ewentualnie nawigację masz w bagażniku.
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=290348
kompletny system
http://i93.photobucket.co...eather/6222.jpg

z prawej radio i moduł wideo
u góry nad monitorem biała puszka to moduł, który tłumaczy komendy ze sterowania w kierownicy

Poszukaj głębiej za panelem klimatyzacji. Powinno tam być klasyczne złącze radiowe. Od niego idzie dalej instalacja do radia w bagażniku

Masz takie klasyczne złącze do radia
http://img521.imageshack.us/img521/6779/pinout.jpg

rafalmis1 - Sob Kwi 13, 2013 22:31

Według RAVE za monitorem powinna znajdować się taka wtyczka, jedna jest podpiera w bagażniku, a druga luźnaza monitorem
Karwatma - Nie Kwi 14, 2013 22:56

ok wlasnie znalazlem ta kastke i wszystko smiga. Teraz tylko sterowanie z kierownicy zrobic:)
tommasino - Czw Maj 02, 2013 17:45

ja znowu chciałbym zadać z innej beczki :razz:
nabyłem okazjonalnie wyświetlacz ALPINE YIE100011PUY i tak naprawde chciałym go zamontować. obecnie w swoim roverku mam najzwyklejsze radio bez zmieniarki :???: jak narazie myślałem aby uruchomić samo radio. z tego co rozumiem musiałbym sie doposażyc w tuner radia. tylko nie wiem co z okablowaniem, aby to wszystko jakos ze soba połączyć. czy musiałbym miec to originalne? czy w instalacji którą akutalnie posiadam w swoim roverku sa jakieś elementy które mógłbym wykorzystać aby moć zamontować wyświetlacz i odbierac radio???/
czy ktoś mógłby mi pomóc w tej kwestii????
byłbym bardzo wdzięczny :) :!: :!: :!: [/quote]

rafalmis1 - Czw Maj 02, 2013 20:30

tomasino napisał/a:
tylko nie wiem co z okablowaniem, aby to wszystko jakos ze soba połączyć.

sam tuner nic nie da. Ponieważ ja odłączyłem TV, to wyświetlacz tylko świecił nic nie wyświetlał, radio chyba grało, na wyświetlaczu nic nie było widać. No i oczywiście musisz posiąść odpowiednią wiązkę, zęby wszystko ze sobą połączyć więc sam wyświetlacz jest zbędny

tommasino - Czw Maj 02, 2013 22:50

dzieki rafalmis1! ale zależałby mi na opisaniu tego w co bym musiał się doposażyć a co mógłbym wykorzystać z obecnej fabrycznej instalacji.

Czy jest to możliwe aby wyświetlacz nie mógł działać na samym radiu????

rafalmis1 - Pią Maj 03, 2013 13:50


Rowan - Pią Maj 03, 2013 17:18

tomasino, lepiej kupić inne radio :) Albo jakąś stacje multi, która będzie do podłączenia na iso:) Dużo mniej zachodu i efekt o wiele lepszy :wink:
tommasino - Pią Maj 03, 2013 19:08

to samo poradził mi rafalmis1. :razz:
ale z tego co wiem stacja troszkę sobie kosztuje. z tego co widziałem to około 2000pln. no nic! jak narazie chyba będe musiał zrezygnować :(

Rowan - Sob Maj 04, 2013 16:38

tomasino, TomaTeam na allegro teraz wystawia w promocyjnej cenie nową wersję. Naprawde warto :wink:
Karwatma - Pon Maj 06, 2013 10:52

Pytanie z innej beczki ale tez o radio :) w drzwiach przednich mamy z lewej np . głośnik i syczki. w jaki sposob glosniki (syczki ) sa skrosowane ze soba . W kostce do radia mamy tylko po jednej parze na glosnik . Chce podlaczyc przod pod wzmacniacz a nie wiem czy glosniki sopranowe mozna zostawic skrosowane pod glosniki jak to ma byc przez wzmacniacz . Robil juz ktos takie cos?>
Rowan - Pon Maj 06, 2013 12:08

Karwatma, musi być tam jakaś zwrotnica po drodze :wink:
Karwatma - Pon Maj 06, 2013 12:13

no wlasnie w komplecie nie bylo zadnej . Czyli jaka to musi być zwrotnica(normalna jak przy zestawach taka z odseperowanym tweeter i subwoofer ) ? podłączamy zwrotnice tylko pod syczki?
Rowan - Pon Maj 06, 2013 14:23

Karwatma, na każdy woofer i "syk" musi być jedna zwrotnica, która rozdziela sygnał :) Czyli do każdych drzwi musi być zwrotka :) Przynajmniej tak jest w zestawach odseparowanych. A jak jest w oryginale, tak do końca, to sam nie wiem, bo ja to wszystko wyrzuciłem :) W drzwiach nie ma zwrotnicy na pewno, bo je wybebeszałem dokładnie, jeśli jest, to gdzieś "po drodze" od radia :)
Karwatma - Pon Maj 06, 2013 14:30

ok ale zwykły głośnik nie woofer nie tweeter nie trzeba podłączać przez zwrotnice jezeli chcemy pod wzmacniacz?
sknerko - Wto Maj 07, 2013 12:34

żeby grało ładnie przy dwóch głośnikach na kanał to zawsze głośnik główny powinien iść przez zwrotnice. Normalny głośnik przez filtr dolnoprzepustowy a tweeter przez górnoprzepustowy

[ Dodano: Wto Maj 07, 2013 12:34 ]
a jak masz głośnik nisko-średnio tonowy to można go bez zwrotnicy a tylko tweeter przez kondensator dopiąć do niego, bo głośnik i tak wysokich nie przeniesie więc nie potrzeba mu filtra

Szyfu - Nie Mar 12, 2017 18:32

Witam, posiadam radio z nawigację Alpine XQD000300PUY.
Czy bez problemu dam radę podłączyć ALPINE YIE100011PUY?
Zastanawiam się czy mam już okablowanie do tego radia, czy muszę jakieś adaptery kupić?
Proszę o informację.
Pozdrawiam
Adrian

rafalmis1 - Pon Mar 13, 2017 15:46

Szyfu, to jest tylko wyświetlacz, radio jest w bagażniku obok koła zapasowego. W czym ma ci pomóc wymiana?
Szyfu - Pon Mar 13, 2017 16:06

Chciałem sobie zmienić na to z większym wyświetlaczem.
W bagażniku to mam czytnik nawigacji.
Już się doczytałem, że podłączenie tego jest nieopłacalne.
Warsztat car audio zaśpiewał mi za podłączenie tego od 200-400zł.
Nie chcę zmieniać radia na jakieś nowe. Chcę pozostać przy fabrycznych.
A to z większym wyświetlaczem mi się podoba.

sknerko - Pon Mar 13, 2017 18:12

jak chcesz z dużym wyświetlaczem to poszukaj monitora z BMW e46 16/9 i zamontuj jedynie musisz zwrócić uwagę żeby był z odtwarzaczem kasetowym bo jak bedzie z CD to trzeba więcej elementów zmienić żeby działało jak Bóg przykazał
Szyfu - Pon Mar 13, 2017 20:52
Temat postu: Zmiana radia
Sknerko wszystkie te radia posiadają takie same wtyczki a ja takich nie mam.
A takiej przejściówki z moich wtyczek nie znalazłem.
Za podłączenie takiego radia zaśpiewano mi od 200-400zł, zaznaczając, że będzie działało tylko radio i kasety, a wyświetlacz nie.

sknerko - Sro Mar 15, 2017 00:10

napisałes że masz radio z dużym wyświetlaczem i navi wiec myślałem ze masz to z monitorem a ty masz małą navi w zegarach i w takim przypadku sie nie opłaca