Zobacz temat - [R75] olej w ukladzie chlodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] olej w ukladzie chlodzenia

grota10 - Nie Kwi 14, 2013 17:40
Temat postu: [R75] olej w ukladzie chlodzenia
Ten samochod doprowadzi mnie do ruiny.Nie zdaze naprawic jednego a juz drugie sie sypie.Dwa dni temu zauwazylem ze w zbiorniku wyrownawczym jest jakby troszke oleju.Niedawno wymienialem webasto wiec pomyslalem ze bylo moze zabrudzone i wlasnie sie wyplukalo.Jednak dzis po zrobieniu ok 100 km w zbiorniku pelno oleju.Mysle ze na 100%uszczelka pod glowica.Moga byc inne przyczyny? Jakie to znowu koszta naprawy? Jest sliczny ale nie mam juz do niego serca.Nie chce nikt tej slicznej skarbonki? Juz prawie wszystko wymienione na nowe
rafalmis1 - Nie Kwi 14, 2013 17:46

grota10 napisał/a:
Ten samochod doprowadzi mnie do ruiny.Nie zdaze naprawic jednego a juz drugie sie sypie.

skąd ja to znam :cry:

witgut - Nie Kwi 14, 2013 19:12

Skoro masz CDT to masz duże szanse że to nie uszczelka. Użyj funkcji szukaj, zwróć uwagę na tematy o chłodniczce oleju. (z tego co pamiętam) :)
grota10 - Nie Kwi 14, 2013 19:37

chlodniczka oleju chlodzona jest tez woda z ukladu chlodzenia? bo skad olej w wodzie?

[ Dodano: Nie Kwi 14, 2013 19:37 ]
wiem ze jak sie olej dostaje do chlodnicy to na korku pojawia sie biala piana,taka maz,u mnie natomiast jakby cos czarnego bylo w wodzie ,zadnego bialego osadu.Chlodniczka juz sie pocila od jakiegos czasu,nawet kupilem druga ale lezy w garazu.Czy to mozliwe ze jak chlodniczka niedomaga to olej moze sie dostac do ukladu chlodzenia?

dukat11 - Nie Kwi 14, 2013 20:45

grota10 napisał/a:
Czy to mozliwe ze jak chlodniczka niedomaga to olej moze sie dostac do ukladu chlodzenia?


Chłodniczka to nic innego jak wymiennik ciepła mający dwa obiegi 1. woda, 2 olej. Jeśli korozja sobie poradzi ze ściankami to zaczynają się mieszać.

grota10 - Nie Kwi 14, 2013 21:06

oki bylem sprawdzilem,faktycznie w chlodniczce sa dwa obiegi i gumowa uszczelka.Od zeszlego roku chlodniczka lekko przeciekala,nawet kupilem druga,ale ze nic sie nie dzialo lezy do tej pory w garazu.Wiem ze jak pada uszczelka to raczej tworzy sie bialawa pianka w zbiorniczku a u mnie jest jakby smola,czarna maz.Z lewej strony kolo alternatora powyzej chlodniczki zachlapane olejem nie wiadomo skąd Mam nadzieje ze to ta cholerna chlodniczka.Dbam,kocham ten samochod a on ze mna tak pogrywa.