Zobacz temat - [ALL] Proces technologiczny głowicy silnika średnio-obrotowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [ALL] Proces technologiczny głowicy silnika średnio-obrotowe

karooo - Czw Kwi 18, 2013 13:19
Temat postu: [ALL] Proces technologiczny głowicy silnika średnio-obrotowe
Witam,
Panowie potrzebuję waszej pomocy.
Dostałem na uczelni do wykonania projekt
"Proces technologiczny głowicy silnika średnio-obrotowego"
Jak narazie udało mi się zrobić tylko wstęp do tego czyli jak rozwijała się technologia, czyli, że na początku były odlewane głowice itd itd. następnie kute.
I na tym moja praca zakończyła się, czy umie ktoś albo ma ktoś coś by udało się zrobić taki proces? dziękuje i pozdrawiam !:)

sTERYD - Czw Kwi 18, 2013 22:39

czyżby na KEPSie?
Proces technologiczny w zasadzie nie zmienia się bez względu na przygotówkę. a poza tym akurat jeśli chodzi o głowice, to odkówki stosowane są rzadko, i raczej w wysoko obrotowych silnikach, w średnio i nisko stosuje się nadal odlewy, tylko trochę lepsze- ciśnieniowe. dalej to obróbka baz, potem najczęściej gniazda zaworów i inne wysokotolerowane otwory, osadzanie szpilek mocujących, płaszczyzny pod kolektory i inne pierdoły, czyli normalny proces technologiczny.

karooo - Pią Kwi 19, 2013 16:42

o i wlasnie o to chodzi steryd, nie wiem jak to zrobic to co piszesz :P
sTERYD - Pią Kwi 19, 2013 19:21

Można wiedzieć kto Ci to zadał?
karooo - Pią Kwi 19, 2013 22:43

moj profesor :)
sTERYD - Sob Kwi 20, 2013 00:50

dobre dobre

A tak poważnie- we wcześniejszym poście już Ci napisałem co i jak, Generalna zasada jest taka, że jeśli nie ma baz (a przy odlewie, czy odkuwce ich nie ma), to trzeba je obrobić pierwsze, a potem lecisz od najtrudniejszych do najłatwiejszych, Trochę to się upraszcza, przy obróbce koncentrowanej, ale tutaj jeszcze trzeba wziąć pod uwagę aspekt ekonomiczny. Najlepiej spytaj Profesora jak on to sobie wyobraża, a jak nie wiesz jakie powierzchnię jak obrabiać, to może lepiej weź się za coś innego.