Zobacz temat - [MG ZT] parę pytań :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [MG ZT] parę pytań :)

memphisto - Czw Kwi 18, 2013 14:48
Temat postu: [MG ZT] parę pytań :)
Witajcie :D tak to znowu ja :P co niektórzy, być może mnie jeszcze kojarzą ze "starej gwardii" :D kupiłem sobie renówkę po moim R200, ale teraz .... teraz po mału wszystko wraca do normy, i zaczyna mnie korcić MG ZT.

Mam budżet w wysokości 15-20k czyli mieszczę się na zakup ZT :D :D

silnik jaki mnie interesuje, to oczywiście 2.5 V6 190 kucyków :D wersja przed liftem, bo wydaje mi się bardziej hardcorowa i agresywna :P

No i teraz rodzi mi się stos pytań.

Przede wszystkim, jak z częściami - czy części z R75 2.5V6 pasują do tego ZT? są jakieś problemy? Zostaje tylko tomi czy np w intercarsie dostanę do ZT wszystko?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ? (wiem wiem był kiedyś artykuł dot. R75, ale tak się "wkręciłem" w fakt ZT, że musiałem najpierw tu napisać :P )

Najchętniej bym usłyszał jakieś opinie dot. tego ZT :)

No i wydaje mi się, że lepiej benzyna, bo mam krótkie dystanse po 3-7 km max w jedną stronę do pracy 7km, po pracy 7km i w czasie pracy musze jechać w parę miejsc - krótkie odcinki po ok 2km i jest ich 3-4 dziennie?

Diesla chyba zajadę tym stylem jazdy, ale V6 da radę?

Nie wiem nooo :P napiszcie cokolwiek, jestem głodny informacji :D :D !

szylozbi - Czw Kwi 18, 2013 20:56

Witaj po długiej przerwie. :)
Ja Ciebie kojarzę ze spota ponad 2 lata temu. Znam kogoś kto ma do sprzedania ZT koło Krakowa - drogo ale w super stanie adekwatnym do ceny. Jak byłbyś zainteresowany daj znać.
Jeśli chodzi o części to mogę sie mylić, ale inny niż w R75 jest czujnik położenia wału podobnie jak przy ZS 180 musi być tylko do tej wersji. Kosztuje ponad 200 funtów, na allegro ciężka sprawa.

Adrian - Czw Kwi 18, 2013 21:03

Jak już będziesz kupował samochód, to zwróć dużą uwagę na ważność badań technicznych, żeby się w jakieś problemy nie wkopać. :P
memphisto - Czw Kwi 18, 2013 22:26

hahaha :P wierzcie mi, że drugi raz nie popełnię tego błędu :P :P
MaReK - Pią Kwi 19, 2013 10:21

Ja diesla swoim stylem nie zajechałem jeszcze więc nie wiem czy masz słuszne obawy ;)
Teraz jeszcze wciąż coś modyfikuje, a on skurczybyk nic! Pije i jedzie, pije i jedzie ;)

Nie mruczy tak fajnie jak V6 i niestety sprawnego V6 nie da się dogonić ;) Ale pracuję nad tym ;P
Części są dostępne jak do każdego innego auta ;) W używce relatywnie tanie, a nowe też nie rujnują. Trzeba tylko znaleźć sobie dobrego czarodzieja do auta....

Quizzer - Pią Maj 31, 2013 17:40

Witajcie,

Pozwoliłem podłączyć się pod ten temat gdyż też już mi z tyłu głowy siedzi MG ZT :) :twisted:

Moje pytanie podstawowe jak z awaryjnością V6 przy LPG ?>?
Mam prace mobilną i kawałek od domu dziennie robię jakieś 100-200 km i choć podoba mi się
MG strasznie boje się czy LPG przy mojej jeździe go nie zniszczy za szybko więc prosze podpowiedzcie trochę :) Bo zakochany jestem w ZT i muszę go mieć :) :mrgreen:

rafalmis1 - Sob Cze 01, 2013 13:49

co wy macie z LPG to nie jest konstrukcja z 20 lat, teraz na gazie samochód lepiej niż na benzynie jeździ
Markzo - Sob Cze 01, 2013 14:05

rafalmis1 napisał/a:
teraz na gazie samochód lepiej niż na benzynie jeździ

potwierdzam, Hubert jak stroił Vectre Eli to na hamowni wyszło, że przebieg Nm jest lepszy na gazie niz na benzynie :D