Zobacz temat - [s80 T6] Bardzo dziwne objawy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [s80 T6] Bardzo dziwne objawy

SmoK - Nie Kwi 21, 2013 17:52
Temat postu: [s80 T6] Bardzo dziwne objawy
Witam.

Znajomy ma volvo mechanicy rozkładają ręce każdy chce tylko wpinać pod kompa i kasować kasę za wpięcie dodam ze na kompie 0 błędów.

Volvo s80 2.8 T6 wcześniej jeździło do 2,5tys obrotów po wciśnięciu pedału gazu do spodu samochód strzelał po prostu się dławił , dostrzegliśmy ze filtr paliwa jest stary wiec wymieniliśmy na nowy i pomogło volvo jeździło normalnie przez jakieś 2KM później problem powrócił i 2,5tys max. Znajomy próbował spuścić paliwo gdy wydawało się ze już wszystko, wskazówka stanu paliwa pokazywała rezerwę po przekręceniu kluczyka w 2 pozycje pompa się włączyła lecz paliwo nie poleciało.
Następnie zostało wlane nowe paliwo auto odpaliło latało do 4tys/obr i po kilku km wróciło do 2,5tys max.Obecnie samochód stoi w garażu każda próba odpalenia kończy się fiaskiem auto odpala i po chwili się dusi jak by mu brakowało paliwa, lecz odpala za każdym razem z tym ze gaśnie po kilku sekundach, gdy przekręci się kluczyk kilka razu w 2 pozycje ( pompa pompuje paliwo) i następnie odpali samochód chodzi dłużej lecz po chwili gaśnie.

Nikt nie chce się podjąć naprawy, tylko by do kompa podłączali i kasowali kase za wpięcie.

Jeśli ktoś wie (przypuszcza) co może być przyczyna bardzo proszę o pomoc.

Proszę o nie zamykanie tematu do wyjaśnienia sprawy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Rowan - Nie Kwi 21, 2013 17:59

Nie ten dzial, to dział o R75.
Kozik - Nie Kwi 21, 2013 18:28

SmoK, mi się wydaje że może być problem z ciśnieniem paliwa albo z czujnikiem ciśnienia paliwa, może też być zabrudzony układ paliwowy. Ja bym rozkręcił wszystko od filtra do wtrysków i czyścił ale najpierw sprawdzić czy jest ciśnienie paliwa ok
b.j - Wto Kwi 23, 2013 19:14

miałem coś podobnego ale w Fordzie padł przepływomierz
michalsky - Czw Paź 15, 2015 13:20

Ja również spotkałem się z takim przypadkiem - i był to przepływomierz. Powodzenia z naprawą - cóż, czasami trzeba podpowiedzieć mechanikowi co ma robić :)
arni38 - Wto Maj 31, 2016 21:50

Może autor tematu napisze co to było? Bardzo by to niektórym pomogło.