Zobacz temat - [R 400 Tourer 1997 1.6 manual] Sterowanie biegami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R 400 Tourer 1997 1.6 manual] Sterowanie biegami


as35 - Pon Kwi 22, 2013 21:47
Temat postu: [R 400 Tourer 1997 1.6 manual] Sterowanie biegami
Witam. Dziś spotkała mnie przykra sprawa. Straciłem sterowanie biegami. Odleciał taki kołek do którego podłączone jest cięgno sterowani biegami. Na zdjęciu zaznaczony element. Poszukuje tego elementu. Potrzebuje także informacji jak wybić tulejkę zabezpieczająca - mocująca ?-ten element na wałku. Podobno jest to jakaś tulejka sprężynowa. Jak to diabelstwo wybić? Ma ktoś jakiś pomysł?
sTERYD - Pon Kwi 22, 2013 22:51

to zabezpieczenie to kołek rozprężny i wygląda tak:


po prostu trzeba to wypchnąć lub wybić, ale trzeba dobrze podeprzeć, żeby nie wygiąć wałka wybieraka. No i trzeba dopasowany wybijak, bo cieńszy będzie to rozpychał.
Też kombinuję jak to wyciągnąć i będę chyba kombinował jakimś ściągaczem.

Co do tej dźwigienki, to nie wiem, czy da się gdzieś kupić nową, ale pasuje od wielu aut, M. in R 200/400 przed i po 95, R45 25, 100 i może jeszcze od peżotów, które miały tą skrzynię na pokładzie

as35 - Pon Kwi 22, 2013 23:01

Co do zabezpieczenia- to już tez znalazłem. Wybicie to będzie zabawa - miejsca tam tyle co nic :-(. Po wybici zabezpieczenia - tez nie będzie za fajnie bo na "oko" brakuje tam z 3-5 milimetrów miejsca- chyba bez popuszczenia jednej strony silnika się nie obejdzie.
Do do samej części znalazłem coś takiego (nowe) http://www.mgrover.com.pl...products_id=565
Zaniepokoiłem się tym ew. wygięciem wałka- kurcze chyba aż takiej siły nie potrzeba do wybicia tego zabezpieczenia :-) . Z moich dzisiejszych obserwacji wynika że wybicia podejdzie coś o średnicy ok 5 mm (wiertło 5)

sTERYD - Sob Kwi 27, 2013 20:30

ja próbowałem i lekko nie idzie :/ jak będę miał czas to pokombinuję z jakimś ściągaczem do wycieraczek, czy coś :hm:

Daj znać jak Ci poszło

as35 - Sro Cze 26, 2013 20:47

sTERYD napisał/a:
ja próbowałem i lekko nie idzie :/ jak będę miał czas to pokombinuję z jakimś ściągaczem do wycieraczek, czy coś :hm:

Daj znać jak Ci poszło

Poszło 200 zł na mechanika :-) plus 30 na wybierak. 4h roboty i zrobione.