Zobacz temat - [R75] Spryskiwacze lamp instalacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Spryskiwacze lamp instalacja

rafalmis1 - Sro Kwi 24, 2013 15:38
Temat postu: [R75] Spryskiwacze lamp instalacja
Chciałem zamontować Spryskiwacze lamp. Posiadam oryginalny zestaw, ale moje pytanie brzmi, czy jak sciagne zderzak, to od spodu będzie widać jak mają być wycięte otwory aby zamocować Spryskiwacze??

Widzę ze będę musiałzzdemontowaćzderzak i sam sie przekonać czy są jakieś znaki czy nie bardzo

sknerko - Sob Kwi 27, 2013 00:26

montowałem i niestety ale nie ma tam żadnych znaków. Dostałem fotki otworów z wymiarami od któregoś z kolegów z forum, jak poszukasz to powinieneś znaleźć. wiercisz i piłujesz dokładnie w osi poszczególnych lamp.
rafalmis1 - Sob Kwi 27, 2013 13:51

sknerko, zaraz pęknę, nie mogę znaleźć, przeglądam wszystkie twoje posty i jestem już na 2011r ale nic nie zauważyłem
nie pamiętasz w jakim temacie o to pytałeś, nie masz zdjęć ??

sknerko - Sob Kwi 27, 2013 14:01

zaraz poszukam
rafalmis1 - Nie Kwi 28, 2013 14:24

sknerko, czyli lipa?? nie możesz znaleźć ??
sknerko - Nie Kwi 28, 2013 15:09

ani na forum nie widzę (choć było na bank) ani w swoich plikach na kompie nie mam tych fotek, jedynie jeszcze na innym kompie mogę mieć ale obecnie jest nie czynny i jak go uruchomię to może znajdę.
rafalmis1 - Nie Kwi 28, 2013 15:14

a żeby wyciągnąć spryskiwacz z samochodu która taki posiada, to trzeba mieć ściągnięty zderzak ?? czy da się jakoś inaczej, bo do góry uważam, że nie ma szans
sknerko - Nie Kwi 28, 2013 16:20

fotki i rysunek bo mnie nerw dopadł że gdzieś mi wsiąkło.
Sprysk da się wyjąc z zderzaka, trzeba przesunąć w stronę lampy i podnieść do góry tą stroną od zewnątrz na fotkach sie dopatrzysz o co chodzi

rafalmis1 - Nie Kwi 28, 2013 18:30

sknerko, :hura: :brawa:
powiedź mi jeszcze czy potrzebna jest wizyta na T4 aby włączy pompkę ??

xROnx - Nie Kwi 28, 2013 19:50

nie jestem pewien ale chyba tak. bo spryskiwacze "idą" przez BCU. Ja jak kupiłem swoją 75 to poprzedni właściciel coś pokombinował i wstawił BCU z innego auta które nie miało spryskiwaczy i one mi nie działały. Po wizycie na T4 wszystko wróciło do normy.
sknerko - Nie Kwi 28, 2013 23:35

w moim nic nie musiałem robić i działają ale sa dwie rzeczy które są niezbędne by działały:
Pierwsza najważniejsza to syrena alarmu z tzw. battery packiem (siedzi w podszybiu obok filtra kabinowego) i druga to sprawny czujnik poziomu płynu w zbiorniczku. PHJOWI pisał że jak nie ma syreny alarmu j/w to nie będą działać fabryczne spryski i trzeba kombinować podłączenie jakoś. Bardzo często obsługa sprysków jest wprogramowana i działąją od razu ale i tak warto na T4 pojechać i ustawić co 7 spryskiwanie szyby bo domyślnie co 5 jest.

Rowan - Nie Kwi 28, 2013 23:39

sknerko napisał/a:
Pierwsza najważniejsza to syrena alarmu z tzw. battery packiem

Ja to wyjąłem, bo się popsuło i co chwila wyło. Wyjąłem i spryskiwacze nadal działają :wink:

rafalmis1 - Nie Kwi 28, 2013 23:43

sknerko napisał/a:
syrena alarmu

mam alarm
sknerko napisał/a:
sprawny czujnik poziomu płynu w zbiorniczku

działa wyśmienicie :mrgreen:

sknerko - Nie Kwi 28, 2013 23:55

http://forum.roverki.eu/v...p=641358#641358 link do wątku o syrenie
i o montowaniu sprysków http://forum.roverki.eu/v...p=312009#312009

[ Dodano: Nie Kwi 28, 2013 23:55 ]
Rowan, nie chodzi o sama syrenkę tylko o typ alarmu z taka syrenką

rafalmis1 - Nie Kwi 28, 2013 23:57

czytałem ten temat. Zaraz pójdę włączyć alarm, jak zacznie wyć odłączę akumulator, jak będzie nadal wył, to znaczy że mam odpowiednią syrenę ??
sknerko - Pon Kwi 29, 2013 00:01

nie wiem ale widać ją bez kłopotu jak lekko uniesiesz podszybie przy filtrze kabinowym i po wyglądzie sie zorientujesz taka trąbka to nie jest z bateriami.
rafalmis1 - Pon Kwi 29, 2013 03:56

i masz pech, mam nieodpowiednią, ponieważ jest z trąbka.
Szczerze myślałem że temat syreny jest przesadzony, dlatego nie zwracałem na to uwagi mimo, że o tym czytałem. Zainstaluje spryskiwacze, zmienię syrenę i zobaczymy co się będzie działo

proszę cie jeszcze o podanie odległości zaznaczonych na zdjęciu

[ Dodano: Pon Kwi 29, 2013 03:56 ]
w sumie wystarczy tylko odległość B i prosiłbym też o zmierzenie tych co mają fabrycznie spryskiwacze o podanie odległości B

sknerko - Pon Kwi 29, 2013 10:15

odległość B jest taka że sprysk jest przy samej krawędzi zderzaka ale pójdę zmierzyć i cyknę fotkę

[ Dodano: Pon Kwi 29, 2013 10:15 ]
Ja mam zrobione idealnie jak fabryka bo porównywałem z oryginałem na żywo

MaReK - Pon Kwi 29, 2013 10:51

A ja kupiłem zderzak od ZT w kolorze ale bez spryskiwaczy. Po wewnętrznej stronie tegoż zderzaka były oznaczenia miejsca montażu sprysków ;) Pan mariusz418 przy pomocy dremela zrobił otwory i wcisnął spryski ze starego zderzaka. Wszystko działa ;)
sknerko - Pon Kwi 29, 2013 11:24

MaReK, może w nowszych były znaki w moim zero niestety

[ Dodano: Pon Kwi 29, 2013 11:17 ]
no i da się zrobić bez zdejmowania zderzaka

[ Dodano: Pon Kwi 29, 2013 11:24 ]
Odległośc B ok. 5mm

rafalmis1 - Pon Kwi 29, 2013 20:40

Wszystko zamontowane i na szczęści, są znaki. Zdemontowałem zderzak aby zamontować pompkę i początkowo nic nie było widać, przetarłem kusz i ukazał się upragniony znak :mrgreen:

później miałem zgryzotę jak oryginalne węże ułożyć, ale po dłuższej chwili w końcu się udało, nawet w zderzaku są zatrzaski trzymające węże

[ Dodano: Pon Kwi 29, 2013 20:40 ]
MaReK, znowu wymodliłeś, tak jak w temacie o upalonym LSM-e :mrgreen:
to jak już czarujesz, to proszę cię o niższe spalanie :mrgreen:

oczywiście spryskiwacze się nie załączają zmienię syrenę i się zobaczy, mam nadzieję ze wizyta na T4 nie będzie potrzebna

Rowan, a może masz gdzieś na półce swoją i powiedzmy za piwo byś oddał, aby tylko sprawdzić czy będzie mi wszystko działać

Rowan - Pon Kwi 29, 2013 20:51

rafalmis1, no, ale skoro u mnie bez niej działa, to pewnie trzeba by coś programować. Muszę zobaczyć, ale coś mi się wydaje, że ojciec to wyrzucił :) Jakbym znalazł, to Ci dam znać i Ci to wyśle :wink:
rafalmis1 - Czw Maj 02, 2013 17:02

podłączyłem dzisiaj syrenę z BMW E46 i lipa. Od razu po podłączeniu wtyczki zaczęła się drzeć, że nie dało się wytrzymać. Próbowałem odłączyć akumulator i po 30 godziny podłączyć, ale jak tylko dostała się zasilanie to samo. Otwierałem i zamykałem samochód na syrenie i nic, bez przerwy piszczy a spryskiwacze nadal się nie załączał. Pewnie konieczna jest wizyta na T4 albo syrena walnięta :-|
Rowan - Czw Maj 02, 2013 17:15

rafalmis1, no chyba to nie ma znaczenia czy jest syrena, czy nie, a własnie to jaka jest :) u mnie jest wywalona, tak jak pisałem i spryskiwacze działają, co trzeci cykl spryskania :) Tzn działały do niedawna, bo uwalila mi się pompka :) Ale już zamowiona i będzie wymieniona :)
SeniorA - Czw Maj 02, 2013 17:31

spryskiwacze lamp to BCU i LSM , no i potrzebny bezpiecznik i przekaźnik w skrzynce bezp w kabinie.
rafalmis1 - Czw Maj 02, 2013 18:10

Bezpiecznik jest w kabinie. O jaki przekaźnik chodzi, gdzie go znajdę?
SeniorA - Czw Maj 02, 2013 23:30

rafalmis1 napisał/a:
O jaki przekaźnik chodzi, gdzie go znajdę?
pompka spryskiwaczy jest uruchamiana przez przekaźnik na sygnał z BCU. Przekaźnik ( R3 ) ma być w zestawie bezpieczników w kabinie obok małego od świateł stop R4. Jak nie masz kombi, to jest tam jeszcze jeden przekaźnik, pompy paliwa R1. Syrenę alarmu zostaw w spokoju.
rafalmis1 - Pią Maj 03, 2013 15:16

No i pech, R3 jest, nie ma R4
SeniorA - Pią Maj 03, 2013 15:30

rafalmis1 napisał/a:
nie ma R4
to nie było by świateł wstecznych, sprawdź czy R3 odzywa się przy włączaniu wstecznego, może coś jest zmienione.
rafalmis1 - Pią Maj 03, 2013 15:42

Właśnie w samochodzie włączył się alarm i wraz z dźwiękiem włączyły się Spryskiwacze, a tak to nadal nie działają

[ Dodano: Pią Maj 03, 2013 15:42 ]
Wybacz nie ma R2

SeniorA - Pią Maj 03, 2013 16:06

to znaczy, że to jest wersja z przekźnikiem sprysków i alarmu w jednym, w połączeniu z immo ( EWS ).

[ Dodano: Pią Maj 03, 2013 16:06 ]
rafalmis1 napisał/a:
Wybacz nie ma R2
R2 nie ma bo to jest w kombi od tylnej wycieraczki.
rafalmis1 - Pią Maj 03, 2013 16:25

Czyli jednak syrene trzeba zmienić i pewnie odwiedzić T4 :-|
Rowan - Pią Maj 03, 2013 17:09

rafalmis1, ale wiesz jak działają spryski? :wink: Musisz mieć włączone światła i co trzeci cykle spryskania szyby :) Może akurat to zbieg okoliczności z tą syreną ;) Bo tak jak Ci mówie, u mnie jej wogóle nie ma i spryskiwacze działają :wink:
rafalmis1 - Pią Maj 03, 2013 17:31

Rowan, wiem, działa co 3 ,5 lub 7 cykl, zależy jak się ustawi na T4. Wiem wiem lampy mają się świecić. Zrobię tak, że dołączę aktualna syrene i zobaczymy co będzie się działo
SeniorA - Pią Maj 03, 2013 17:37

Rowan napisał/a:
u mnie jej wogóle nie ma i spryskiwacze działają
u mnie też
rafalmis1 - Pią Maj 03, 2013 18:52

Od łączenie syreny nic nie zmienia. Nadal Spryskiwacze włączają się nie w tedy co trzeba
Rowan - Pią Maj 03, 2013 19:07

rafalmis1, czyli jeśli odłączysz, to kiedy działają?
rafalmis1 - Pią Maj 03, 2013 19:15

odłączyłem syrenę, zamknąłem samochód z kluczyka i otworzyłem na konsoli środkowej i spryskiwacze włączają się,. Wyłączę alarm przestają lać, w innych warunkach spryskiwacze się nie włączają
Rowan - Pią Maj 03, 2013 19:18

rafalmis1, czyli tak jakby zamiast alarmu włączało spryskiwacze. Ale to bez sensu :mrgreen: Ktoś, kto to połączył, miał nie równo... :roll:
rafalmis1 - Pią Maj 03, 2013 19:20

Rowan napisał/a:
Ktoś, kto to połączył, miał nie równo...

:mrgreen: zgadzam się

ale teraz widać dlaczego jest potrzebna inna syrena(podłącza się ją pod inną wtyczkę), albo jej brak. Widzę że w moim przypadku tylko T4 ratuję

SeniorA - Pią Maj 03, 2013 20:13

Rowan napisał/a:
czyli tak jakby zamiast alarmu włączało spryskiwacze
może ten przekaźnik R3 jest uszkodzony.
rafalmis1 - Sob Maj 04, 2013 12:03

Podmienilem przekaźniki i nadal nic. Zauważyłem jedynie 2-pinowa żółta koste wolna kolo bezpiecznikòw
haszczyc - Pon Lis 25, 2013 11:22

mam drugi zderzak z oryginalnymi otworami pod spryski ale jest w takim stanie że wolę zrobić dziury w swoim zderzaku który nie ma otworów, czym najlepiej zrobić te dziury? jest ktoś zainteresowany zakupem spryskiwaczy reflektorów do R75 ale PO LIFCIE, znalazłem sklep w UK który oferuje bardzo tanie takie spryskiwacze za 7.20funta za sztukę czyli za parę 14.40 funta

[ Dodano: Pon Lis 25, 2013 11:22 ]
H/LAMP WASH JET RH R75/ZT
http://www.ukmgparts.com/...47-b6cc3ecc3334

H/LAMP WASH JET LH R75/ZT
http://www.ukmgparts.com/...46-d67af4b77369

rafalmis1 - Pon Lis 25, 2013 13:35

Ja wycinalem wiertarką.
Jeżeli potrzebujesz jakiś specjalny wzór, to najlepiej Dremela uużyć.
Jak będziesz podpinał instalacje. Pod oryginał?

haszczyc - Pon Lis 25, 2013 14:31

rafalmis1, dzięki za odpowiedź tak będę chciał podpiąć się pod oryginalna instalacje(pompkę febi do sprysków już posiadam) ale nie wiem kiedy odwiedzę T4 chcę zrobić jak fabryka dała zestaw wężów oryginalnych posiadam tylko nie mam jednego mocowania do spryska nie wiem czy to dokupię najwyżej coś innego wymyśle by to podłączyć, zamówię jeszcze nowy komplet spryskiwaczy bo jeden prawy mam ułamany
rafalmis1 - Pon Lis 25, 2013 14:48

Sprawdź najpierw jaka maszssyreny alarmowa. Jak z baterią, to nie będzie trzeba odwiedzić T4. Jeżeli z trąbka to Marek i warszawski T4.bez Marka T4 tego nie włączy
haszczyc - Pon Lis 25, 2013 14:51

mam bez baterii rozmawiałem już z Markiem na ten temat i jak tylko pojawię się w Stolicy to mi to zrobi u Mariana na T4 ;) na razie muszę zabrać się za wywiercenie dziur :) bo to dla mnie będzie największe wyzwanie :)
MaReK - Pon Lis 25, 2013 23:59

haszczyc napisał/a:
mam bez baterii rozmawiałem już z Markiem na ten temat

Na temat syrenki nie rozmawiałeś chyba ;)

rafalmis1 napisał/a:
Jak z baterią, to nie będzie trzeba odwiedzić T4.

Nie rozumiem... jak bez T4 poinformujesz BCU o obecności sprysków?

rafalmis1 napisał/a:
bez Marka T4 tego nie włączy

E tam ;) Nie takie rzeczy mariusz418 włączał beze mnie ;D

MiReK - Sro Lis 27, 2013 18:06

rafalmis1 napisał/a:
Sprawdź najpierw jaka maszssyreny alarmowa. Jak z baterią, to nie będzie trzeba odwiedzić T4


Ja mam z baterią i żeby zadziałało potrzebny był T4.

rafalmis1 - Sro Lis 27, 2013 18:19

MaReK napisał/a:
Nie rozumiem... jak bez T4 poinformujesz BCU o obecności sprysków?
sugerowałem się przygodą Sknero który nie musiał
haszczyc - Sro Lis 27, 2013 18:21

rafalmis1, a jednak mam z bateria syrenę alarmu, gdyż tu opisywałem swoją syrenę http://forum.roverki.eu/v...p=641358#641358
rafalmis1 - Sro Lis 27, 2013 19:04

haszczyc, to się okaże czy programowanie sprysków jak się ma syrene z baterią to loteria czy nie.
haszczyc - Sro Lis 27, 2013 19:11

może po liftach już nie trzeba nic programować w przyszły weekend się za to zabiorę bo na razie auto mam u mechanika na wymianie dwumasy sprzęgła wysprzęglika itp
sebol11 - Sob Lis 30, 2013 11:34

MaReK, co Ci się w samochód stało bo widziałem Cię ostatnio na Radzymińskiej i miałeś trochę tył wgnieciony.
MaReK - Sob Lis 30, 2013 14:57

Tir mnie nie zauważył i zmienił pas... jakieś 3 lata temu ;)
MiReK - Sob Lis 30, 2013 16:31

sebol11 napisał/a:
MaReK, co Ci się w samochód stało bo widziałem Cię ostatnio na Radzymińskiej i miałeś trochę tył wgnieciony.

No wiesz,dopiero teraz to zauważyłeś? :wink:
MaReK już ma to tak długo,już się żdążył z tym zżyć i traktuje to jak swego rodzaju tuning :P

haszczyc - Nie Mar 02, 2014 21:12

Zakupiłem drugi cały zestaw spryskiwaczy reflektorów po lifcie za 300zł był w stanie niemal idealnym, wczoraj zdemontowałem zderzak i okazało się że zderzak był malowany od wewnątrz i znaków gdzie mają być spryski nie było, ale mając drugi zderzak po lifcie z oryginalnymi dziurami wymierzyłem sobie i wyciąłem dziury pod spryskiwacze, potem wziąłem się wywiercenie dziury w zbiorniku spryskiwaczy, pompkę do reflektorów Febi kupiłem za 72zł, uszczelkę pompki spryskiwaczy reflektorów założyłem inną która idealnie pasowała, jedynie musiałem większy otwór wywiercić w zbiorniku, mam takich uszczelek bardzo dużo w domu jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę dać, teraz jedynie muszę podjechać do Warszawy żeby aktywować te spryskiwacze na T4 ;) mam do sprzedania drugi zestaw spryskiwaczy reflektorów po lifcie jedynie brakuje jednego spryska który można bez problemu kupic za 7 funtów :)
pelson91 - Nie Mar 02, 2014 21:14

no, i hula na eleganckości :) przydał się ten element ode mnie?
haszczyc - Nie Mar 02, 2014 21:16

pelson91, przydał dziękuje :piwko:
pelson91 - Nie Mar 02, 2014 21:17

git :D ale popraw sobie spasowanie zderzaka z błotnikiem bo dziura na palec jest :D
karolj - Nie Gru 10, 2017 19:27

haszczyc, robiłeś dziury na oko, czy są oznaczenia w poliftowych zderzakach?

Muszę właśnie to zrobić u siebie, ale podchodzę jak pies do jeża, bo boję się, że wywiercę w złych miejscach te otwory ;)

A może ma ktoś fotkę jak i powinny te otwory w poliftach wyglądać?

MatiNitro - Nie Gru 10, 2017 19:40

karolj, sam będę zakładał spryski, podobno oznaczenia są, ale w necie jest tyle zdjęć że samemu można ustalić miejsce montażu.
karolj - Nie Gru 10, 2017 19:53

MatiNitro napisał/a:
karolj, sam będę zakładał spryski, podobno oznaczenia są, ale w necie jest tyle zdjęć że samemu można ustalić miejsce montażu.


Niby można, ale o pomyłkę łatwo. W polifcie masz jeden spryskiwacz, który musi ładnie wycelować na cały reflektor, więc jest trudniej wg mnie.

adam_26 - Nie Gru 10, 2017 20:49

w przedliftach są przetłoczenia w zderzaku od spodu ;) nie wiem czy są też w polifcie
tmk752 - Czw Gru 19, 2019 12:38

Cześć odkopuję temat. Bo mam szybkie pytanie. Mam MG ZT '04 mam spryskiwacze zamontowane, ale są nie podpięte. Mam również dodatkową pompkę spryskiwaczy (do szyb z BWM) która leży póki co w bagażniku w pudelku. Ale stwierdziłem że ustawie sobie jedną pompkę do sprwyskiwaczy szyb i zaworki zwrotne. Jeden zawor zwrotny przed trojnikiem rozdzielającym na masce a drugi trójnik z wbudownym zaworkiem przed rozdzielenie na prawy i lewy spryskiwacz. I będę miał sprywskiwacze działające za każdym razem na lampy - czy takie rozumowanie ma rację bytu?

Jeśli nie wchodzi taka opcja w grę, powinienem wykorzystać drugą pompkę - i tu jest moje pytanie jaki przewód potrzebuję kupić żeby to wszystko posklejać. Dzięki

karolj - Czw Gru 19, 2019 13:29

tmk752, jedna pompka Ci tego nie uciągnie, będzie ciurkało zamiast spryskiwać lampę. Daj dedykowaną pompkę do reflektorów. Przewody (rurki) ja wstawiałem oryginalne, bo zależało mi na szybkozłączkach i do pompki i do spryskiwaczy. Kupiłem u AdaskoC. Elektryka cała już była, kostka była ładnie zapakowana w folię i czekała na podłączenie.
tmk752 - Czw Gru 19, 2019 13:48

Nie prościej by było zastosować pompkę do spryskiwacza szyby i połączyć się na krótko do drugiej pompki spryskiwacza szyby? Ja nie widzę problemu żeby mi ciurkało non stop nie za 2-3 razem.

Zdaję sobie sprawy z tego że bedzie mi ubywało więcej płynu, ale w sumie dla mnie ważniejsze jest żeby dobrze widzieć w nocy. Szczególnie w zimie...

Pytanie jest czy bedzie mi pasować do otworu w zbiorniczku? I czy jej układ nie jest o 90 stopni odwrócony od pompki do spryskiwacza szyby. Bo jeśli tak musiałbym wykonać otwór w zbiorniku. Sory za bajdużenie ale chciałbym najprostszy sposób w moim przypadku

sTERYD - Czw Gru 19, 2019 20:15

Będzie Ci się palił bezpiecznik...
tmk752 - Czw Gru 19, 2019 20:22

Ok, jak widac nie jestem specjalista... :mrgreen: