Zobacz temat - [R420D] Kilka usterek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420D] Kilka usterek

log - Nie Maj 05, 2013 17:11
Temat postu: [R420D] Kilka usterek
Witam,

Niedawno stałem się posiadaczem tego egzemplarzu, tak więc póki nie zacząłem ciągłej eksploatacji chciałbym doprowadzić do normy kilka rzeczy, forum jest dość rozbudowane, więc pewnie ktoś mi pomoże ;-)

1) Luźny drążek zmiany biegów. Biegi wrzuca się je jak w starze, zygzakiem. Hałasuje podczas jazdy.

2) Obrotomierz nie działa.

3) Kontrolka ciśnienia oleju ciągle zapalona, a awarii brak (po przejechaniu 100+ km w takim stanie by już nie jeździł)

4) Brak podświetlenia pokręteł nawiewu, podgrzewania tylnej szyby, zegara itd. Ogólnie środkowej części kokpitu :mrgreen: . Tylko tarcze zegara podświetlone.

5) Przy otwarciu drzwi kierowcy, pasażera za nim nie zapala się światło wewnątrz samochodu. Natomiast jeżeli otworzę drzwi przednie/tylne po prawej stronie światło się zapala.

Pozdrawiam,
log.

Pawkaz - Nie Maj 05, 2013 17:23

Uzyj wyszukiwarki.Tematy byly poruszane
log - Nie Maj 05, 2013 17:30

Szukam ciągle, trochę tego jest, a szukam konkretów. Jak możesz podlinkuj ;)
Pawkaz - Nie Maj 05, 2013 18:23

http://www.roverki.pl/zro...ml#comment-1729
http://www.roverki.pl/zrob-to-sam/r400-45.html

log - Nie Maj 05, 2013 20:05

Dzięki, wielkie piwo się należy!
Konsola już rozłożona, trzy żaróweczki spalone.
Zauważyłem dziwnie oderwany czerwony kabelek z wsuwką na bezpiecznik, wisi sobie... Przy miejscu pokręteł wisi kolejny odcięty brązowy kabelek. Kilka "latających" śrubek znalazłem w środku, ktoś już tam grzebał... Jutro zajrzę dalej może do czegoś się je przypasuje.

Drążek też będzie ogarnięty dzięki opisowi z linku, Obrotomierz niby przez alternator, kontrolka przez czujnik.
Pozostaje sprawa "martwej" lewej strony samochodu, jak wsiadam to ciemno :evil:

Czy miga wam przycisk od świateł awaryjnych? Mi nie.. To samo z przyciskiem podgrzewania tylnej szyby. Nie świeci się, nie wiem w jakim stanie jest wł/wył... nie wiem czy w ogóle działa :)

Marcin1642 - Nie Maj 05, 2013 21:18

log napisał/a:
Pozostaje sprawa "martwej" lewej strony samochodu, jak wsiadam to ciemno :evil:


Prawdopodobnie uszkodzona krańcówka i dlatego nie zapala się lampka, możesz na próbę zamienić krańcówkę z innych drzwi i wtedy będziesz wiedział czy to krańcówka.

log napisał/a:
Czy miga wam przycisk od świateł awaryjnych? Mi nie.. To samo z przyciskiem podgrzewania tylnej szyby. Nie świeci się, nie wiem w jakim stanie jest wł/wył... nie wiem czy w ogóle działa


Z tego co pamiętam to włącznik awaryjnych miga. W tych włącznikach też są żarówki które się wymienia. Czy działa przycisk podgrzewania tylnej szyby działa możesz sprawdzić czy pojawia się prąd na kablach podłączonych do szyby ewentualnie rano jak szyby zaparują włączyć ogrzewanie tylnej szyby i będzie widać czy wysycha od nitek.