Zobacz temat - [R75] wymiana skrzyni biegow
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] wymiana skrzyni biegow

piotrekr75 - Wto Maj 07, 2013 17:37
Temat postu: [R75] wymiana skrzyni biegow
Witam,

W niedziele robie drugie podejscie do wymiany manualnej skrzyni biegow w moim Roverze 75 2.0 CDT. Mechanik, ktory wymienial u mnie sprzeglo mowil ze nie wyciagac calej skrzyni tylko odsunal na bok.
Ostatnio odlaczylem wszystko i odkrecilem skrzynie ale za nic w zyciu nie moglem jej wyjac... Probowalem poluzowac sanki ale i tak jest malo miejsca zeby ja wyjac dolem. Mysle teraz zeby sprobowac poluzowac sanki i odkrecic MacPhersona z lewej strony i wyjac nad sankami pod nadkolem. Drugie pytanie, prawdopodobnie bede musial opuszczac silnik, czy trzeba odlaczyc przewody od klimatyzacji? Jutro nabijaja mi klime i jesli bede musial odkrecac przewody to ucieknie gaz.
Takze, nigdzie nie moge juz kupic butelki oleju Texaco MTF-94. Chyba nie bedzie przeszkadzac ze wleje olej innej firmy? Kupilem olej Total do skrzyn biegow, oznaczenie gestosci sie zgadza.

Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek informacje. Byc moze ktos wyciagal skrzynie i podpowie ktoredy ja wyjac?

Przepraszam za brak polskich znakow. Nie mam zainstalowanej polskiej klawiatury.

Dzieki, pozdrawiam!

Piotrek

apples - Wto Maj 07, 2013 20:42

piotrekr75, tu masz dokładnie co i jak http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=318450 (musisz się tylko zalogować) ... dodatkowo są też posty tu http://forum.roverki.eu/v...p=494811#494811

Sanki zwalasz całkowicie ale wcześniej odkręcasz maglownicę bo inaczej nie zejdą i skrzynię masz jak na dłoni. Jeśli nie zdejmiesz sanek nie wywalisz całkowicie skrzyni ... jedynie odchylisz.

Ściągnij stąd http://www.rimmerbros.co.uk/ Generalnie każdy sklep który handluje Texaco ściągnie Ci MTF-94 ... wchodzi 1.4l ale mi weszło 1.7l

Pieta - Wto Maj 07, 2013 21:30

Ja sanki odkręcałem całkowicie z maglownicą, maglownicy nie odkręcałem od sanek.
oczywiście od środka w kabinie odkręciłem kolumnę od maglownicy. Prawego koła i wahacza też nie odkręcałem. Sanki z prawej strony wisiały na wahaczu. Z prawej strony odkręciłem tylko drążek reakcyjny.
Sanek później nie spuszczałem całkiem na dół, tylko podwiesiłem je na łańcuchach aby nie pozrywać przewodów od wspomagania
Kolumna amortyzatora lewego ściągnięta cała ze zwrotnicą. Zacisk hamulcowy podwiesiłem na sznurku
Odkręcony: układ wydechowy, podpora półosi prawej, zawór EGR od kolektora dolotowego

Silnik oczywiście opuszczony od strony skrzyni. Skrzynię wyjąłem dołem

flatron946455 - Pią Paź 30, 2020 07:49

Cześć, mam zasadnicze pytanie mam rover 75 2,0 v6 i siada mi skrzynia, chciał bym założyć skrzynię od Mg zt i chciał bym się dowiedzieć czy ona mi będzie pasować bez problemu czy się czymś one wogole różnią oprócz innego przełożenia?????
sTERYD - Sob Paź 31, 2020 12:08

A mają w ogóle inne przełożenia?
Zewnętrznie na pewno satakie same.

piotrpg - Nie Lis 01, 2020 08:04

sTERYD napisał/a:
A mają w ogóle inne przełożenia?

Tak,mg zt 190 ma krótsze przełożenia . Na fb ktoś wrzucał tabele z porównaniem

sTERYD - Nie Lis 01, 2020 12:29

No widzisz. Nie mam kona na kobecaf, to nie wiem ;)
flatron946455 - Nie Lis 01, 2020 13:37

Więc zakladam od MG i mam nadzieję że będzie wszystko pasowało