Zobacz temat - [R75] Silnik wentylatora z K6V do CDT
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silnik wentylatora z K6V do CDT

Vanderloren - Pią Maj 10, 2013 13:19
Temat postu: [R75] Silnik wentylatora z K6V do CDT
Witam, odgrzebię trochę temat wentylatorów, mam nadzieję że komuś chociaż pomogę. Otóż od pół roku jestem posiadaczem r75 cdt, jak kupowałem nie zwracałem uwagi na wentylator, jednak okazało się że nie działa i 2 miesiące temu przysiadłem do tematu bo zbliżała sie wielkimi krokami pogoda na klimę:) Po 2 tygodniach poszukiwań zaryzykowałem i kupiłem kompletny wentylator z K6V za 280zł. Stwierdziłem po oglądnięciu zdjęcia na aukcji że skoro wystają z silnika 4 kable to powinno grać.
Miesiąc temu męczyłem się w sobotę z tą sprawą. Okazało się że silnik pasuje i ma nawet te same numery wybite. Trzeba było jedynie przenieść silnik do starej obudowy bo z K6V jest większa i podpiąć do starej skrzynki bo z benzyniaka jest całkiem inne podłączenie w środku. Wszystko do dzisiaj gra i jest ok. Wiele osób ma problem z wentylatorem z tego co czytałem na forum, nigdzie nie ma odpowiedzi czy silnik z K6V pasuje do CDT, a takie pytania padają i nawet sam szukałem. Na allegro z K6V jest dużo aukcji z kompletnymi wentylatorami zamykającymi sie w przedziale 300-450 zł. Wystarczy na zdjęciu doglądnąć 4 kable i ok. Z całą wymianą zmieściłem się w ok 5-6 godzinach i naprawdę warto było dla tego cudownego podmuchu zimna:)
Do administracji - to jest mój pierwszy temat i mam nadzieję że nie zakłóciłem porządku na forum.

MaReK - Pią Maj 10, 2013 13:45

Vanderloren napisał/a:
Do administracji - to jest mój pierwszy temat i mam nadzieję że nie zakłóciłem porządku na forum.

To co napisałeś jest opisane w postach na forum, na stronie głównej.
Wentylatory mogą być takie same, jednak różni ich sterowanie.

No i chodzi Ci o KV6.